facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Czajka: Czeka nas niejedna próba charakterów

Czajka: Czeka nas niejedna próba charakterów

Wywiad z nowym trenerem LKS Górki Myślenice – Wojciechem Czajką na temat obecnej sytuacji w zespole, przygotowaniach do ligi oraz myślenickiej A-klasie.

 

 

- W dniu siedemnastego stycznia, drużyna Górek Myślenice rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej. Trzy intensywne miesiące przygotowań i blisko trzydzieści jednostek treningowych, to długi czas. Jak zawodnicy wypadali na treningach i czy ich frekwencja była zadawalająca?

- Obejmując zespół zastałem wielką niewiadomą. Drużyna była rozbita przede wszystkim kadrowo, gdyż w przerwie zimowej odeszło pięciu podstawowych zawodników – trzon zespołu. Środkowi obrońcy, pomocnicy i najskuteczniejszy w A-klasie napastnik.  Bardzo energiczne zabiegi zarządu na czele przede wszystkim z v-ce Prezesem Marcinem Rabką i mobilizacja tych, którzy zostali w klubie sprawiły, że zaczął się tworzyć w zasadzie nowy zespół. Chłopcy już po kilku treningach utwierdzili mnie w przekonaniu, że mają wielkie serce do treningów i pracy na rzecz Górek. Wystarczy powiedzieć, że kadra liczy ok. 25 -ciu zawodników, a frekwencja na treningach wynosiła średnio 18 – 20 zawodników.

- W wywiadzie przed okresem przygotowawczym, głównym mottem pracy w Górkach była i pewnie nadal jest cierpliwa praca. Czy zawodnicy dostosowali się do wymagań i czy ich zaangażowanie na każdej z jednostek było zgodne ze wcześniej postawionymi założeniami?

- Zawodnicy od samego początku bardzo zaangażowali się w pracę treningową. A-klasa stawia wysokie wymagania indywidualne i zespołowe. Mimo braku doświadczenia  wiedziałem, że dobrym przygotowaniem motorycznym, taktycznym i mentalnym jesteśmy w stanie dużo nadrobić. Dlatego to był dla mnie priorytet – jak najlepiej się przygotować pod tym względem. 

- Znając stare przysłowie, początki zwykle bywają trudne, tym bardziej, że zespół opuściło kilkoro kluczowych zawodników, a ekipa przeszła niemałą rewolucję. Czy i w tym przypadku początki rzeczywiście nie należały do najprostszych?

- Pierwsze mecze sparingowe mogłyby nie jednego załamać, lecz ja zdążyłem już poznać tych chłopaków, ich podejście do sprawy i to było dla mnie dobrym znakiem na przyszłość. Wiedziałem, że dobra atmosfera i ciężka praca z czasem zacznie przynosić efekty. 

- Objęcie sterów beniaminka ligi, debiutującego w rozgrywkach na tym poziomie, który w czasie zimowej przerwy musiał radzić sobie ze sporymi brakami kadrowymi, trzeba nazwać wielkim wyzwaniem. Czy jako Trener lubisz podejmować wyzwania, takie jak prowadzenie Górek Myślenice?

- Jest to mój trzeci seniorski zespół i każdy musiałem budować dosłownie od podstaw. Dla mnie jest to wielka satysfakcja. Myślę, że zarówno w Lanckoronie jak i Głogoczowie udało mi się zbudować mocne ekipy. W Lanckoronie pierwszy historyczny awans do wyższej ligi i dobre 6. miejsce. W Głogoczowie awans z B-klasy do A-klasy z 18 pkt przewagi nad drugim zespołem i w kolejnych sezonach 6-te i 5-te miejsce w A-klasie  oraz finał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu.
W Górkach zadanie jest równie trudne. Zespół przegrał ostatnich pięć spotkań z rzędu w A-klasie, a w dodatku odszedł trzon zespołu. Mimo to jestem dobrej myśli, gdyż przyszło sporo nowych chłopców, którzy nie boją się ciężkiej pracy i pozytywnie patrzą przed siebie. 

- W ostatnim czasie zawodnicy reprezentujący zespół z Górnego Przedmieścia trenowali głównie na sztucznym boisku na Zarabiu. Na co trener kładł szczególny nacisk na każdej jednostce treningowej w ostatnim okresie zimowych przygotowań?

- Tak jak wspominałem, priorytetem było przygotowanie motoryczne zawodników oraz  przygotowanie taktyki pod zawodników, których miałem. Motoryka, to praca najpierw nad siłą, wytrzymałością, mocą i szybkością na końcu. Przeszkodą był fakt, że okres przygotowawczy jest krótki, a meczów bardzo dużo. 

- Głównym mankamentem w czasie jesiennej rywalizacji była kiepska gra defensywna, natomiast piłkarze nieźle prezentowali się w ofensywie. Czy Górki w czasie przygotowań skupiły się na poprawie grze w obronie oraz jak prezentują się poszczególne formacje?

- Atak wygrywa mecze, a obrona mistrzostwa. Dobra i pewna gra defensywna jest kluczem do zbudowania solidnego zespołu. Jesteśmy w tym momencie ciągle na etapie budowy tej formacji. Jest coraz lepiej, ale dopiero liga pokaże nasze słabe punkty. W pierwszych sparingach było tragicznie, ale teraz jest już dużo lepiej. Mam konkurencję do gry na każdej pozycji, a to dobrze rokuje. Poza tym zmieniłem ustawienie taktyczne, które od razu poprawiło naszą zdolność obrony swojej bramki. Ale zdecydowanie za wcześnie, żeby powiedzieć, że jest dobrze. 

- W meczach kontrolnych ekipa Górek spisywała się nie najgorzej. Oczywistą sprawą jest fakt, że z samych wyników z takich spotkań, nie można szukać daleko idących wniosków, natomiast prosiłbym o krótkie omówienie każdego ze sparingów.

- W pierwszym ulegliśmy 1:3 zespołowi z ligi okręgowej – Naprzód Sobolów. Następnie polegliśmy z przeciętnymi zespołami z B–klasy i to w stosunku 1:4. Zobaczyłem i chłopcy zobaczyli, jaki ogrom pracy nas czeka, aby się utrzymać w A-klasie, gdzie poziom jest o niebo wyższy niż w B-klasie. W końcu po zmianie ustawienia udało się pokonać 3:2 mocny zespół Hejnału Krzyszkowice. Mecz pokazał, że mamy możliwość zagrać dobrze w defensywie. W kolejnym spotkaniu ulegliśmy 0:2 bardzo mocnemu klubowi Błękitni Bodzanów. Sparing był bardzo pożyteczny, gdyż pokazał nasze najsłabsze elementy, a przeciwnik poziomem przypominał czołówkę myślenickiej A-klasy. W zasadzie w ostatnim sparingu z B-klasowym zespołem Kapitolu Racławice rozbiliśmy przeciwnika 10:0. Przeciwnik piłkarsko nie był dużo słabszy niż np. Sęp Droginia, któremu ulegliśmy 1:4, lecz u chłopaków zaczęło już schodzić zmęczenie po ciężkich treningach, a i zestawienie i zgranie było już bardziej optymalne. Oczywiście nie ma się co zachwycać tym zwycięstwem. Generalnie w meczach kontrolnych wolę przegrać 1:0 niż wygrać 10:0. Takie porażki więcej uczą. 

