facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Byli najlepsi, najciężsi i najweselsi

Byli najlepsi, najciężsi i najweselsi

Po raz piąty rozegrano w Krakowie mistrzostwa województwa sędziów o Puchar Prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Na starcie stanęło 11 dryżyn, z których najlepszy okazał się Kraków II, za którym uplasował się Nowy Targ, Kraków I i Oświęcim. 

 

 

Dalsze lokaty zajęli: Nowy Sącz, Wieliczka, Myślenice, Brzesko, Gorlice, Chrzanów i Olkusz.

W zespole Krakowa II występowali od lat grający ze sobą sędziowie z Tomaszem Musiałem, Sebastianem Muchą i Tomaszem Chajdeckim na czele. Choć tworzyli najstarszy team mistrzostw widać było, że futsal ich cieszy, a piłka nie przeszkadza w grze. Nie może to dziwić, przed laty grali w lidze halowej, co było jedną z form przygotowań do prowadzenia zawodów.

- W mistrzostwach mogą grać reprezentacje wszystkich kolegiów z Małopolski, ale nie wszyscy się zgłosili, a ekipa Wadowic nie przyjechała, mimo zgłoszenia - mówi przewodniczący Kolegium Sędziów MZPN Andrzej Sękowski. - Organizujemy te zawody, bo chce tego środowisko, które w ten sposób bardzo się integruje.


Wyniki:
Olkusz - Kraków I 0:1
Chrzanów - Myślenice 1:0
Kraków II - Wieliczka 3:0
Nowy Targ - Brzesko 1:0
Gorlice - Nowy Sącz 0:1
Myślenice - Olkusz 1:0
Kraków I - Nowy Targ 0:0
Brzesko - Chrzanów 3:0
Kraków II - Oświęcim 0:1
Wieliczka - Gorlice 0:3
Kraków I - Chrzanów 1:0
Myślenice - Brzesko 1:2
Nowy Targ - Olkusz 0:0
Oświęcim - Wieliczka 1:0
Nowy Sącz - Kraków II 0:2
Myślenice - Kraków I 0:3
Olkusz - Brzesko 1:1
Chrzanów - Nowy Targ 0:2
Gorlice - Oświęcim 1:0
Wieliczka - Nowy Sącz 0:1
Kraków I - Brzesko 1:0
Myślenice - Nowy Targ 1:1
Olkusz - Chrzanów 0:1
Oświęcim - Nowy Sącz 3:0
Gorlice - Kraków II 1:2

Grupa A
1. Kraków I 5 13 6-0
2. Nowy Targ 5  8 4-1
3. Brzesko 5  7 6-4
4. Chrzanów 5  6 2-6
5. Myślenice 5  4 3-7
6. Olkusz 5  2 1-4


Grupa B
1. Oświęcim 4 9 5-1
2. Kraków II 4 9 7-2
3. Nowy Sącz 4 6 2-5
4. Gorlice 4 6 5-3
5. Wieliczka 4 0 0-8



O 9.miejsce:
Myślenice - Wieliczka 1:0
 
Półfinały:
Kraków II - Kraków I 0:0, k.4-3
Nowy Targ - Oświęcim 3:0
 
O 7.miejsce:
Gorlice - Chrzanów 2:0
 
O 5.miejsce:
Brzesko - Nowy Sącz 0:0, k.3-1
 
O 3.miejsce:
Kraków I - Oświęcim 2:0
 
Finał:
Kraków II - Nowy Targ 0:0, k.2-1
 
Końcowa klasyfikacja:
1. Kraków II
2. Nowy Targ
3. Kraków I
4. Oświęcim
5. Brzesko
6. Nowy Sącz
7. Gorlice
8. Chrzanów
9. Myślenice
10. Wieliczka
12. Olkusz
 
Król strzelców: Waldemar Pyznar - 5 goli (Gorlice)
Najlepszy bramkarz: Mateusz Młynarczyk (Nowy Targ)
Najlepszy zawodnik: Tomasz Musiał (Kraków II)
Najstarszy zawodnik: Bogusław Krawczyk - 58 lat (Olkusz)
 
Sędziowali: Joanna Ściepura, Sławomir Tomczyk, Tomasz Żelazny, Tomasz Tatarzyński, Kazimierz Dzióbek, Rafał Wiewiór, Sylwia Biernat, Radosław Wilk, Mateusz Czerwień
 
