facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Stanek Machinery Cup - Żaki (foto)

Stanek Machinery Cup - Żaki (foto)

Turnieju danych rewanżów - tak w skrócie można podsumować niedzielny turniej Stanek Machinery Cup Żaków w Proszowicach. Zapraszamy na obszerną relację z impresy wzbogacona o niezwykle obszerną fotogalerię.

 

 

Ekstremalne emocje wywołał wielki finał Stanek Machinery Winter Cup Żaków rozgrywany w niedzielne popołudnie w hali widowiskowo-sportowej w Proszowicach. Zmierzyły się w nim dwie drużyny, spośród których po prostu nie dało się wybrać tej lepszej. Ale zanim o tym wielkim pojedynku, kilka słów o drodze do finału. 
 
Osiem ekip z rocznika 2009 (i młodszych) w tym dwie drużyny Proszowianki podzielono na dwie grupy. W tej pierwszej dominację wywalczyła sobie drużyna Progresu Kraków, która wzorowo grała w defensywie, a i w przodzie miała kim postraszyć. Znakomita postawa Michała Skoniecznego na prawym skrzydle oraz Adriana Sowuli na lewym bacznie przyczyniła się do tego, że nowohucianie nakręcali swoje akcje z każdej strony boiska i byli w fazie grupowej po prostu liderem swojej grupy. Początek może mniej okazały, bo ekipę Champions Miechów pokonali skromnie 1:0 ale pewne zwycięstwa i to bez straty choćby jednego gola z Proszowianką i silną także Trzebinią, dawały Progresowi solidne podstawy by myśleć o najwyższych laurach. Trzebinianie zresztą, do półfinału dotarli niejako rzutem na taśmę bo na inaugurację mocno skomplikowali sobie sprawę remisując z najmłodszą ekipą Proszowianki, a wysoka porażka z Progresem pozwalała wątpić, czy zespół z Małopolski Zachodniej zdoła awansować do strefy medalowej. W ostatniej serii gier grupowych, UKS musiał jak najwyżej pokonać Champions Miechów i czekać na wynik meczu Proszowianki z Progresem. Los sprawił, że proszowianie, aby wyprzedzić Trzebinię i awansować do półfinałów, mogli pozwolić sobie na porażkę z Progresem ale co najwyżej jednobramkową. Tego celu podopiecznym Kamila Macha nie udało się osiągnąć i trzebinianie ostatecznie wyszli z grupy z drugiego miejsca.
 
W grupie B także rodzice/kibice o losy awansu drżeli do ostatnich chwil ostatniego meczu. Tu uwidoczniły się dwie ekipy, które mogą nadawać ton całemu turniejowi. Występy AP Goal i Proszowianki 2009 cieszyły oko najwybredniejszych obserwatorów. W pierwszej serii gier nie było niespodzianek. Proszowianie i nowosądeczanie pewnie zainkasowali trzy punkty, a wszyscy ręce zacierali na drugą kolejkę w której Proszowianka skrzyżowała rękawice z AP Goal. Po niezwykle zaciętym widowisku, o jednego gola lepsi okazali się "Goal-eadorzy" i to oni przed ostatnią kolejką byli jedną nogą w półfinałach. Po porażce z Goalem, podniósł się za to Hutnik dzięki czemu (wygranej z Radłowem) podopieczni Mariusza Bieniasa w ostatnim meczu tej grupy stoczyli bój z gospodarzami, którego stawką był awans do strefy medalowej. Bezpośrednie starcie Proszowianki z Hutnikiem pokazało jednak, że na wyjście z grupy bardziej tego dnia zasługiwali gospodarze. Proszowianie grali szybko, sprawnie i na temat ogrywając ostatecznie Hutnika 2:0 pozwalając mu w tym spotkaniu zaledwie na kilka kontrataków. 
 
 
Grupa A:
Champions - Progres 0:1
Trzebinia - Proszowianka 2010 4:4
Proszowianka 2010 - Champions 1:0
Trzebinia - Progres 0:4
Champions - Trzebinia 0:3
Proszowianka 2010 - Progres 0:3
 
1. Progres 3 9 8-0
2. Trzebinia 3 4 7-8
3. Proszowianka  3 4 5-7
4. Champions 3 0 0-5
 
Grupa B
Radłów - Proszowianka 2009 0:5
Goal - Hutnik 3:1
Hutnik - Radłów 4:0
Goal - Proszowianka 2009 2:1
Radłów - Goal 1:2
Hutnik - Proszowianka 2009 0:2

1. Goal 3 9 7-3
2. Proszowianka  3 6 8-2
3. Hutnik 3 3 5-5
4. Radłów 3 0 1-11
 
 
Po fazie grupowej, w której wyłonili się faworyci pierwszej i drugiej czwórki końcowej klasyfikacji, emocje już tylko rosły. Przecież już na wstępie fazy play-off doszło do dwóch pojedynków, na które wszyscy czekali. Wyniki potyczek Trzebinii z Goalem czy Proszowianki z nieposkromionym dotąd Progresem były na tym etapie najbardziej pożądanymi. Goal jako mistrz grupy B dość pewnie wygrał swój mecz, a ogrom pracy w ten triumf włożyli kreujący ofensywne poczynania bodaj najlepszy gracz turnieju Wiktor Matusik przy sporym współudziale Kacpra Konickiego. Ten duet wywalczył na parkiecie na tyle odpowiednią przewagę, że już po kilku minutach gry po ich golach, trzebinianie musieli odrabiać dwubramkową stratę. I przyznać trzeba że próbowali. Kilka pięknych rajdów z piłką zaprezentował Jan Szczepaniak, pięknego gola kontaktowego zdobył co prawda Łukasz Klimkiewicz ale w końcówce bramki Kacpra Konieckiego i Stasia Szczepańskiego zamknęły trzebinianom drogę do finału.
 
