CLJ: Damian Korczyk bohaterem derbów

W najciekawszym meczu pierwszej wiosennej kolejki spotkań we wschodniej grupie Centralnej Ligi Juniorów AS Progres Kraków uległ Wiśle Kraków 0:1 (0:1). Zwycięską bramkę zdobył w 4 minucie Damian Korczyk.

- Najsprawiedliwszym wynikiem tego meczu byłby remis - mówi trneer Progresu Marcin Pasionek. - Straciliśmy gola w kuriozalnych okolicznościach, mieliśmy okazje, ale wygrała Wisła. Szkoda - dodaje. Opiekun Wisły Mariusz Jop zgodził się z opinią Pasionka. - Stworzyliśmy jednak więcej okazji niż rywal. Bardzo dobrze bronił też nasz bramkarz - mówi Jop.

Kacper Chorążka popisał się kluczową interwencją w 26 minucie, gdy sparował piłkę po strzale z rzutu karnego wykonywanego przez Gwiazdę (faul na Lincy). Gwiazda miał jeszcze jedną okazję, gdy na początku drugiej połowy zdecydował się na uderzenie przewrotką, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Wisła takich okazji nie miała, za to oddała więcej strzałów, a w 4 minucie po wznowieniu gry wrzutem z autu i błędzie obrońcy Progresu Damian Korczyk uderzył bez przyjęcia zaskakując bramkarza gospodarzy.

AS Progres - Wisła Kraków 0:1 (0:1)
Bramka: Korczyk 4.
Progres: Sroka - Cholewa, Niepokój, Jurczak, Nowak - Gwiazda, Reczulski, Szczepanek, Hajduk (46 Oleksy), Linca - Jaszczak (60 Motłoch).
Wisła: Chorążka - Morys, Stawowy, Świątko, Żółkoś - Wyjadłowski (68 Wróblewski), Laskoś, Plewka, Korczyk (90 Malik) - Feliks (83 Handzlik), Śliwa (80 Skórski).

Źródło: Paweł Panuś

Dodano: 2018-03-10 22:49:16