1. Kraków II: Michał Wiecheta – Tomasz Musiał, Sebastian Mucha, Marcin Ciepły, Łukasz Szymczyk, Tomasz Chajdecki, Rafał Pąchalski, Michał Koźlak, Łukasz Marek, Jakub Ślusarski – trener, kierownik drużyny
2. Nowy Targ: Mateusz Młynarczyk – Krzysztof Majewski, Krzysztof Ostachowski, Przemysław Zagata, Bartłomiej Skoczyk, Damian Firek, Kamil Dulański, Marcin Niewiarowski kierownik drużyny – Stanisław Mitoraj – trener 
3. Kraków I: Marcin Oszczypała – Tomasz Biela, Maciej Górski, Mateusz Lebiest, Wojciech Potańczyk, Dawid Lefek, Piotr Skotnicki, Zbigniew Marszałek – kierownik drużyny, Bronisław Mazur – trener,
4. Oświęcim: Emilian Jurzak – Krzysztof Jakubik, Łukasz Łabaj, Wojciech Włodarczyk, Grzegorz Hendzlik, Maksymilian Nowak, Bogdan Wanat, Lucjan Wesołowski – kierownik drużyny, Zbigniew Walus – trener,  
5. Brzesko: Mateusz Pitaś – Dawid Nowicki, Patryk Świerczek, Kamil Tadel, Oskar Machalski, Radosław Kraj, Łukasz Węglarz, Tomasz Zając – kierownik drużyny, Henryk Matras - trener
6. Nowy Sącz: Michał Jabłoński – Bartłomiej Kruczek, Mateusz Sarna, Dawid Mituś, Grzegorz Ciężobka, Kamil Skoczeń, Jakub Niemas, Hubert Kożuch – kierownik drużyny, Marek Ogórek - trener.
7. Gorlice: Bartłomiej Janik – Patryk Alibożek, Dawid Serafin, Tomasz Obrzut, Kamil Grądalski, Andrzej Moroń, Waldemar Pyznar, Piotr Firlit – kierownik drużyny, Jan Król – trener
8. Chrzanów: Marcin Biros – Rafał Brzezoń, Jakub Bochenek, Tomasz Siemek, Jakub Kita, Kacper Policht, Marek Kulczyk, Łukasz Łabuzek
9. Myślenice: Mariusz Rydz – Szymon Wątor, Ksawery Jaros, Dominik Maślerz, Jakub Dziedzina, Szymon Dziedzina, Dominik Siatka, Krzysztof Żurek, Bartosz Pawlik, Filip Magiera – kierownik drużyny, Krzysztof Cieńkosz- trener
10. Wieliczka: Tomasz Róg – Dawid Cholewa, Szymon Nowak, Daniel Nowak, Krzysztof Tylek, Piotr Węgrzyn, Kacper Bułat, Morydz Bartosz, Piotr Ludwik Nowak – kierownik drużyny, trener
11. Olkusz: Tomasz Kaczmarczyk – Piotr Franczyk, Kamil Januszek, Bogusław Krawczyk, Piotr Piekarz, Paweł Opala, Norbert Lekson, Bartosz Szota, Joanna Ściepura – kierownik drużyny, Sławomir Tomczyk - trener
 

Źródło: Paweł Panuś (tekst), Dariusz Grochal (foto)

Dodano: 2018-02-26 17:45:35


Galeria zdjęć

 

sędziowie  Turniej Sędziów 

Komentarze


I liga

Warta Poznań
1:1
GKS Tychy
24.03.2019
15:00

II liga

Ruch Chorzów
1:1
Rozwój Katowice
24.03.2019
13:05

III liga, gr. IV

Wisła Sandomierz
2:1
Czarni Połaniec
24.03.2019
15:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

Kaszowianka Kaszów
2:2
KS Olkusz
24.03.2019
14:00
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
0:1
Beskid Andrychów
24.03.2019
14:00
Unia Oświęcim
0:1
Orzeł Ryczów
24.03.2019
11:00
Pcimianka Pcim
2:2
Wiślanka Grabie
24.03.2019
15:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Dunajec Zakliczyn
2:1
LKS Szaflary
24.03.2019
16:00
Orkan Szczyrzyc
1:3
GKS Drwinia
24.03.2019
15:30
Poprad Muszyna
1:1
Sandecja II Nowy Sącz
24.03.2019
16:00
Lubań Maniowy
0:3
Tarnovia Tarnów
24.03.2019
15:00