Drugi półfinał to było istne starcie tytanów. Kto wie, może nawet przedwczesny finał? Progres, który nie stracił jeszcze choćby jednego gola, już w 2 minucie mógł zostać odczarowany. Nowohucianie dzięki znakomitej interwencji Patryka Stachury, uniknęli pierwszego ciosu, który z rzutu karnego zadać próbował Franciszek Kowalski. Proszowianie jednak mieli w tym spotkaniu znacznie więcej argumentów w ofensywie i w 5 minucie rozprawili się z Progresem aplikując mu nogami Oskara Kukuły i Szymona Maderaka dwa gole, który ustawiły ich w walce o wielki finał. Progres wcale jednak nie był tłem dla rywala. Być może właśnie w tym spotkaniu, miano najlepszego bramkarza turnieju wywalczył Michał Mróz. To właśnie Progres najmocniej dał mu się we znaki w tym turnieju i dzięki robinsonadom w tym pojedynku, Progres postraszył tylko jednym golem i to nieziemskiej urody. Bruno Barski trafił z 15 metrów w samo okienko i zrobiło się jeszcze nerwowo ale wojnę nerwów lepiej znieśli miejscowi i to oni zagościli w meczu o triumf w turnieju.
 
Niezwykle ciekawie zapowiadały się także półfinały w drugiej drabince, drabince o miejsca 5-8. Wiele emocji wzbudził pierwszy mecz pomiędzy Radłowem, a Proszowianką 2010. O losach tego pojedynku bowiem zadecydował gol samobójczy już w 10 sekundzie spotkania! Tuż po rozpoczęciu gry z piłką do końcowej linii boiska pognał Karol Ligęza, a jego dośrodkowanie na tyle niefortunnie przeciął Filip Breziński, że już od pierwszej minuty gospodarze musieli odrabiać straty. I wcale łatwo o to nie było bo drużyna Bratko Radłów była w tym pojedynku odrobinę lepsza. Był to mecz ubogi w sytuacje bramkowe, może taki na 0:0 ale wyraźnie ze wskazaniem na Radłów, zespół który grał dokładniej, bardziej świadomie niż młodsi koledzy z Proszowic i przez większość meczu zostawiał po sobie lepsze wrażenie. Tak kolorowo dla radłowian do samego końca jednak nie było bo w ostatnich minutach proszowianie przeprowadzili mały szturm i śmiało mogli odrobić niefortunną stratę. Skończyło się jednak na pechowym 0:1 i proszowianom (2010) pozostało walczyć o siódmą lokatę w zawodach.
 
Drugi półfinał też był nie lada widowiskiem. O pierwszego gola w turnieju walczyli chłopcy z AP Champions Miechów. Rywalem był Hutnik, zespół który na ostatniej prostej przegrał walkę o TOP4 i zamierzał zdominować rywalizację o miejsca 5-8. Warto zaznaczyć, że mimo porażki, zespołem piłkarsko nieco lepszym w tym meczu był mimo wszystko AP Champions. Brawa należą się przede wszystkim Kacprowi Małkiewiczowi, który mimo nienajlepszej zwrotności na boisku, niezwykle dynamicznie i skutecznie myślał. To gracz który potrafił dryblować "na zamach", dysponuje też dużym przeglądem pola i to podczas prowadzenia piłki. Ten ostatni element świadczy o dużym potencjale jeśli chodzi o umiejętności techniczne i taktyczne na przyszłość. Miechowianie mieli jednak jeden i to podstawowy mankament: wyprowadzanie akcji z własnego pola karnego. Sporo błędów w tym elemencie sprawiło, że więcej bramkowych okazji mieli nowohucianie i z tych błędów rywala po prostu skorzystali. Co prawda dopiero w końcówce, ale jednak. W 10 minucie wynik otworzył Eryk Kras, a dosłownie równo z syreną kończącą mecz, od słupka do siatki na 2:0 trafił Oskar Skrobiś
 
"Czempioni" szansę na odegranie się otrzymali już po chwili, gdy w pojedynku z Proszowianką 2010 podjęli się dwóch wyzwań: zdobycia pierwszego gola i uniknięcia ostatniej lokaty w turnieju. I ostatni akord imprezy w wykonaniu miechowian był jak najbardziej pozytywny. Ten mecz potwierdził przede wszystkim ogromny potencjał Kacpra Małkiewicza. On właśnie w 5 minucie, dzięki nie tylko waleczności ale i niezwykle cennemu instynktowi, wdał się w z pozoru przegrany z Antonim Głąbickim (Proszowianka) wyścig o piłkę. Nie dość że niespodziewanie zdołał go wygrać, to ku zaskoczeniu chyba wszystkich, z ponad 20 metrów i to niemal z linii bocznej boiska zdołał zaskoczyć bramkarza i otworzyć wynik meczu! Co warte podkreślenia, przegrany w tym pojedynku - zawodnik Proszowianki Antoni Głąbicki też zasługiwał w tym spotkaniu na pochwałę. Głównie za pomysł na swoje akcje, zmysł do rozgrywania piłki, waleczność i niezwykle soczyste strzały. Po ciekawym meczu ostatecznie proszowianie przegrali 0:2, a gola ustalającego wynik potyczki na 4 sekundy przed końcem zdobył Bartosz Bucki. AP Champions siódmą ekipą Stanek Machinery Winter Cup.
 