- Mimo dużej intensywności i powrotu do treningów przez wielu zawodników po dłuższym czasie, nasz zespół omijały groźne kontuzje. Czy zawodnicy przed wznowieniem rozgrywek narzekają na jakieś urazy, jeśli tak to na jakie i czy są one zagrożeniem braku występu w meczach ligowych?

-  Tego bałem się najbardziej, lecz dziękować Bogu nikt nie doznał poważniejszego urazu.  Generalnie, ten kto mnie zna wie, że preferuje duże obciążenia jak na piłkę amatorską. Z drugiej strony bardzo interesuje się fizjologią wysiłku fizycznego i staram się konstruować trening tak, aby w warunkach dwóch treningów i jednego sparingu w tygodniu jak najlepiej przygotować zespół. Dużo łatwiej pracuje się na wyższych poziomach, gdzie ten wpływ jest znacznie większy. Przede wszystkim jednak patrzę na zdrowie zawodników, dużo staram się z nimi rozmawiać, aby optymalnie dostosowywać obciążenia. Dobre przygotowanie zawodników, to najlepsza profilaktyka przed kontuzjami. Niechętnie daje grać zawodnikom nietrenującym, gdyż wiem, że taki prędzej zrobi sobie krzywdę podczas gry przez braki motoryczne. Mam też zasadę, że teraz robię podbudowę, ale przez cały sezon, co jakiś czas robię treningi ze sztangą, gumami, piłkami lekarskimi czy mój ulubiony trening plyometryczny.

- Jeśli jesteśmy w temacie kadry naszego zespołu, nie można przejść obok licznych wzmocnień, ale i także strat. Jak Trener ocenia obecną sytuację kadrową i czy jest zadowolony z tego, czym aktualnie dysponują Górki?

- Przybliżę może kibicom nowych zawodników. Z Lanckorony przyszli Kamil Malina i bracia Klasik. Kamil to silny, bardzo waleczny i pracowity napastnik. Sebastian Klasik może grać na pozycji środkowego pomocnika lub skrzydłowego. Dysponuje dobrą techniką, szybkością oraz przeglądem pola. Jego brat Krystian, to obrońca lub pomocnik. Potrzebuje czasu na dojście do pełnej dyspozycji fizycznej, ale jego siła, warunki fizyczne i przy tym dobra technika sprawią, że na pewno za niedługo przyda się zespołowi. Z Jubilatu Izdebnik przyszedł Ireneusz Ziaja. Bardzo duże doświadczenie na boiskach IV, V ligi i A-klasy na pewno okażą się bezcenne dla naszej nie nazbyt doświadczonej drużyny. Irek jest bocznym ofensywnym obrońcą. Środek obrony na pewno wzmocni wychowanek Pcimianki - Bartek Pilch o dobrej technice, przeglądzie pola i świadomości taktycznej. Konkurencję na bramce wzmocnił Artur Szlachetka, chłopak o wielkim sercu do gry i treningu. Z treningu na trening spisuje się  coraz lepiej, więc o pozycje bramkarza nie musimy się raczej martwić. Konkurencję w  formacji pomocy lub ataku wzmocnił Marcin Kołodziejczyk, także z wielkim sercem do gry oraz bardzo dobrym uderzeniem. Również przygotowanie fizyczne stoi jeszcze na przeszkodzie, aby pokazał optymalną dyspozycję. Z nowych twarzy na końcu chciałbym wymienić powracającego do Górek Ignacego Dudka. Ignac jest zawodnikiem o sporym potencjale technicznym, bardzo dobrym przeglądzie pola i świetnym uderzeniu. Przede wszystkim wszyscy wymienieni wyżej dużo pracują na każdym treningu w czym nie ustępuje im „stara” gwardia wierna Górkom, co mam nadzieję przełoży się na skuteczną batalię o utrzymanie. 

- Jedno co z pewnością należy podkreślić, to fakt, że ekipę od nowego sezonu będzie  reprezentowało znacznie więcej młodych zawodników. Średnia wieku drużyny spadła o prawie 5 lat, a co za tym idzie kadra została odmłodzona i jeśli nie wystąpią nieprzewidywane okoliczności, to Górki przez kilka lat może reprezentować ta sama kadra. Czy odmłodzenie zespołu będzie miało pozytywny wpływ na wyniki sportowe?  

- Według mnie nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi. Doświadczenie jest niezwykle ważne. Młodość, pewna elastyczność mentalna i polot również są niezwykle ważne. Kluczem do sukcesu jest to jak zespół zachowuje się/reaguje, gdy przegrywa w trakcie meczu, a jak gdy ma prowadzenie. Charaktery zawodników wtedy wychodzą na jaw. Dobry zawodnik nie „płacze”, czy denerwuje się, ale bez względu na sytuację na boisku ciągle robi swoje na 100% koncentracji... Słaby załamie się, gestykuluje, nie realizuje założeń taktycznych. Tutaj ważne jest doświadczenie, ale również charakter zespołu. Mnie zbudowało to, że pomimo ciężkich treningów i fatalnej gry w sparingach nikt nie panikował i nie sypał piachu w tryba zespołu. Chłopcy spokojnie i konstruktywnie starali się dochodzić, co jest źle i jak temu zapobiec. To jest dobry prognostyk, bo prawda jest taka, że zanim zbudujemy tu solidny zespół nie jedna próba charakterów nas czaka. 

Czas zimowych przygotowań był pierwszym okresem, w którym jako Trener mogłeś spotkać się ze swoimi podopiecznymi, z których tylko kilkoro pamiętałeś z ligowych boisk. Co możesz powiedzieć o zawodnikach, jak oceniasz ich predyspozycje i możliwości?

- O nowych już było, o starej wiernej Górkom gwardii mogę wypowiadać się tylko pozytywnie. Bardzo pracowite i dobrze wychowane towarzystwo reprezentujące środowisko lokalne myślenickiego Górnego Przedmieścia. Już po kilku treningach wiedziałem, że jestem wśród „swoich” chłopaków. Duża kultura osobista i zżycie między sobą sprawiają, że z radością jadę tutaj na trening.

- Jedną z podstawowych zmian w drużynie był wybór nowego kapitana. Dzisiaj możemy oficjalnie poinformować, że nowym przodownikiem zespołu został Mateusz Obierzyński, a wspierać będą go Kamil Plewa, Andrzej Szlachetka i Rafał Bujas (jako członkowie Rady Drużyny). Czym Trener kierował się wybierając Mateusza na to odpowiedzialne i ważne stanowisko?

