Domowo-wyjazdowy comeback Górek (foto/video)

Wiosna wróciła na boiska myślenickiej klasy A i to od razu z wielkim przytupem. Chociaż formalnie gospodarzem spotkania pomiędzy LKS-em Rudnik a Górkami Myślenice byli ci pierwsi, to mecz odbył się na sztucznej murawie w Myślenicach.

Dawni podopieczni Łukasza Zająca sprawili swojemu byłemu trenerowi niemiłą niespodziankę i w końcówce meczu przechylili szalę na swoją korzyść.

Początek niedzielnego spotkania przy asyście sporej grupy kibiców należał do Górek Myślenice, jednak na drodze Kamila Maliny i Mateusza Bieli stawał Maciej Dziułka. 19-letni golkiper popisał się niezłym refleksem w kolejnej sytuacji, gdy stanął oko w oko z Mateuszem Pietrzykiem, a następnie ratował zespół podczas próby Bieli. Niewykorzystana sytuacja zemściła się kilkadziesiąt sekund później, kiedy to Marcin Hudaszek wykazał się sprytem w polu karnym rywali i umieścił piłkę w siatce. LKS Rudnik miał szansę pójść za ciosem, lecz strzał Dawida Gielaty wybronił Krystian Kubiczek. Od wyjścia na prowadzenie gospodarze wyraźnie kontrolowali przebieg spotkania, a na boisku nie brakowało walki i siłowych pojedynków. W 20. minucie co prawda Jarosław Frączek pokonał bramkarza Górek, jednak wcześniej sędzia zasygnalizował zagranie ręką w polu karnym przeciwnika. Okazję do zwiększenia dystansu nad gośćmi miał także Marcin Filipek. 38-latek znalazł się przed bramką ekipy Wojciecha Czajki, ale posłał futbolówkę obok słupka. Bliski zdobycia drugiego gola dla LKS-u Rudnik był także Arkadiusz Skawski. W tej sytuacji bramkarz chcąc skrócić kąt wyszedł z bramki, zaś lob 30-latka okazał się być zbyt mocny. W końcówce pierwszej połowy zawodnicy Górek stanęli przed szansą na wyrównanie. Ignacy Dudek zagrał na wolne pole do Kamila Maliny, jednak ten nie zdołał zaskoczyć golkipera.

W drugiej odsłonie gra przyjezdnych zmieniła się o 180 stopni. Niewiele po zmianie stron wrzutkę Dudka na gola głową mógł zamienić Tomasz Kania, lecz skutecznie interweniował Dziułka. Wyczuwający zagrożenie Rudnik próbował zbudować bezpieczny dystans za sprawą Marka Zięby oraz Marcina Filipka. W 52. minucie świetną akcję prawym skrzydłem przeprowadzili goście, czego owocem była bramka Mateusza Pietrzyka. Wyrównanie ewidentnie pobudziło obie drużyny. Z jednej strony próbował Zbigniew Marek, zaś z drugiej Kamil Malina. Dogodną sytuację strzelecką miał również Filipek, który zrobił zamieszanie przed polem karnym i oddał mocny strzał, lecz nie znalazł on drogi do siatki. W 73. minucie swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Mateusz Pietrzyk. Młody zawodnik Górek Myślenice wyciągnął golkipera z dala od własnej bramki i z ostrego kąta spokojnie posłał piłkę do sieci. Odpowiedź ze strony gospodarzy przyszła niemal natychmiast. Na dwudziestym metrze futbolówka trafiła do Jarosława Frączka, który strzelił przepięknego gola w samo okienko. W końcowym kwadransie determinacja ekipy Łukasza Zająca sięgała zenitu, by nie stracić tego, o czym myśleli po pierwszej połowie. Co nie udało się piłkarzom z Rudnika, wyszło idealnie myśleniczanom. Dzieła zniszczenia w tym spotkaniu dokonał Mateusz Pietrzyk. 19-latek skompletował tym samym hat-tricka, a jego zespół zanotował fantastyczny comeback!

Po tym spotkaniu LKS Rudnik wciąż okupuje 14. miejsce w myślenickiej A Klasie z dorobkiem dziewięciu punktów, zaś Górki Myślenice przeniosły się na 10. pozycję z 21 oczkami na koncie. W następnej kolejce podopieczni Łukasza Zająca zagrają u siebie z Beskidem Tokarnia, a zawodnicy Wojciecha Czajki zmierzą się na własnym terenie z Jordanem Sum Zakliczyn.