Rywalizacja o piąte miejsce także rozstrzygnęła się w końcówce. Jeszcze na 60 sekund przed końcem, wydawało się że Hutnik i Radłów będą walczyć w konkursie rzutów karnych ale kilkanaście sekund później, gola na wagę zwycięstwa dla Bratko Radłów zdobył Karol Ligęza i Hutnicy zakończyli zmagania na szóstym miejscu. A w meczu tym podziwiać mogliśmy jeszcze drugiego gola Ligęzy, już w 3 minucie na 1:0 oraz najpiękniejszego gola turnieju - kapitalny strzał Kuby Krochmala z 15 metrów od poprzeczki, który dawał nowohucianom wyrównanie 1:1. 
 
Ostatnie dwa pojedynki, to kontynuacja najbardziej ciekawych zestawień drużyn. Walkę o brąz wygrali gracze Trzebinii, których w pojedynku z Progresem dwukrotnie ratowała poprzeczka, a gola na wagę triumfu wywalczyli po kuriozalnym golu samobójczym bramkarza Hutnika. No ale cóż, takie sytuacje w futbolu się zdarzają i trzeba przełknąc i taką gorycz. Już w 2 minucie wszystkich i bramkarza Hutnika przede wszystkim zaskoczył Łukasz Klimkiewicz, fenomenalnym trafieniem z dystansu. Później oglądaliśmy kilka rewelacyjnych solowych akcji Adriana Sowuli, które dawały do zrozumienia, że Progres w tym spotkaniu jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Najpiękniejszą akcją spotkania była ta przeprowadzona przez Sowulę w 4 minucie gdy minął przy bocznej linii boiska trzech rywali i znakomicie wypatrzył wybiegającego środkiem boiska na czystą pozycję Szymona Kokosińskiego. Golem co prawda ta akcja się nie skończyła ale już kolejna, także lewym skrzydłem i także w wykonaniu Sowuli już tak. "Solówkę" Sowula tym razem wieńczył niespodziewanym strzałem z ostrego kąta i Progres doprowadził do remisu. Krakowianie na 3 minuty przed końcem dostali jednak bolesny cios i musieli pożegnać się z brązowym medalem. Po niegroźnie wyglądającym dorzuceniu lobem piłki przez Łukasza Klimkiewicza, źle lot piłki obliczył Patryk Stachura i w zasadzie wrzucił piłkę do własnej bramki. Koniec końców, z miejsca na podium cieszyli się trzebinianie.
 
Wielki finał, to wielkie starcie w przekroju całego turnieju dwóch najlepszych piłkarsko ekip. AP Goal to zespół, który miał kilka indywidualności, grał w poprzednich meczach dość widowiskowo i ofensywnie. Proszowianie pracowali jako monolit i grali bez fajerwerków, ot solidnie i skutecznie. Ta mieszanka zapowiadała nieprzewidywalny przebieg zdarzeń w wielkim finale. I faktycznie, nieco bardziej radośnie grający zespół z Nowego Sącza już w pierwszych minutach mógł rozstrzygnąć losy meczu. Kiepsko ustawione celowniki sprawiły jednak, że podopieczni Kamila Macha wciąż pozostawali w grze o złoto. Miejscowi w 6 minucie doczekali się i szansy na odpowiedź ale Bartłomiej Kaczor nie sięgnął dośrodkowanej przez Oskara Kukułę wzdłuż bramki piłki i wciąż nie doczekaliśmy się goli. Zresztą nie padły one w wielkim finale w ogóle mimo, że w przekroju całego spotkania więcej z gry i okazji strzeleckich mieli jednak gracze AP Goal. Królem tego pojedynku mógł zostać Wiktor Matusik, który wypracował stuprocentową okazję Stasiowi Szczepańskiemu w 12 minucie, a chwilę później ostemplował poprzeczkę bramki Proszowianki ale o triumfie w turnieju decydować ostatecznie musiał konkurs rzutów karnych. Tu więcej szczęścia i precyzji mieli gospodarze i to Proszowianka została triumfatorem całego turnieju.
 
Wkrótce wszystkie uczestniczące w imprezie zespoły, z rąk właściciela firmy Stanek Machinery - pani Agaty Stanek, otrzymały medale, puchary i dyplomy, a specjalnie wyróżnieni zostali najlepsi zawodnicy: bramkarz Michał Mróz z Proszowianki, zawodnik Wiktor Matusik z Goal Nowy Sącz oraz król strzelców Łukasz Klimkiewicz z UKS Trzebinia.