- Mam zasadę, że kapitana wybieram sam. Akurat złożyło się o tyle ciekawie, że zanim wyjawiłem, kogo widzę jako kapitana zrobiliśmy wybory do rady drużyny i co ciekawe bezapelacyjnie wygrał Mateusz. Zaangażowanie na treningach, twardy charakter, podporządkowanie się taktyce, zespołowi i pozytywny charakter sprawiły, że intuicja wskazała mi Mateusza. Ale pozostali v-ce kapitanowie również prezentują taką postawę. 

- Nowością w przygotowaniach jest fakt, że do rozgrywek rundy wiosennej równo z seniorami przygotowała się także ekipa juniorów. Czy Trener w dalszej części sezonu ma w planach korzystać z wyróżniających się członków tej drużyny, a w późniejszym czasie opierać na nich grę swojego zespołu?

- Na pewno tak, tym bardziej, że razem z Mateuszem Pietrzykiem widać, że robią dobrą robotę. Problemem jest dzisiejsza mentalność młodego pokolenia. Z każdym rokiem coraz mniej jest u młodych ambicji, pracowitości, zaangażowania. Dlatego, gdy mam takich, którzy łamią ten model to z wielkim upodobaniem na nich stawiam. Z młodego pokolenia świetnie wyglądają Mateusz Biela i Karol Turała zarówno pod względem piłkarskim jak i przede wszystkim charakteru. Droga do zespołu dla pozostałych juniorów również jest otwarta, ale nie może to wyglądać na zasadzie, że przychodzą na trening od czasu do czasu. 

- Treningi i kadra, to sprawy ściśle związane z drużyną, a teraz pragnę zapytać jak Trener ocenia współpracę na linii sztab szkoleniowy - zarząd klubu. Czy Trener jest zadowolony z tej współpracy i czy warunki w czasie przygotowań były odpowiednie?

- Każdemu trenerowi życzę takich warunków do pracy i takiego zaangażowania działaczy. Mamy wszystko: halę, sztuczne boisko na treningi i sparingi; sprzęt treningowy czy busa nawet na sparingach. Zespół ma dresy jak również osobne stroje treningowe. Organizacja jest na bardzo dobrym poziomie. Oprawy medialnej na tym poziomie nie mają nawet zespoły zawodowe, co zawdzięczamy Kierownikowi Oliwierowi Bzowskiemu. Bardzo istotne jest też to, że wszyscy zawodnicy grają za darmo, co jest  bardzo godne uwagi. Patologie z zaciągami zawodników za pieniądze na takich poziomach rozgrywkowych zawsze negatywnie odbijają się w dłuższej perspektywie dla zespołu. Tutaj jest to na zdrowych zasadach i chętnych do gry jest dwa razy więcej niż gdzie indziej. Muszę tu przywołać postać v-ce Prezesa Marcina Rabki. Takiego zaangażowania w odbudowanie zespołu i skompletowanie kadry, to tylko pogratulować. Mimo pracy w Niemczech, Marcin wraz z Kierownikiem, Prezesem i Skarbnikiem zrobił tytaniczną pracę i chyba w największej mierze jemu klub zawdzięcza, to że wbrew opiniom środowiska piłkarskiego, że Górek już nie ma i na pewno spadną  mamy realną szansę, że tak nie będzie. 

- W zimowej przerwie między rozgrywkami, zarząd skupił się bardziej na skompletowaniu kadry zespołu seniorów i nie uczynił tak wielu zmian organizacyjnych. Czy jako Trener chciałbyś wprowadzić jakieś korekty, ze względu na m.in. doświadczenie z poprzednich klubów, które prowadziłeś?

- Infrastruktura i organizacja jak wspomniałem są na bardzo wysokim poziomie. Myślę, że sugerowałbym w następnym kroku stworzyć zorganizowane szkolenie młodych zawodników – od najmłodszych. Jest to pewny fundament  dobrego zespołu na przyszłość, ale również realizacja celu podstawowego jaki mają takie stowarzyszenia, czyli upowszechnianie pozytywnych wzorców spędzania wolnego czasu dla młodych ludzi. Dzisiejsze czasy są bardzo niebezpieczne dla młodych ludzi, a gdy da się im zdrową alternatywę, to na pewno  z niej skorzystają. 

- Górki dopiero od półtora roku mogą poszczycić się własnym obiektem sportowym. Cały kompleks jednak ciągle jest w stanie rozbudowy, a jego rozwój jest jednym z głównych celów zarządu. Jak oceniasz stadion LKS Górki wraz z szatniami i innymi pomieszczeniami? 

-  Bardzo pozytywnie. Obiekt, trybuny, boisko są naprawdę imponujące i należy zaznaczyć, że ciągle trwa rozbudowa obiektu.  

- Wielu mówi, że najważniejszym czynnikiem, który ma wielki wpływ na wyniki zespołów jest atmosfera w całej drużynie. Czy mimo bądź, co bądź krótkiego obcowania z ekipą, myślisz że klub z Górnego Przedmieścia ponownie stanie się jedną, wielką rodziną?

- Wbrew temu co się wydarzyło – czyli rozbiciu zespołu, a co nie jedna drużyna rozłożyłaby na łopatki, tutaj nastąpiła we wszystkich jeszcze większa mobilizacja do pracy. Atmosfera jest bardzo dobra. W szatni jest dużo śmiechu i żartów, ale już na treningu czy meczu każdy pracuje w pełni zaangażowany. Są też osoby, takie jak Vasyl, które ciągle pracują nad tym, aby dobrze się czuć w zespole. Nie akceptuje zawodników, którzy nadużywają alkoholu, a tym bardziej przed meczami – jest to brak szacunku dla całej tak ciężkiej pracy, jaką wszyscy wkładają w trening i organizację. Tutaj raczej nie widzę bym musiał się z tym mierzyć. Oczywiście co innego siąść po meczu przy grillu i pogadać sącząc piwko. 

- Rozgrywki ligowe ruszą już za niedługi czas. Jak drużyna Górek w czasie rywalizacji ligowej i na jakich obiektach będzie odbywała swoje treningi?

- Mam nadzieję jak najszybciej rozpocząć treningi na obiekcie, aby wyćwiczyć pewne elementy, które mam nadzieję sprawią, że gdzie jak gdzie, ale u siebie będziemy groźni dla każdego.

- Sześć meczów u siebie i aż dziewięć spotkań wyjazdowych, to plany Górek w czasie rundy rewanżowej. Czy jako Trener zadowolony jesteś z układu tych pojedynków?

- Nie ma to dla mnie większego znaczenia. Dobry zespół wszędzie potrafi dobrze zagrać. Raczej staram się, aby drużyna którą prowadzę grała zgodnie ze swoim planem nieważne, czy u siebie czy na wyjeździe. A co jeszcze ważniejsze i najtrudniejsze abyśmy grali na jednym, solidnym poziomie, gdyż wahania formy są zmorom każdego trenera.