Klasa A (Myślenice), 25.03.2018
LKS Rudnik - Górki Myślenice 2:3 (1:0)
Hudaszek 14’, Frączek 75’ - Pietrzyk 52’, 73’, 90+3’

Żółte kartki:
Kosek, Marek - Plewa, Pietrzyk
LKS Rudnik: Dziułka - Kosek, Bogacz, Skawski, Frączek, Gielata (53’ Listwan), Marek (80’ Klimas), Hudaszek (60’ Bachor), Zięba, Filipek, Kurowski
Górki Myślenice: Kubiczek - Kania, Ziaja, Bujas, Szlachetka (77’ Plewa), Obierzyński, Pietrzyk, Dudek, Biela, Malina (87’ Pilch), Klasik (65’ Turała)

FUTMAL MVP:

Mateusz Pietrzyk (LKS Górki Myślenice) - Niespełna 20-letni zawodnik gości rozegrał fenomenalne spotkanie. W ciągu zaledwie 45 minut skompletował hat-tricka, czym zapewnił swojej drużynie zwycięstwo w ostatnich sekundach niedzielnego starcia.

Wojciech Czajka (LKS Górki Myślenice):
 - Wynik spotkania nie jest dla mnie niespodzianką, zważywszy na to, że budowaliśmy ten zespół, mimo odejścia pięciu podstawowych zawodników, i dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy. Wiedziałem, iż w pewnym momencie zaczniemy grać na wysokim poziomie. To nie jest przypadek, lecz owoc ciężkiej pracy moich podopiecznych. Nie bałem się, że Łukasz Zając może znać nas jak własną kieszeń, ponieważ zabrał ze sobą trzon zespołu do Rudnika. Stworzyliśmy solidną ekipę i cieszy mnie zwycięstwo już w pierwszym meczu. To było specyficzne starcie, właśnie ze względu na te pozaboiskowe „smaczki”. Ponadto, to jest urok myślenickiej A Klasy, gdzie walczy się przez 90 minut. Górki Myślenice mają jedną z najliczniejszych i najzagorzalszych grup kibicowskich w naszej lidze. Formalnie graliśmy na wyjeździe, ale wykorzystaliśmy atut „własnego” boiska. Chcielibyśmy zagrać już na naturalnym boisku, jednak nie przeskoczymy kwestii pogodowych. Trenujemy tutaj dwa razy w tygodniu, a poza tym rozgrywaliśmy na tym obiekcie swoje sparingi.

Łukasz Zając (LKS Rudnik): -
 Przede wszystkim chciałem pogratulować mojej byłej ekipie zwycięstwa. Szczęście było dzisiaj po ich stronie. Liga dopiero się rozpoczyna, więc jeszcze wszystko przed nami. Porażka oczywiście boli, ale pracujemy i myślimy o kolejnym meczu. Chciałbym podziękować kibicom za wsparcie. To było piłkarskie święto, podczas którego padło sporo bramek. Czy wygrała drużyna lepsza? Na pewno ta, której los dzisiaj sprzyjał. Przed meczem nie podkręcaliśmy ciśnienia i skupialiśmy się jedynie na aspekcie sportowym. W sparingach wyglądaliśmy bardzo dobrze. Z meczu na mecz odnotowywaliśmy progres. Liga zweryfikuje nas dopiero w czerwcu. Na pewno lepiej by się nam pracowało, gdybyśmy zgarnęli dzisiaj trzy punkty. Mamy 14 spotkań do końca i liczy się to, by sezon zakończyć na bezpiecznym miejscu. Im wcześniej sobie zapewnimy utrzymanie, tym lepiej dla nas. To będzie dobra lekcja. Pod względem czysto piłkarskim miejsce rozegrania meczu nie miało znaczenia. Wraz z zarządem uznaliśmy, iż zagramy na sztucznej murawie. Pod względem mentalnym piłkarze Górek byli od nas lepsi. Nie jest sztuką prowadzenia zespołu, który wygrywa spotkanie za spotkaniem. Uważam, że nie zagraliśmy złego spotkania. Sądzę, iż przy stanie 1:0 powinien zostać podyktowany rzut karny. Gdyby tak się stało, starcie mogłoby ułożyć się inaczej. Nie zrealizowaliśmy swojego planu, którym był wysoki pressing i zdobycie drugiego gola. Górki zaskoczyły nas tymi dwoma bramkami, po których co prawda wyrównaliśmy, ale ostatecznie strzelili trzecią bramkę. Przyjmuję tę bolesną porażkę, z której wyciągniemy wspólnie wnioski.