Sam turniej należy uznać za niezwykle ciekawy piłkarsko ale i warty zapamiętania ze względu na zwroty akcji. W najważniejszych czterech meczach fazy play-off doszło bowiem do pojedynków, które były jednocześnie rewanżami za potyczki w fazie grupowej. Co najciekawsze, wszystkie te rewanże były udane! W meczu o VII miejsce AP Champions zrewanżował się Proszowiance 2010 za porażkę w eliminacjach, w meczu o miejsce V Radłów odegrał się Hutnikowi, w rywalizacji o brąz, Trzebinia Progresowi noi w wielkim finale, Proszowianka 2009 wzięła rewanż za grupową porażkę z AP Goal. Taki układ zdarzeń czyni Machinery Winter Cup turniejem wyjątkowym :-)
 
 
Półfinały o miejsca 1-4:
Goal - Trzebinia 4:1
Proszowianka 2009 - Progres 2:1
 
Półfinały o miejsca 5-8:
Proszowianka 2010 - Radłów 0:1
Hutnik - Champions 2:0
 
O VII miejsce:
Proszowianka 2010 - Champions 0:2
 
O V miejsce:
Radłów - Hutnik 2:1
 
O III miejsce:
Trzebinia - Progres 2:1
 
O I miejsce:
Goal - Proszowianka 2009 0:0, k.0-2


Król strzelców: Łukasz Klimkiewicz (6 goli - UKS Trzebinia)
Najlepszy zawodnik: Wiktor Matusik (AP Goal)
Najlepszy bramkarz: Michał Mróz (Proszowianka 2009)
 


KOŃCOWA KLASYFIKACJA:

1. Akademia Piłkarska Proszowianka 2009: Michał Mróz - 9.Oskar Kukuła, 11.Szymon Maderak, 2.Antoni Nowak, 15.Franciszek Kowalski, 3.Wojciech Mzyk, 10.Bartłomiej Kaczor, 5.Jakub Książek, 6.Karol Dąbek. Trener: Kamil Mach.
2. Akademia Piłkarska Goal Nowy Sącz: 1.Dawid Kołodziej - 3.Wiktor Matusik, 14.Wiktor Łukasik, 18.Szymon Bogdański, 10.Kacper Konicki, 16.Kordian Górka, 15.Staś Szczepański, 8.Kamil Górski, 2.Mikołaj Chronowski. Trener: Tomasz Focha.
3. UKS Trzebinia: 12.Wiktor Urbański - 16.Łukasz Klimkiewicz, 5.Jan Szczepaniak, 8.Filip Kuta, 2.Kuba Rychcin, 10.Bartosz Siata, 4.Nikolas Kędzierski, 15.Patryk Wacławek.
4. Akademia Sportu Progres Kraków: 1.Patryk Stachura - 7.Arkadiusz Pitala, 6.Filip Szarek, 4.Bruno Barski, 8.Bartosz Wajda, 5.Adrian Sowula, 10.Szymon Kokosiński, 11.Szymon Mendalski, 9.Michał Skonieczny. 
5. MGAS Bratko Radłów: 1.Igor Gajdur - 8.Karol Kaczor, 10.Karol Ligęza, 16.Szymon Ryglicki, 21.Karol Wzorek, 9.Krystian Kucemba, 2.Maciej Biernat.
6. Akademia Piłkarska Hutnik Kraków: Kacper Kopczyński, Erys Kras, Kuba Krochmal, Patryk Kolegowicz, Norbert Głowa, Oskar Misina, Oliwier Kwaśniewski, Maciej Abramek, Oskra Skrobiś. Trener: Mariusz Bienias.
7. Akademia Piłkarska Champions Miechów: 8.Kacper Małkiewicz, 4.Bartosz Bucki, 9.Maciej Ciuśniak, 10.Michał Anton, 11.Dawid Rosół, 6.Jakub Gara, 5.Mateusz Burzyński, 2.Piotr Klim, 7.Paweł Jajkiewicz. Trener: Kamil Dąbrowski.
8. Akademia Piłkarska Proszowianka 2010: Piotr Żuwala, 16.Antoni Głąbicki, 3.Filip Lorens, 11.Filip Breziński, 8.Filip Biernacki, 9.Kacper Michalski, 2.Karol Karć, 5.Mikołaj Gil, 14.Ziemowit Duch, 17.Michał Stąpaski, 18.Sebastian Florek. Trener: Kamil Mach.
 
 
Kamil Mach (trener Proszowianki, organizator): - Dotychczas przyznać trzeba, że Proszowianka w turniejach u nas organizowanych była bardzo gościnna. Uważam jednak, że doświadczenie zbierane przez te lata i solidna praca powoli zbiera swoje plony. Jestem przekonany, że chłopcy z rocznika 2009 i 2010 są naprawdę na dobrym poziomie, który weryfikujemy w licznych turniejach niekoniecznie rozgrywanych tu, w naszych okolicach i nie ukrywam, że liczyłem na jakiś sukces w wykonaniu rocznika 2009 w dniu dzisiejszym. Udało się wygrać, a tak naprawdę wywalczyć zasłużone zwycięstwo w imprezie, za co chłopakom serdecznie dziękuję. Naturalnie nie można ujmować niczego ekipie AP Goal, bo szczerze mówiąc bardzo pobała mi się gra tej ekipy, a już kilku jej graczy w szczególności. No ale cóż, wywalczyliśmy remis w finale, udało się wygrać konkurs rzutów karnych i tym razem nasi chłopcy świętują triumf na własnym terenie. Wierzę, że ta wygrana będzie kolejnym bodźcem do dalszej pracy, która miejmy nadzieję kiedyś zaprocentuje choćby tym, by ci zawodnicy zasilili kiedyś szerego seniorskiej drużyny Proszowianki. Duża w tym sukcesie zasługa Pani Agaty Stanek i całej firmie Stanek Machinery. Współpraca między nami zawarta została dość spontanicznie ale bardzo szybko nawiązała się wraz z nią jakaś nić przyjaźni. Pani Agata składając nam niedawno noworoczne życzenia potwierdziła chęć dalszej współpracy i dzisiejsza wygrana to zapewne bodziec także i dla Pani Agaty oraz sygnał że także dzięki firmie Stanek Machinery, młodzi adepci futbolu w Proszowicach mogą w godnych warunkach rozwijać swoją pasję i swoje umiejętności. Dzisiejszą wygraną chcielibyśmy dedykować właśnie Pani Agacie Stanek.
 


