facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Pasy zwyciężają na pustym stadionie (foto)

Pasy zwyciężają na pustym stadionie (foto)

Mroźny wieczór  w Krakowie, mecz przy pustych trybunach, czyli ekstraklasa wróciła po przerwie. Mecz po mieczy Cracovią, a Śląskiem Wrocław był smutny z powodu pustych trybun, to kara za zachowanie grupy osób podczas derbów Krakowa. Kara tym bardziej dotkliwa dla kibiców krakowskiego klubu, że to dopiero ich trzecia wygrana na własnym stadionie.

 

 

Sam mecz stał na dobrym poziomie i z pewnością mógłby się podobać kibicom na stadionie, gdyby byli oni obecni, tak podobał się tylko telewidzom i osobom zasiadającym w lożach VIP.  Drużyny na zmianę atakowały i broniły się, pierwszą groźna sytuację stworzyli już w pierwszych minutach meczu piłkarze Pasów, ale świetną paradą popisał się Jakub Słowik. Mimo przewagi w posiadaniu piłki Cracovia nie potrafiła objąć prowadzenia, ta sztuka udała za to się gościom. W 27. min Robert Pich umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Michala Peskovica, a na tablicy widniał wynik 1:0 dla wrocławian. Chwile później mogło być już 1:1, ale powracający do Krakowa Deniss Rakels nie zdołał wykorzystać doskonałego podania Mateusza Wdowiaka, pod koniec pierwszej połowy miał kolejna dogodna sytuację jedna piłko przeleciała wysoko nad poprzeczką. Śląsk również zaatakował w końcówce pierwszych 45. minut, ale na strzał obronił bramkarz Pasów. Do przerwy prowadzili goście.

Po zmianie stron to Cracovia rzuciła się do odrabiania strat, co przyniosło efekt już 54. minucie. Autorem wyrównującej bramki został Miroslav Covilo, który pokonał bramkarza Śląska w klasycznym dla siebie strzałem głową. Remis nie zadowalał żadnego zespołu, dla tego gra nabrała większego tempa. Zaowocowało to w 70. min. kontrowersyjna decyzją sędziego który po analizie VAR nie przyznał bramki dla Wrocławian. W tej sytuacji piłka nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej. Brak utraty gola Pasy zawdzięczają swojemu obrońcy Siplakowi, który wybijaj piłkę z bramki. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił w 90. minucie Deniss Rakels i tym samym zrehabilitował się za swoje wcześniejsze pudła.

Po tym spotkaniu Cracovia z 25. punktami zajmuje 11 lokatę w tabeli ekstraklasy, a Śląsk Wrocław jest o jedno oczko wyżej z 27. punktami. Najbliższy mecz Pasy rozegrają na wyjeździe z Jagiellonią Białystok  17.02.2018 o godzinie 18:00.


Lotto Ekstraklasa, 10.02.2018
Cracovia - Śląsk Wrocław 2:1 (0:1)
Czovilo 54 Rakels 90 -  Pich 27

Sędzia:
Paweł Raczkowski
Żółte kartki: Dytiatjew, Ferraresso - Piech, Kosecki.
Cracovia: Peskovic - Ferraresso, Datkovic, Dytiatjew, Siplak - Covilo, Drewniak (77. Brock-Madsen),  Wdowiak (62.  Culina, 83.  Zenjov), Hernandez, Rakels - Piątek.
Śląsk Wrocław: Słowik - Pawelec, Celeban, Rieder, Lewandowski - Pich, Vacek, Chrapek, Riera (62. Kosecki) - Robak (80. Bergier), Piech (85. Tarasov)

Źródło: Waldemar Ignaciuk

Dodano: 2018-02-11 11:13:51


Galeria zdjęć

 

Zobacz też: Ekstraklasa

Cracovia  Śląsk Wrocław 

Komentarze