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Bibiczanka Bibice
0:2
Piliczanka Pilica
24.03.2019
15:00
Proszowianka Proszowice
1:2
Orzeł Iwanowice
24.03.2019
15:30

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Skawinka Skawina
2:1
TS Węgrzce
24.03.2019
15:00
Wieczysta Kraków
3:2
Hutnik II Kraków
24.03.2019
11:00
Piast Wołowice
1:0
Błękitni Modlnica
24.03.2019
16:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Naprzód Sobolów
3:2
Rylovia Rylowa
24.03.2019
13:00
Radłovia Radłów
1:0
Raba Książnice
24.03.2019
15:00
Olimpia B.
2:4
Sokół Maszkienice
24.03.2019
14:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Wolania Wola Rzędzińska
5:2
Metal Tarnów
24.03.2019
15:00
Pogórze
2:1
LKS Ładna
24.03.2019
13:30
KS US Śmigno
0:1
Zorza Zaczarnie
24.03.2019
11:30
Olimpia Wojnicz
1:3
Ciężkowianka Ciężkowice
24.03.2019
16:00
Wisła Szczucin
1:0
Dunajec Zbylitowska Góra
24.03.2019
15:00
Tuchovia Tuchów
1:0
GLKS Gromnik
24.03.2019
15:00

Klasa A (Wieliczka)

Strażak Kokotów
3:2
UKS Sygneczów
24.03.2019
15:30
Piast Łapanów
1:2
Wilga Koźmice Wielkie
24.03.2019
15:30
Zryw Szarów
2:4
Błękitni Bodzanów
24.03.2019
14:00

Klasa A (Olkusz)

Orzeł K.
1:3
Pilica Wierbka
24.03.2019
13:00
Trzy Korony Żarnowiec
1:2
Olimpia Łobzów
24.03.2019
15:00
Unia Jaroszowiec
4:2
Leśnik Gorenice
24.03.2019
15:30
Laskowianka Laski
4:4
Spartak Charsznica
24.03.2019
15:00
Błysk Zederman
3:2
Hetman Dłużec
24.03.2019
15:30
Promień Przeginia
1:4
Legion Bydlin
24.03.2019
15:30

Klasa A (Chrzanów)

Victoria Zalas
1:3
MKS Libiąż
24.03.2019
11:00
Błyskawica Myślachowice
5:1
Korona Lgota
24.03.2019
15:00

Klasa B (Wieliczka)

Iskra Zakrzów
2:1
Naprzód Ochmanów
24.03.2019
15:00
Gryf Wiatowice
1:3
Sokół Chorągwica
24.03.2019
15:30
Wiarusy II
7:1
Błyskawica Wyciąże
24.03.2019
15:00

Centralna Liga Juniorów

Motor Lublin
2:1
Śląsk Wrocław
24.03.2019
12:00

Centralna Liga Trampkarzy (gr.D) - wiosna

AP 21 Kraków
2:2
Górnik Ł.
24.03.2019
12:00
Motor Lublin
0:3
KKP Korona
24.03.2019
14:30

Małopolska Liga Juniorów

Puszcza Niepołomice
2:1
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
24.03.2019
10:00
BKS Bochnia
4:0
Sokół Słopnice
24.03.2019
10:00
Górnik Wieliczka
2:0
Dalin Myślenice
24.03.2019
11:00

I Małopolska Liga Juniorów Młd - wiosna

Pcimianka
4:1
Dąb P.
24.03.2019
11:00
Soła Oświęcim
2:1
Tarnovia Tarnów
24.03.2019
11:00

I Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Sandecja Nowy Sącz
2:1
AS Progres Kraków
24.03.2019
11:00
Okocimski Brzesko
2:0
Glinik
24.03.2019
10:00

II Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Soła
1:4
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
24.03.2019
10:00
Raba Dobczyce
3:2
MKS Trzebinia
24.03.2019
14:00

I liga kobiet (południe)

Czwórka Radom
3:2
Rolnik Głogówek
24.03.2019
13:00
Resovia Rzeszów
3:0
Rysy Bukowina Tatrzańska
24.03.2019
12:00
ISD-AJD Częstochowa
0:0
Respekt Myślenice
24.03.2019
12:00