Relacja wykonana w ramach usługi:
www.futmal.pl/patronat

Źródło: Piotr Kwiecień

Dodano: 2018-01-15 22:58:12


Galeria zdjęć

 

Proszowianka  Proszowianka Cup  Stanek Machinery Cup 

Komentarze


Myślenicka Liga Firm

Polplast
3:1
OL-Fliz
20.09.2018
20:00
Talaga
4:2
Tonix
20.09.2018
20:00
K.B. Expansion
1:6
Pod Blachą
20.09.2018
21:00
Petrus Travel
4:2
Euforia
20.09.2018
21:00

Ekstraklasa

Pogoń Szczecin
:
Wisła Kraków
21.09.2018
18:00
Arka Gdynia
:
Lech Poznań
21.09.2018
20:30
Miedź Legnica
:
Legia Warszawa
22.09.2018
20:30
Cracovia Kraków
:
Wisła Płock
22.09.2018
15:30
Lechia Gdańsk
:
Zagłębie Lubin
22.09.2018
18:00
Śląsk Wrocław
:
Piast Gliwice
23.09.2018
15:30
Górnik Zabrze
:
Jagiellonia Białystok
23.09.2018
18:00

I liga

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
2:1
Chojniczanka Chojnice
19.09.2018
18:00
GKS Katowice
2:2
Odra Opole
19.09.2018
19:00
Podbeskidzie Bielsko Biała
0:3
ŁKS Łódź
19.09.2018
19:00
GKS Jastrzębie
2:1
Stomil Olsztyn
19.09.2018
19:00
Chrobry Głogów
2:3
Puszcza Niepołomice
19.09.2018
18:00
Stal Mielec
0:0
Wigry Suwałki
19.09.2018
19:00
Bytovia Bytów
:
Wigry Suwałki
22.09.2018
16:00
ŁKS Łódź
:
GKS Tychy
22.09.2018
16:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Chrobry Głogów
22.09.2018
17:00
Stomil Olsztyn
:
Odra Opole
22.09.2018
19:00
Stal Mielec
:
GKS Jastrzębie
22.09.2018
19:00
Warta Poznań
:
Raków Częstochowa
22.09.2018
12:45
Garbarnia Kraków
:
Chojniczanka Chojnice
22.09.2018
13:00
GKS Katowice
:
Puszcza Niepołomice
23.09.2018
12:45
Podbeskidzie Bielsko Biała
:
Sandecja Nowy Sącz
23.09.2018
12:30

II liga

Błękitni Stargard
1:2
Elana Toruń
19.09.2018
17:00
Olimpia Grudziądz
:
Znicz Pruszków
21.09.2018
18:00
Ruch Chorzów
:
Gryf Wejherowo
21.09.2018
19:20
Błękitni Stargard
:
Górnik Łęczna
22.09.2018
16:00
Radomiak Radom
:
Resovia Rzeszów
22.09.2018
16:00
Siarka Tarnobrzeg
:
Elana Toruń
22.09.2018
16:00
GKS Bełchatów
:
Stal Stalowa Wola
22.09.2018
17:00
Pogoń Siedlce
:
Widzew Łódź
22.09.2018
18:00
Olimpia Elbląg
:
Rozwój Katowice
22.09.2018
19:45
Skra Bełchatów
:
ROW Rybnik
22.09.2018
16:30

III liga, gr. IV

Podhale Nowy Targ
:
Podlasie Biała Podlaska
22.09.2018
15:00
Stal Rzeszów
:
Czarni Połaniec
22.09.2018
16:00
Wiślanie Jaśkowice
:
Soła Oświęcim
22.09.2018
16:00
Wólczanka Wólka Pełkińska
:
Spartakus Daleszyce
22.09.2018
16:00
Orlęta Radzyń Podlaski
:
Avia Świdnik
22.09.2018
16:00
KSZO Ostrowiec Św.
:
Hutnik Kraków
23.09.2018
16:00
Chełmianka Chełm
:
Wisła Puławy
23.09.2018
15:30
Stal Kraśnik
:
Wisła Sandomierz
23.09.2018
16:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

Słomniczanka Słomniki
:
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
22.09.2018
15:00
Clepardia Kraków
:
Wiślanka Grabie
22.09.2018
11:00
Beskid Andrychów
:
Orzeł Ryczów
22.09.2018
16:00
KS Olkusz
:
Górnik Wieliczka
22.09.2018
16:00
MKS Trzebinia
:
Jutrzenka Giebułtów
22.09.2018
16:00
Orzeł Piaski Wielkie
:
Pcimianka Pcim
23.09.2018
16:00
LKS Jawiszowice
:
Unia Oświęcim
23.09.2018
16:00
Kaszowianka Kaszów
:
Dalin Myślenice
23.09.2018
14:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