- Jako trener Iskry Głogoczów, z pewnością miałeś styczność podczas spotkań ligowych z kibicami Górek, znanymi w całym regionie ze swojego wielkiego oddania swojej drużynie. Czy dla Trenera ważne jest wsparcie sympatyków klubu i jak bardzo doping drużyny wpływa na zawodników podczas meczów ligowych?    

- Pozytywny i oddany kibic zawsze jest ogromnym wsparciem dla zespołu. A gdy tych kibiców jest dużo, to doprawdy jest to co najmniej dwunasty zawodnik. Zespół to piłkarze, działacze, trener, ale tak samo i kibice. Jeżeli wszystkie cztery składowe są na wysokim poziomie, to i cały klub jest na wysokim poziomie. Oczywista sprawa, że piłkarzom zawsze lepiej się gra przy licznych trybunach, ale ważne jest to jaki poziom kultury mają kibice. Jeżeli jest to pozytywna energia, a taką wydaje mi się, że mają kibice Górek to jest to wielki zastrzyk energii dla zespołu. Są też drużyny z licznymi kibicami, ale prezentującymi chamstwo, co jest bardzo trujące. O ile jest wynik, to jest dobrze, ale jak go nie ma to zaczyna się patologia. Prawdziwą wartość kibiców na pewno poznaje się w trudnych chwilach; zawodników zresztą również. 

- Jeden fakt, który zauważa co raz więcej osób zainteresowanych ligą to informacja, że w myślenickiej A-klasie nie ma słabych drużyn. Zespoły, które są wysoko w tabeli, na pewno ponownie będą bardzo trudnymi rywalami, a te które plasują się niżej, uczyniły wiele zmian, aby zachować miejsce w lidze. Chciałbym zapytać zatem, czy dziewięciopunktowa przewaga nad strefą spadkową może zostać zachowana?

- Gdybyśmy nie mieli zespołu zdolnego grać dobrze w piłkę i wytrenowanego, to być może już po trzech kolejkach przewagi by nie było. Ale w tym momencie nawet, gdyby sytuacja się niefortunnie potoczyła w trzech pierwszych meczach, to i tak jestem pozytywnie nastawiony, gdyż w piłce/sporcie nie ma przypadku i ciężka praca zawsze się zwraca. Raz wcześniej, raz trochę później, ale wraca. Jest piętnaście batalii i mam wielką nadzieję, że wbrew temu co się o Górkach mówiło utrzymamy się i damy nie jeden raz kibicom powód do radości. Co do ligi to jest na równym i wysokim poziomie. Słabszego gracza już po chwili od razu widać na boisku. Grali u mnie zawodnicy z ekstraklasową czy w ogóle ligową przeszłością i żaden nigdy nie wyróżniał się tak, aby robić różnicę i samemu wygrywać mecze. Poziom jest naprawdę wymagający, co dla ambitnych chłopaków jest świetne, bo mogą sensownie pograć w piłkę. 

- Zimowa przerwa była bardzo burzliwym czasem na rynku trenerskim. W naszej lidze aż siedem zespołów zmieniło swoich szkoleniowców. Czy to oznacza, że poziom ligi jeszcze bardziej wzrośnie?

- Nie wiem. Po pięciu latach pracy w A-klasie myślenickiej, chyba tylko ja zostałem na rynku (jeżeli się mylę, to z niewiedzy). Jest jeszcze trzech trenerów, którzy są nadal na rynku na bieżąco tyle, że wyżej: w Ochojnie ( P.Matera), Skawince (M.Gój) i Kleczy (M.Szuba). Są to naprawdę dobrzy trenerzy, więc i pracę mają na bieżąco. Doszło kilku nowych trenerów, więc to też niewiadoma.  Czy zmiany są dobre, to zależy od kontekstu. Moje rozstanie z Głogoczowem na pewno jednej i drugiej stronie pójdzie raczej na dobre. Cztery i pół roku to bardzo długo jak na piłkę nożną, ale ja mam takie nastawienie, aby pracować i budować coś na długo. Nie jestem typem karierowicza, który chce się piąć. W takich warunkach jak teraz mam bardzo dużą satysfakcję z trenowania, więc po co to zmieniać. Zawodowo i rodzinnie, dzięki Bogu mam wszystko bardzo ładnie ułożone, więc cieszy fakt, że jeszcze mogę realizować pasję. 

- Którzy z rywali wydają się być najtrudniejszymi w całej, dosyć wyrównanej stawce? Czy myślisz, że lider po rundzie jesiennej utrzyma prowadzenie i pokusi się o awans do „okręgówki”?

- Myślę, że Beskid jest faworytem, ale to efekt konsekwentnej i cierpliwej pracy, a nie wyrzucenia pieniędzy na zaciąg najemników. Dziekanovia czy Wróblowianka również pewnie poniżej pewnego poziomu nie zejdzie. Rokita, Clavia też mogą walczyć o czołowe lokaty. Rudnik to mnóstwo niewykorzystanego potencjału plus trzon, który odszedł do nich z Górek. Głogoczów też poczynił wzmocnienia. Reszta to niewiadoma. Na pewno zapowiada się najciekawsza i najtrudniejsza runda odkąd jestem w tej lidze.

- Nowa organizacja gry, odmłodzona kadra zespołu czy zmiana stylu gry lub formacji, a może po prostu bycie jedną wielką drużyną. Co będzie mocną stroną Górek w nowej rundzie?

- Jak zawsze wiele elementów musi się zespolić, aby powstała jakość. Ciężko wyrokować. Będzie bardzo trudno, to na pewno, ale wbrew temu co zapowiadano odnośnie Górek jest nadzieja, że będzie dobrze, mimo że na początku roku sytuacja rysowała się tragicznie. 

- Obecna sytuacja w tabeli wydaje się być dosyć bezpieczną, jednak pewnym jest fakt, że z A-klasy spadną w tym sezonie na pewno trzy drużyny, a więc nasuwa się najważniejsze pytanie, w pewnym sensie nieuniknione. Czy postawiony cel, w postaci utrzymania ekipy w rozgrywkach A-klasy i przygotowanie jej do gry na kolejne lata w tej klasie rozgrywkowej, jest możliwy do spełnienia? Proszę o wyczerpującą odpowiedź. 

- Myślę, że wyczerpanie tej odpowiedzi nastąpiło przy poprzednich odpowiedziach. Cel zasadniczy, to utrzymać się. Jako trener muszę stwierdzić, że jest to w naszym zasięgu. Do pracy podchodzę długofalowo i dlatego moim celem jest zbudowanie zespołu, który na stałe zagości na poziomie A-klasy. Podwaliny pod to już teraz budujemy. Zespół musi być stabilny, czyli opierać się na swoich zawodnikach, aby nie było takiej sytuacji jaka była w Górkach teraz, że zawodników niewiele wiązało z zespołem i w takiej liczbie go opuścili zostawiając pozostałych kolegów w nieciekawej sytuacji, lecz nie chcę tu nikogo krytykować ani oceniać. 

