facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Walentynkowe turnieje na Prądniczance (foto)

Walentynkowe turnieje na Prądniczance (foto)

W hali Prądniczanki rozegrane zostały walentynkowe turnieje seniorek i młodziczek, z których dochód przeznaczony został na cele charytatywne. Wystąpiło szesnaście zespołów.

 

 

Dochód z V Walentynkowego Turnieju Seniorek przeznaczony został na rzecz kapitan Prądniczanki Pauliny Sieklińskiej. Zebrano prawie 1500 złotych. - Paulina była w wysokiej formie i doznała kontuzji kolana - mówi trener Prądniczanki Piotr Sędor. - Przeszła operację i teraz czeka ją żmudna rehabilitacja. Na ten właśnie cel zbieraliśmy pieniądze. Szacujemy, że potrzeba nam 4 tysiące złotych, ale zebrane środki na pewno wystarczą na początek rehabilitacji. Liczymy, że Paulina wróci do treningów za pół roku i zagra w kolejnej edycji naszego turnieju - dodaje.

W zawodach seniorek dominował FK Gascontrol Havirov. Czeski zespół mający w składzie uczestniczkę żeńskiej Ligi Mistrzów (Radka Vitkova) dopiero w finale napotkał na realny opór Respektu Myślenice, który w tym sezonie walczy o awans do I ligi. Mecz w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem 2:2, konkurs rzutów karnych wygrały Czeszki 2:1. W meczu o trzecie miejsce Prądniczanka wygrała ze Starówką Nowy Sącz 4:1. Kolejne lokaty zajęły: Puszcza Niepołomice, Prądniczanka II Kraków, Oravan Oravska Jasenica i Jedynka Krzeszowice. MVP turnieju została wybrana Zuzanna Węglarz z Respektu, jej klubowa koleżanka Karolina Topa królową strzelczyń (6 goli), a Justyna Stokłosa z Prądniczanki II najlepszą bramkarką.

- Zespoły z Czech i Słowacji, a także Jedynka Krzeszowice i nasz klub zagrały w zawodach w ramach programu z Unii Europejskiej "Erazmus Plus", dzieki któremu trenerzy tych klubów mają pogłębiać swoja wiedzę na temat żeńskiego futbolu i promować go podczas zawodów sportowych. W marcu ruszamy z kolejną edycją Akademii Kobiecego Futbolu, a więc serią turniejów dla dziewcząt w wieku 10 i 14 lat. Środki na ten cel wywalczyliśmy z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Zawody odbywać się będą cyklicznie co miesiąc w hali i na stadionie, dodatkowo wszystkie drużyny otrzymają wysokiej jakości sprzęt sportowy - mówi Sędor.

W turnieju młodziczek wygrał Piast Skawina, który w finale pokonał Wisłę Skoczów 5:1. W meczu o trzecie miejsce Prądniczanka wygrała z Iskrą Brzezinka 2:1. Kolejne lokaty zajęli: AP Młoda GieKSa Katowice, Respekt Myślenice, Puszcza Niepołomice i Starówka. W zespoel ze Skawiny wystapiły: Amelia Jarguz, Natalia Kuźdub, Aleksandra Dziób, Julia Szymuś, Natalia Ciapała, Joanna Żylińska, Natalia Sroka i Weronika Kukla.

-[FOTOGALERIA ADAMA MURZAŃSKIEGO I

-[FOTOGALERIA ADAMA MURZAŃSKIEGO II


-[FOTOGALERIA ADAMA MURZAŃSKIEGO III

-[FOTOGALERIA ADAMA MURZAŃSKIEGO IV

Źródło: Paweł Panuś (tekst), Adam Murzański (foto)

Dodano: 2018-02-12 12:25:04


Prądniczanka  Kobieca Piłka  Turniej Walentynkowy 

Komentarze