GKS Drwinia
:
BKS Bochnia
21.09.2018
16:30
LKS Szaflary
:
Barciczanka Barcice
22.09.2018
16:00
Unia Tarnów
:
Tarnovia Tarnów
22.09.2018
16:00
Poprad Muszyna
:
Watra Białka Tatrzańska
22.09.2018
11:00
Limanovia Limanowa
:
Glinik Gorlice
22.09.2018
16:30
Dunajec Zakliczyn
:
Lubań Maniowy
23.09.2018
16:00
Sandecja II Nowy Sącz
:
Olimpia Pisarzowa
23.09.2018
11:00
Orkan Szczyrzyc
:
Okocimski Brzesko
23.09.2018
16:00

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Przemsza Klucze
:
Sokół Kocmyrzów
22.09.2018
16:00
Piliczanka Pilica
:
Zieleńczanka Zielonki
22.09.2018
16:00
Przemsza Klucze
:
Sokół Kocmyrzów
22.09.2018
16:00
LOT Balice
:
Przebój Wolbrom
22.09.2018
16:00
Pogoń Miechów
:
Prądniczanka Kraków
22.09.2018
16:00
Orzeł Iwanowice
:
Prądnik Sułoszowa
23.09.2018
16:00
Bibiczanka Bibice
:
Grębałowianka Kraków
23.09.2018
16:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Iskra Radwanowice
:
Piast Wołowice
22.09.2018
16:00
Prokocim Kraków
:
Hutnik II Kraków
22.09.2018
16:00
Świt Krzeszowice
:
Wieczysta Kraków
22.09.2018
16:00
Nadwiślan Kraków
:
Borek Kraków
22.09.2018
16:00
Błękitni Modlnica
:
Skawinka Skawina
22.09.2018
16:00
Bronowianka Kraków
:
Wiślanie II Jaśkowice
22.09.2018
16:00
Garbarnia II Kraków
:
TS Węgrzce
23.09.2018
11:00

Klasa Okręgowa (Kraków III)

LKS Śledziejowice
:
Gościbia Sułkowice
19.09.2018
17:00
Orzeł Myślenice
:
Wiarusy Igołomia
22.09.2018
17:00
Karpaty Siepraw
:
Gościbia Sułkowice
22.09.2018
16:00
Raba Dobczyce
:
Targowianka Targowisko
22.09.2018
16:00
Radziszowianka Radziszów
:
Czarni Staniątki
22.09.2018
16:00
Pasternik Ochojno
:
Tempo Rzeszotary
22.09.2018
16:00
Wróblowianka Wróblowice
:
Gdovia Gdów
22.09.2018
16:00
LKS Śledziejowice
:
Dziecanovia Dziekanowice
22.09.2018
16:00

Klasa Okręgowa (Wadowice)

KS Chełmek
:
Brzezina Osiek
22.09.2018
13:00
Halniak Maków Podhalański
:
Zatorzanka Zator
22.09.2018
16:00
LKS Rajsko
:
Arka Babice
22.09.2018
16:00
Sosnowianka Stanisław Dln
:
Niwa Nowa Wieś
23.09.2018
15:00
Victoria Jaworzno
:
Garbarz Zembrzyce
23.09.2018
16:00
LKS Żarki
:
Kalwarianka Kalwaria Z.
23.09.2018
16:00
Nadwiślanin Gromiec
:
Tempo Białka
23.09.2018
16:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Olimpia Kąty
:
Arkadia Olszyny
22.09.2018
11:00
LKS Gnojnik
:
Strażak Mokrzyska
22.09.2018
16:00
Olimpia B.
:
Naprzód Sobolów
22.09.2018
16:00
Novi/Rzezawianka Rzezawa
:
Radłovia Radłów
22.09.2018
16:30
Orzeł Dębno
:
Rylovia Rylowa
22.09.2018
16:30
Sokół Maszkienice
:
Raba Książnice
23.09.2018
11:45
Jadowniczanka Jadowniki
:
Tarnavia
23.09.2018
16:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Pogórze
:
Polan Żabno
22.09.2018
14:00
LKS Ładna
:
Wolania Wola Rzędzińska
22.09.2018
16:00
Wola Radłowska
:
KS US Śmigno
22.09.2018
16:30
Wisła Szczucin
:
Tuchovia Tuchów
23.09.2018
16:00
GLKS Gromnik
:
LUKS Skrzyszów
23.09.2018
16:00
Ciężkowianka Ciężkowice
:
Zorza Zaczarnie
23.09.2018
16:30
Dunajec Zbylitowska Góra
:
Metal Tarnów
23.09.2018
16:30
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
:
Olimpia Wojnicz
23.09.2018
16:30

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz)

Ogniwo Piwniczna Zdrój
:
Skalnik Kamionka Wielka
21.09.2018
16:30
KS Tymbark
:
Kolejarz Stróże
22.09.2018
16:00
Orzeł Wojnarowa
:
LKS Rupniów
22.09.2018
16:00
Sokół Słopnice
:
Gród Podegrodzie
22.09.2018
16:00
Wierchy Rabka Zdrój
:
Huragan Waksmund
23.09.2018
16:00
Laskovia
:
Jarmuta
23.09.2018
16:00
Poprad Rytro
:
Zalesianka
23.09.2018
16:00

Klasa A (Kraków I)

Partyzant Dojazdów
:
Galicja Raciborowice
22.09.2018
16:00
Michałowianka Michałowice
:
Jastrzębiec Książ Wielki
22.09.2018
16:30
Spartak Wielkanoc
:
LKS Niedźwiedź
23.09.2018
16:00
Strażak Goszcza
:
Orzeł Bębło
23.09.2018
16:00
Kapitol Racławice
:
Szreniawa Koszyce
23.09.2018
11:00
Ekler Baranówka
:
Wierzbowianka Wierzbno
23.09.2018
16:00
Juvenia Prandocin
:
Czarni 03 Grzegorzowice
23.09.2018
15:00