- Na koniec proszę o kilka słów do naszych kibiców, aby już od 25. marca w niezwykle ważnym starciu z drużyną LKS-u Rudnik, stanęli na wysokości zadania i licznie pojawili się na trybunach i mimo końcówki Wielkiego Postu, głośno wspierali swój zespół?

- Tak jak to wcześniej zaznaczyłem, drużyna to działacze, piłkarze, trener i kibice. Każdy element jest tak samo ważny. Ze swojej strony mogę zapewnić, że chłopcy zagrają na pełnym zaangażowaniu i dadzą z siebie wszystko co mogą. Jestem zwolennikiem zasady, aby w sporcie wygrywał lepszy. Dlatego mam nadzieję, że będziemy lepsi i wygramy, co na pewno byłoby świetnym początkiem. Mam nadzieję, że kibice również staną na wysokości zadania i pomogą chłopcom na boisku pozytywnie ich dopingując. Tylko razem możemy być mocni. Sport od samego początku miał być czymś pozytywnym, dlatego oczekuje dobrych emocji i na boisku i na trybunach. A doping takiej publiki jak w Górkach tylko i wyłącznie może sprawić, że chłopaki dadzą z siebie jeszcze więcej niż 100 %. No i nie zapominajmy, że takich batalii mamy aż piętnaście, więc będzie okazja by się wykazać. Wszystkich serdecznie pozdrawiam! 

- Dziękując za wywiad, pragnę szczerze życzyć powodzenia w rozgrywkach ligowych, mnóstwa zdobytych bramek oraz samych zwycięstw i sukcesów. Z trenerem LKS Górki Myślenice - Wojciechem Czajką - rozmawiał Oliwier Bzowski. 
 

Źródło: Oliwier Bzowski

Dodano: 2018-03-13 21:28:33


Zobacz też: Klasa A (Myślenice)

wywiad  Czajka 

Komentarze


Myślenicka Liga Firm

Polplast
3:1
OL-Fliz
20.09.2018
20:00
Talaga
4:2
Tonix
20.09.2018
20:00
K.B. Expansion
1:6
Pod Blachą
20.09.2018
21:00
Petrus Travel
4:2
Euforia
20.09.2018
21:00

Ekstraklasa

Pogoń Szczecin
:
Wisła Kraków
21.09.2018
18:00
Arka Gdynia
:
Lech Poznań
21.09.2018
20:30
Miedź Legnica
:
Legia Warszawa
22.09.2018
20:30
Cracovia Kraków
:
Wisła Płock
22.09.2018
15:30
Lechia Gdańsk
:
Zagłębie Lubin
22.09.2018
18:00
Śląsk Wrocław
:
Piast Gliwice
23.09.2018
15:30
Górnik Zabrze
:
Jagiellonia Białystok
23.09.2018
18:00

I liga

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
2:1
Chojniczanka Chojnice
19.09.2018
18:00
GKS Katowice
2:2
Odra Opole
19.09.2018
19:00
Podbeskidzie Bielsko Biała
0:3
ŁKS Łódź
19.09.2018
19:00
GKS Jastrzębie
2:1
Stomil Olsztyn
19.09.2018
19:00
Chrobry Głogów
2:3
Puszcza Niepołomice
19.09.2018
18:00
Stal Mielec
0:0
Wigry Suwałki
19.09.2018
19:00
Bytovia Bytów
:
Wigry Suwałki
22.09.2018
16:00
ŁKS Łódź
:
GKS Tychy
22.09.2018
16:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Chrobry Głogów
22.09.2018
17:00
Stomil Olsztyn
:
Odra Opole
22.09.2018
19:00
Stal Mielec
:
GKS Jastrzębie
22.09.2018
19:00
Warta Poznań
:
Raków Częstochowa
22.09.2018
12:45
Garbarnia Kraków
:
Chojniczanka Chojnice
22.09.2018
13:00
GKS Katowice
:
Puszcza Niepołomice
23.09.2018
12:45
Podbeskidzie Bielsko Biała
:
Sandecja Nowy Sącz
23.09.2018
12:30

II liga

Błękitni Stargard
1:2
Elana Toruń
19.09.2018
17:00
Olimpia Grudziądz
:
Znicz Pruszków
21.09.2018
18:00
Ruch Chorzów
:
Gryf Wejherowo
21.09.2018
19:20
Błękitni Stargard
:
Górnik Łęczna
22.09.2018
16:00
Radomiak Radom
:
Resovia Rzeszów
22.09.2018
16:00
Siarka Tarnobrzeg
:
Elana Toruń
22.09.2018
16:00
GKS Bełchatów
:
Stal Stalowa Wola
22.09.2018
17:00
Pogoń Siedlce
:
Widzew Łódź
22.09.2018
18:00
Olimpia Elbląg
:
Rozwój Katowice
22.09.2018
19:45
Skra Bełchatów
:
ROW Rybnik
22.09.2018
16:30

III liga, gr. IV

Podhale Nowy Targ
:
Podlasie Biała Podlaska
22.09.2018
15:00
Stal Rzeszów
:
Czarni Połaniec
22.09.2018
16:00
Wiślanie Jaśkowice
:
Soła Oświęcim
22.09.2018
16:00
Wólczanka Wólka Pełkińska
:
Spartakus Daleszyce
22.09.2018
16:00
Orlęta Radzyń Podlaski
:
Avia Świdnik
22.09.2018
16:00
KSZO Ostrowiec Św.
:
Hutnik Kraków
23.09.2018
16:00
Chełmianka Chełm
:
Wisła Puławy
23.09.2018
15:30
Stal Kraśnik
:
Wisła Sandomierz
23.09.2018
16:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

Słomniczanka Słomniki
:
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
22.09.2018
15:00
Clepardia Kraków
:
Wiślanka Grabie
22.09.2018
11:00
Beskid Andrychów
:
Orzeł Ryczów
22.09.2018
16:00
KS Olkusz
:
Górnik Wieliczka
22.09.2018
16:00
MKS Trzebinia
:
Jutrzenka Giebułtów
22.09.2018
16:00
Orzeł Piaski Wielkie
:
Pcimianka Pcim
23.09.2018
16:00
LKS Jawiszowice
:
Unia Oświęcim
23.09.2018
16:00
Kaszowianka Kaszów
:
Dalin Myślenice
23.09.2018
14:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