Klasa A (Kraków II)

Dragon Szczyglice
:
Górzanka Nawojowa Góra
22.09.2018
16:00
Sportowiec Modlniczka
:
Sokół Rybna
22.09.2018
16:00
JKS Zelków
:
Strażak Rączna
22.09.2018
16:00
Nadwiślan Rusocice
:
Kmita Zabierzów
23.09.2018
16:00
Orlęta Rudawa
:
Liszczanka Liszki
23.09.2018
12:00
Wisła Jeziorzany
:
Tęcza Piekary
23.09.2018
16:00
Wisła Czernichów
:
Lotnik Kryspinów
23.09.2018
15:00

Klasa A (Kraków III)

Dąbski Kraków
:
Strzelcy Kraków
22.09.2018
16:00
Podgórze Kraków
:
Tramwaj Kraków
22.09.2018
12:00
Wawel Kraków
:
Radziszowianka II
22.09.2018
16:30
Wanda Nowa Huta
:
Krakus Swoszowice
22.09.2018
11:00
Cedronka Wola Radziszowska
:
Bieżanowianka Kraków
22.09.2018
16:00
Płomień Kostrze
:
Zwierzyniecki Kraków
22.09.2018
15:00
Iskra Krzęcin
:
Gajowianka Gaj
22.09.2018
16:30

Klasa A (Wieliczka)

Wieliczanka Wieliczka
:
Złomex Branice
22.09.2018
16:30
Wolni Kłaj
:
Błękitni Bodzanów
23.09.2018
16:00
Piłkarz Podłęże
:
Czarnochowice
23.09.2018
16:30
Piast Łapanów
:
Nadwiślanka Nowe Brzesko
23.09.2018
16:30
Strażak Kokotów
:
Contra Sułków
23.09.2018
16:30
Wilga Koźmice Wielkie
:
Zieloni Niegowić
23.09.2018
16:30
UKS Sygneczów
:
Zryw Szarów
23.09.2018
16:00

Klasa A (Myślenice)

Hejnał Krzyszkowice
:
Orzeł Nowa Wieś
20.09.2018
17:00
Skalnik Trzemeśnia
:
Rokita Kornatka
22.09.2018
11:00
Górki Myślenice
:
Iskra Brzączowice
22.09.2018
17:00
Topór Tenczyn
:
Orzeł Nowa Wieś
23.09.2018
16:00
Beskid Tokarnia
:
Hejnał Krzyszkowice
23.09.2018
14:00
Clavia Świątniki Górne
:
Iskra Głogoczów
23.09.2018
16:30
Zielonka Wrząsowice
:
Lubomir Wiśniowa
23.09.2018
16:00
LKS Rudnik
:
Jordan Sum Zakliczyn
23.09.2018
15:00

Klasa A (Olkusz)

Bolesław Bukowno
:
Trzy Korony Żarnowiec
22.09.2018
16:00
Centuria Chechło
:
Pilica Wierbka
22.09.2018
16:00
Laskowianka Laski
:
Hetman Dłużec
22.09.2018
16:00
Spartak Charsznica
:
Legion Bydlin
23.09.2018
11:00
Olimpia Łobzów
:
Unia Jaroszowiec
23.09.2018
16:00
Promień Przeginia
:
Błysk Zederman
23.09.2018
16:00
Orzeł K.
:
Strażak Przybysławice
23.09.2018
16:00
Leśnik Gorenice
:
Wielmożanka Wielmoża
23.09.2018
16:00

Klasa A (Chrzanów)

MKS Alwernia
:
Korona Lgota
22.09.2018
11:00
Zagórzanka Zagórze
:
Victoria Zalas
22.09.2018
16:30
Tęcza Tenczynek
:
Start Kamień
22.09.2018
16:30
Wolanka Wola Filipowska
:
Fablok Chrzanów
22.09.2018
16:30
Ciężkowianka Ciężkowice
:
MKS Libiąż
22.09.2018
16:00
Promyk Bolęcin
:
Błyskawica Myślachowice
23.09.2018
16:30
SPRiN Regulice
:
Wisła Jankowice
23.09.2018
16:30

Klasa B (Kraków I)

Milenium Radziemice
:
Sparta Skrzeszowice
23.09.2018
15:00
Słomniczanka II Słomniki
:
Iskra Pałecznica
23.09.2018
16:00
Orzeł II Iwanowice
:
LKS Polanowice
23.09.2018
13:00
Maszycanka Maszyce
:
Novi Narama
23.09.2018
16:00
Trątnowianka Trątnowice
:
Płomień Kościelec
23.09.2018
16:00
Agricola Klimontów
:
LKS Niedźwiedź II
23.09.2018
11:00

Klasa B (Kraków II)

Kmita II Zabierzów
:
Sparta Przeginia Duchowna
22.09.2018
16:00
Topór Aleksandrowice
:
Tyniec Kraków
23.09.2018
16:30
Błękitni Czułówek
:
Potok Więckowice
23.09.2018
13:00
Gwiazda Ściejowice
:
Niegoszowianka
23.09.2018
16:00
Wisła Rząska
:
Fitball Szklary
23.09.2018
16:30

Klasa B (Kraków III)