GKS Drwinia
:
BKS Bochnia
21.09.2018
16:30
LKS Szaflary
:
Barciczanka Barcice
22.09.2018
16:00
Unia Tarnów
:
Tarnovia Tarnów
22.09.2018
16:00
Poprad Muszyna
:
Watra Białka Tatrzańska
22.09.2018
11:00
Limanovia Limanowa
:
Glinik Gorlice
22.09.2018
16:30
Dunajec Zakliczyn
:
Lubań Maniowy
23.09.2018
16:00
Sandecja II Nowy Sącz
:
Olimpia Pisarzowa
23.09.2018
11:00
Orkan Szczyrzyc
:
Okocimski Brzesko
23.09.2018
16:00

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Przemsza Klucze
:
Sokół Kocmyrzów
22.09.2018
16:00
Piliczanka Pilica
:
Zieleńczanka Zielonki
22.09.2018
16:00
Przemsza Klucze
:
Sokół Kocmyrzów
22.09.2018
16:00
LOT Balice
:
Przebój Wolbrom
22.09.2018
16:00
Pogoń Miechów
:
Prądniczanka Kraków
22.09.2018
16:00
Orzeł Iwanowice
:
Prądnik Sułoszowa
23.09.2018
16:00
Bibiczanka Bibice
:
Grębałowianka Kraków
23.09.2018
16:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Iskra Radwanowice
:
Piast Wołowice
22.09.2018
16:00
Prokocim Kraków
:
Hutnik II Kraków
22.09.2018
16:00
Świt Krzeszowice
:
Wieczysta Kraków
22.09.2018
16:00
Nadwiślan Kraków
:
Borek Kraków
22.09.2018
16:00
Błękitni Modlnica
:
Skawinka Skawina
22.09.2018
16:00
Bronowianka Kraków
:
Wiślanie II Jaśkowice
22.09.2018
16:00
Garbarnia II Kraków
:
TS Węgrzce
23.09.2018
11:00

Klasa Okręgowa (Kraków III)

LKS Śledziejowice
:
Gościbia Sułkowice
19.09.2018
17:00
Orzeł Myślenice
:
Wiarusy Igołomia
22.09.2018
17:00
Karpaty Siepraw
:
Gościbia Sułkowice
22.09.2018
16:00
Raba Dobczyce
:
Targowianka Targowisko
22.09.2018
16:00
Radziszowianka Radziszów
:
Czarni Staniątki
22.09.2018
16:00
Pasternik Ochojno
:
Tempo Rzeszotary
22.09.2018
16:00
Wróblowianka Wróblowice
:
Gdovia Gdów
22.09.2018
16:00
LKS Śledziejowice
:
Dziecanovia Dziekanowice
22.09.2018
16:00

Klasa Okręgowa (Wadowice)

KS Chełmek
:
Brzezina Osiek
22.09.2018
13:00
Halniak Maków Podhalański
:
Zatorzanka Zator
22.09.2018
16:00
LKS Rajsko
:
Arka Babice
22.09.2018
16:00
Sosnowianka Stanisław Dln
:
Niwa Nowa Wieś
23.09.2018
15:00
Victoria Jaworzno
:
Garbarz Zembrzyce
23.09.2018
16:00
LKS Żarki
:
Kalwarianka Kalwaria Z.
23.09.2018
16:00
Nadwiślanin Gromiec
:
Tempo Białka
23.09.2018
16:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Olimpia Kąty
:
Arkadia Olszyny
22.09.2018
11:00
LKS Gnojnik
:
Strażak Mokrzyska
22.09.2018
16:00
Olimpia B.
:
Naprzód Sobolów
22.09.2018
16:00
Novi/Rzezawianka Rzezawa
:
Radłovia Radłów
22.09.2018
16:30
Orzeł Dębno
:
Rylovia Rylowa
22.09.2018
16:30
Sokół Maszkienice
:
Raba Książnice
23.09.2018
11:45
Jadowniczanka Jadowniki
:
Tarnavia
23.09.2018
16:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Pogórze
:
Polan Żabno
22.09.2018
14:00
LKS Ładna
:
Wolania Wola Rzędzińska
22.09.2018
16:00
Wola Radłowska
:
KS US Śmigno
22.09.2018
16:30
Wisła Szczucin
:
Tuchovia Tuchów
23.09.2018
16:00
GLKS Gromnik
:
LUKS Skrzyszów
23.09.2018
16:00
Ciężkowianka Ciężkowice
:
Zorza Zaczarnie
23.09.2018
16:30
Dunajec Zbylitowska Góra
:
Metal Tarnów
23.09.2018
16:30
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
:
Olimpia Wojnicz
23.09.2018
16:30

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz)

Ogniwo Piwniczna Zdrój
:
Skalnik Kamionka Wielka
21.09.2018
16:30
KS Tymbark
:
Kolejarz Stróże
22.09.2018
16:00
Orzeł Wojnarowa
:
LKS Rupniów
22.09.2018
16:00
Sokół Słopnice
:
Gród Podegrodzie
22.09.2018
16:00
Wierchy Rabka Zdrój
:
Huragan Waksmund
23.09.2018
16:00
Laskovia
:
Jarmuta
23.09.2018
16:00
Poprad Rytro
:
Zalesianka
23.09.2018
16:00

Klasa A (Kraków I)

Partyzant Dojazdów
:
Galicja Raciborowice
22.09.2018
16:00
Michałowianka Michałowice
:
Jastrzębiec Książ Wielki
22.09.2018
16:30
Spartak Wielkanoc
:
LKS Niedźwiedź
23.09.2018
16:00
Strażak Goszcza
:
Orzeł Bębło
23.09.2018
16:00
Kapitol Racławice
:
Szreniawa Koszyce
23.09.2018
11:00
Ekler Baranówka
:
Wierzbowianka Wierzbno
23.09.2018
16:00
Juvenia Prandocin
:
Czarni 03 Grzegorzowice
23.09.2018
15:00

Klasa A (Kraków II)

Dragon Szczyglice
:
Górzanka Nawojowa Góra
22.09.2018
16:00
Sportowiec Modlniczka
:
Sokół Rybna
22.09.2018
16:00
JKS Zelków
:
Strażak Rączna
22.09.2018
16:00
Nadwiślan Rusocice
:
Kmita Zabierzów
23.09.2018
16:00
Orlęta Rudawa
:
Liszczanka Liszki
23.09.2018
12:00
Wisła Jeziorzany
:
Tęcza Piekary
23.09.2018
16:00
Wisła Czernichów
:
Lotnik Kryspinów
23.09.2018
15:00

Klasa A (Kraków III)

Dąbski Kraków
:
Strzelcy Kraków
22.09.2018
16:00
Podgórze Kraków
:
Tramwaj Kraków
22.09.2018
12:00
Wawel Kraków
:
Radziszowianka II
22.09.2018
16:30
Wanda Nowa Huta
:
Krakus Swoszowice
22.09.2018
11:00
Cedronka Wola Radziszowska
:
Bieżanowianka Kraków
22.09.2018
16:00
Płomień Kostrze
:
Zwierzyniecki Kraków
22.09.2018
15:00
Iskra Krzęcin
:
Gajowianka Gaj
22.09.2018
16:30

Klasa A (Wieliczka)

Wieliczanka Wieliczka
:
Złomex Branice
22.09.2018
16:30
Wolni Kłaj
:
Błękitni Bodzanów
23.09.2018
16:00
Piłkarz Podłęże
:
Czarnochowice
23.09.2018
16:30
Piast Łapanów
:
Nadwiślanka Nowe Brzesko
23.09.2018
16:30
Strażak Kokotów
:
Contra Sułków
23.09.2018
16:30
Wilga Koźmice Wielkie
:
Zieloni Niegowić
23.09.2018
16:30
UKS Sygneczów
:
Zryw Szarów
23.09.2018
16:00

Klasa A (Myślenice)

Hejnał Krzyszkowice
:
Orzeł Nowa Wieś
20.09.2018
17:00
Skalnik Trzemeśnia
:
Rokita Kornatka
22.09.2018
11:00
Górki Myślenice
:
Iskra Brzączowice
22.09.2018
17:00
Topór Tenczyn
:
Orzeł Nowa Wieś
23.09.2018
16:00
Beskid Tokarnia
:
Hejnał Krzyszkowice
23.09.2018
14:00
Clavia Świątniki Górne
:
Iskra Głogoczów
23.09.2018
16:30
Zielonka Wrząsowice
:
Lubomir Wiśniowa
23.09.2018
16:00
LKS Rudnik
:
Jordan Sum Zakliczyn
23.09.2018
15:00

Klasa A (Olkusz)

Bolesław Bukowno
:
Trzy Korony Żarnowiec
22.09.2018
16:00
Centuria Chechło
:
Pilica Wierbka
22.09.2018
16:00
Laskowianka Laski
:
Hetman Dłużec
22.09.2018
16:00
Spartak Charsznica
:
Legion Bydlin
23.09.2018
11:00
Olimpia Łobzów
:
Unia Jaroszowiec
23.09.2018
16:00
Promień Przeginia
:
Błysk Zederman
23.09.2018
16:00
Orzeł K.
:
Strażak Przybysławice
23.09.2018
16:00
Leśnik Gorenice
:
Wielmożanka Wielmoża
23.09.2018
16:00

Klasa A (Chrzanów)

MKS Alwernia
:
Korona Lgota
22.09.2018
11:00
Zagórzanka Zagórze
:
Victoria Zalas
22.09.2018
16:30
Tęcza Tenczynek
:
Start Kamień
22.09.2018
16:30
Wolanka Wola Filipowska
:
Fablok Chrzanów
22.09.2018
16:30
Ciężkowianka Ciężkowice
:
MKS Libiąż
22.09.2018
16:00
Promyk Bolęcin
:
Błyskawica Myślachowice
23.09.2018
16:30
SPRiN Regulice
:
Wisła Jankowice
23.09.2018
16:30

Klasa B (Kraków I)

Milenium Radziemice
:
Sparta Skrzeszowice
23.09.2018
15:00
Słomniczanka II Słomniki
:
Iskra Pałecznica
23.09.2018
16:00
Orzeł II Iwanowice
:
LKS Polanowice
23.09.2018
13:00
Maszycanka Maszyce
:
Novi Narama
23.09.2018
16:00
Trątnowianka Trątnowice
:
Płomień Kościelec
23.09.2018
16:00
Agricola Klimontów
:
LKS Niedźwiedź II
23.09.2018
11:00

Klasa B (Kraków II)

Kmita II Zabierzów
:
Sparta Przeginia Duchowna
22.09.2018
16:00
Topór Aleksandrowice
:
Tyniec Kraków
23.09.2018
16:30
Błękitni Czułówek
:
Potok Więckowice
23.09.2018
13:00
Gwiazda Ściejowice
:
Niegoszowianka
23.09.2018
16:00
Wisła Rząska
:
Fitball Szklary
23.09.2018
16:30

Klasa B (Kraków III)

Orzeł II Bębło
1:1
Bronowicki/Bratniak Kraków
19.09.2018
17:00
Bronowicki/Bratniak Kraków
:
MKS Skała 2004
22.09.2018
16:00
Polonia Wilczkowice
:
Prądniczanka II Kraków
23.09.2018
16:30
Błękitni II Modlnica
:
Fairant Kraków
23.09.2018
11:00
Grębałowianka II Kraków
:
Zawisza Sulechów
23.09.2018
16:00
Albertus Kraków
:
Płomień Jerzmanowice
23.09.2018
16:30
Kabel
:
Clepardia II Kraków
23.09.2018
16:30

Klasa B (Kraków IV)

Pozowianka Pozowice
0:4
Rzozovia Rzozów
19.09.2018
17:00
Rybitwy Kraków
:
Borkowianka Borek Sz.
22.09.2018
16:00
TKKF Kliny Kraków
:
Pogoń Skotniki
22.09.2018
16:30
Pozowianka Pozowice
:
Armatura Kraków
23.09.2018
16:30
Pychowianka Kraków
:
Grom Kraków
23.09.2018
16:30
Universum Kraków
:
Rzozovia Rzozów
23.09.2018
16:00
Trzebol Wielkie Drogi
:
Gajowianka II Gaj
23.09.2018
16:00

Klasa B (Wieliczka)

Naprzód Ochmanów
:
Wilga Instalbud Golkowice
22.09.2018
16:30
Gwiazda Brzegi
:
Dąb Zabierzów Bocheński
22.09.2018
16:00
Iskra Zakrzów
:
Błyskawica Wyciąże
22.09.2018
16:30
Sokół Chorągwica
:
Tęcza Słomiróg
22.09.2018
16:30
Start Brzezie
:
Batory Wola Batorska
22.09.2018
16:30
Rożnowa
:
Wiarusy II
22.09.2018
14:00
Gryf Wiatowice
:
Gdovia II Gdów
23.09.2018
16:30

Klasa B (Myślenice I)

Sokół Borzęta
:
Wicher Stróża
22.09.2018
16:00
Sęp Droginia
:
Grodzisko Raciechowice
22.09.2018
16:00
Szczebel Lubień
:
Górki II Myślenice
23.09.2018
15:00
Orzeł II Myślenice
:
Karpaty II Siepraw
23.09.2018
17:00

Klasa B (Myślenice II)

Jawor Jawornik
:
Cyrhla Krzczonów
22.09.2018
17:00
Gościbia II Sułkowice
:
Dukla Bysina
22.09.2018
16:00
Radwan Skomielna Czarna
:
Cisy Harbutowice
23.09.2018
11:00
Raba II Dobczyce
:
Staw Polanka
23.09.2018
16:00

Klasa B (Olkusz I)

Pilica Wierbka
:
Przemsza II Klucze
23.09.2018
11:30
Piliczanka Pilica
:
Przebój II Wolbrom
23.09.2018
16:00
Hetman II Dłużec
:
Stare Bukowno
23.09.2018
16:00

Klasa B (Olkusz II)

Northstar Miechów
:
Dłubnia Trzyciąż
22.09.2018
16:00
Strumyk Zarzecze
:
Victoria Smroków
23.09.2018
16:00
Sokół Gołaczewy
:
Czapla Czaple Male
23.09.2018
16:00
Zryw Przesławice
:
Trzy Buki Wierzchowisko
23.09.2018
15:00
Nidzica Słaboszów
:
Cobra Wężerów
23.09.2018
16:00
Błękitni Falniów
:
Błyskawica Kolbark
23.09.2018
15:00

Klasa C (Wieliczka)

Czarnochowice II
:
Czarni II Staniątki
22.09.2018
 
Górnik II Wieliczka
:
Contra II
23.09.2018
10:00
Ledniczanka
:
Węgrzcanka II Węgrzce Wlk
23.09.2018
13:00

Centralna Liga Juniorów

Legia Warszawa
2:0
Arka G.
19.09.2018
14:00
Zagłębie Lubin
5:0
GKS Bełchatów
19.09.2018
15:00
Jagiellonia
1:3
Korona Kielce
19.09.2018
11:00
Pogoń Szczecin
4:5
Śląsk Wrocław
19.09.2018
12:00
Lech Poznań
1:0
Wisła Kraków
19.09.2018
15:00
Legia Warszawa
:
Cracovia Kraków
22.09.2018
14:00
Jagiellonia
:
Ruch Chorzów
22.09.2018
11:00
Elana Toruń
:
GKS Bełchatów
22.09.2018
12:00
Wisła Kraków
:
Śląsk Wrocław
22.09.2018
12:00
Zagłębie Lubin
:
Arka G.
23.09.2018
11:00
Motor Lublin
:
Korona Kielce
23.09.2018
12:00
Pogoń Szczecin
:
Górnik Zabrze
23.09.2018
12:00
Lech Poznań
:
Escola Varsovia Warszawa
23.09.2018
12:00

Małopolska Liga Juniorów

Podhale Nowy Targ
:
Dalin Myślenice
22.09.2018
10:00
Garbarnia Kraków
:
Dunajec Nowy Sącz
22.09.2018
11:00
Górnik Wieliczka
:
Puszcza Niepołomice
22.09.2018
16:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
22.09.2018
10:00
Hutnik Kraków
:
BKS Bochnia
22.09.2018
10:00
Okocimski Brzesko
:
Sokół Słopnice
22.09.2018
10:00
Limanovia Limanowa
:
Profi Zielonki
23.09.2018
11:00

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Limanovia Limanowa
:
Hutnik Kraków
22.09.2018
10:00
Dąb P.
:
Sandecja Nowy Sącz
22.09.2018
11:00
Tarnovia Tarnów
:
Podgórze Kraków
23.09.2018
11:00
Garbarnia Kraków
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
23.09.2018
14:00

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Dalin Myślenice
:
Soła Oświęcim
22.09.2018
13:30
Unia Tarnów
:
Pcimianka
22.09.2018
14:45
Sandecja II Nowy Sącz
:
Okocimski Brzesko
23.09.2018
16:00
Victoria Jaworzno
:
Podhale Nowy Targ
23.09.2018
10:00

I Małopolska Liga Trampkarzy

Unia Oświęcim
:
Krakus Nowa Huta
19.09.2018
17:00
Krakus Nowa Huta
:
Limanovia
22.09.2018
10:00
Glinik
:
AS Progres Kraków
22.09.2018
11:00
Tarnovia Tarnów
:
Unia Tarnów
22.09.2018
10:00
Unia Oświęcim
:
Cracovia Kraków
22.09.2018
10:00

II Małopolska Liga Trampkarzy

Górnik Wieliczka
4:1
Unia II Tarnów
19.09.2018
18:30
Dunajec Nowy Sącz
:
Orzeł Myślenice
22.09.2018
10:00
Unia II Tarnów
:
Górnik Wieliczka
22.09.2018
10:00
MKS Trzebinia
:
Okocimski Brzesko
23.09.2018
10:00
Hutnik Kraków
:
Karol Wadowice
23.09.2018
09:30

Ekstraliga Kobiet

AZS Wrocław
0:9
Górnik Łęczna
19.09.2018
17:00
Polonia Poznań
:
SMS Łódź
22.09.2018
17:00
AZS PSW Biała Podlaska
:
AZS Wrocław
22.09.2018
11:00
GKS Katowice
:
Górnik Łęczna
22.09.2018
13:00
Czarni Sosnowiec
:
Olimpia Szczecin
22.09.2018
11:00
AZS UJ Kraków
:
AZS PWSZ Wałbrzych
22.09.2018
14:00
Mitech Żywiec
:
Medyk Konin
22.09.2018
11:00

I liga kobiet (południe)

Wanda Nowa Huta
:
Rysy Bukowina Tatrzańska
22.09.2018
16:00
Tarnovia Tarnów
:
Czwórka Radom
22.09.2018
13:00
Respekt Myślenice
:
Resovia Rzeszów
22.09.2018
15:00
Rolnik Głogówek
:
Sokół Kolbuszowa Dolna
23.09.2018
14:00
ISD-AJD Częstochowa
:
Dargfil Tomaszów Mazowiecki
23.09.2018
16:30

II liga małopolska kobiet

Sparta Daleszyce
:
Łysica Bodzentyn
22.09.2018
14:00
Widok Lublin
:
Naprzód Sobolów
22.09.2018
15:00
Starówka Nowy Sącz
:
Potok Sitno
22.09.2018
15:30
UKS Staszkówka Jelna
:
GKS Majdan Sieniawski
22.09.2018
14:00
Prądniczanka Kraków
:
KSP Kielce
22.09.2018
16:00
Resovia II Rzeszów
:
LKS Wierzchowiska
23.09.2018
16:00

III liga małopolska kobiet

Podgórze Kraków
:
Puszcza Niepołomice
22.09.2018
14:30
Iskra Brzezinka KKPN
:
FSA Kraków
22.09.2018
13:00
Pogorzanka Pogorzyce
:
Prądniczanka II Kraków
23.09.2018
14:00
Olimpia Osieczany
:
Bronowianka Kraków
23.09.2018
11:00
Piast Skawina
:
Tuchovia Tuchów
23.09.2018
10:00
Górnik Wieliczka
:
Rysy II Bukowina Tatrzańska
23.09.2018
13:00

I liga futsalu (południe)

GKS Futsal Tychy
:
KS Polkowice
22.09.2018
16:00
Gwiazda Ruda Śląska
:
FC Pyskowice
23.09.2018
16:00
Odra Futsal Opole
:
Heiro Rzeszów
23.09.2018
16:30
Futsal Team Brzeg
:
AZS UMCS Lublin
23.09.2018
18:00