Orzeł II Bębło
1:1
Bronowicki/Bratniak Kraków
19.09.2018
17:00
Bronowicki/Bratniak Kraków
:
MKS Skała 2004
22.09.2018
16:00
Polonia Wilczkowice
:
Prądniczanka II Kraków
23.09.2018
16:30
Błękitni II Modlnica
:
Fairant Kraków
23.09.2018
11:00
Grębałowianka II Kraków
:
Zawisza Sulechów
23.09.2018
16:00
Albertus Kraków
:
Płomień Jerzmanowice
23.09.2018
16:30
Kabel
:
Clepardia II Kraków
23.09.2018
16:30

Klasa B (Kraków IV)

Pozowianka Pozowice
0:4
Rzozovia Rzozów
19.09.2018
17:00
Rybitwy Kraków
:
Borkowianka Borek Sz.
22.09.2018
16:00
TKKF Kliny Kraków
:
Pogoń Skotniki
22.09.2018
16:30
Pozowianka Pozowice
:
Armatura Kraków
23.09.2018
16:30
Pychowianka Kraków
:
Grom Kraków
23.09.2018
16:30
Universum Kraków
:
Rzozovia Rzozów
23.09.2018
16:00
Trzebol Wielkie Drogi
:
Gajowianka II Gaj
23.09.2018
16:00

Klasa B (Wieliczka)

Naprzód Ochmanów
:
Wilga Instalbud Golkowice
22.09.2018
16:30
Gwiazda Brzegi
:
Dąb Zabierzów Bocheński
22.09.2018
16:00
Iskra Zakrzów
:
Błyskawica Wyciąże
22.09.2018
16:30
Sokół Chorągwica
:
Tęcza Słomiróg
22.09.2018
16:30
Start Brzezie
:
Batory Wola Batorska
22.09.2018
16:30
Rożnowa
:
Wiarusy II
22.09.2018
14:00
Gryf Wiatowice
:
Gdovia II Gdów
23.09.2018
16:30

Klasa B (Myślenice I)

Sokół Borzęta
:
Wicher Stróża
22.09.2018
16:00
Sęp Droginia
:
Grodzisko Raciechowice
22.09.2018
16:00
Szczebel Lubień
:
Górki II Myślenice
23.09.2018
15:00
Orzeł II Myślenice
:
Karpaty II Siepraw
23.09.2018
17:00

Klasa B (Myślenice II)

Jawor Jawornik
:
Cyrhla Krzczonów
22.09.2018
17:00
Gościbia II Sułkowice
:
Dukla Bysina
22.09.2018
16:00
Radwan Skomielna Czarna
:
Cisy Harbutowice
23.09.2018
11:00
Raba II Dobczyce
:
Staw Polanka
23.09.2018
16:00

Klasa B (Olkusz I)

Pilica Wierbka
:
Przemsza II Klucze
23.09.2018
11:30
Piliczanka Pilica
:
Przebój II Wolbrom
23.09.2018
16:00
Hetman II Dłużec
:
Stare Bukowno
23.09.2018
16:00

Klasa B (Olkusz II)

Northstar Miechów
:
Dłubnia Trzyciąż
22.09.2018
16:00
Strumyk Zarzecze
:
Victoria Smroków
23.09.2018
16:00
Sokół Gołaczewy
:
Czapla Czaple Male
23.09.2018
16:00
Zryw Przesławice
:
Trzy Buki Wierzchowisko
23.09.2018
15:00
Nidzica Słaboszów
:
Cobra Wężerów
23.09.2018
16:00
Błękitni Falniów
:
Błyskawica Kolbark
23.09.2018
15:00

Klasa C (Wieliczka)

Czarnochowice II
:
Czarni II Staniątki
22.09.2018
 
Górnik II Wieliczka
:
Contra II
23.09.2018
10:00
Ledniczanka
:
Węgrzcanka II Węgrzce Wlk
23.09.2018
13:00

Centralna Liga Juniorów

Legia Warszawa
2:0
Arka G.
19.09.2018
14:00
Zagłębie Lubin
5:0
GKS Bełchatów
19.09.2018
15:00
Jagiellonia
1:3
Korona Kielce
19.09.2018
11:00
Pogoń Szczecin
4:5
Śląsk Wrocław
19.09.2018
12:00
Lech Poznań
1:0
Wisła Kraków
19.09.2018
15:00
Legia Warszawa
:
Cracovia Kraków
22.09.2018
14:00
Jagiellonia
:
Ruch Chorzów
22.09.2018
11:00
Elana Toruń
:
GKS Bełchatów
22.09.2018
12:00
Wisła Kraków
:
Śląsk Wrocław
22.09.2018
12:00
Zagłębie Lubin
:
Arka G.
23.09.2018
11:00
Motor Lublin
:
Korona Kielce
23.09.2018
12:00
Pogoń Szczecin
:
Górnik Zabrze
23.09.2018
12:00
Lech Poznań
:
Escola Varsovia Warszawa
23.09.2018
12:00

Małopolska Liga Juniorów

Podhale Nowy Targ
:
Dalin Myślenice
22.09.2018
10:00
Garbarnia Kraków
:
Dunajec Nowy Sącz
22.09.2018
11:00
Górnik Wieliczka
:
Puszcza Niepołomice
22.09.2018
16:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
22.09.2018
10:00
Hutnik Kraków
:
BKS Bochnia
22.09.2018
10:00
Okocimski Brzesko
:
Sokół Słopnice
22.09.2018
10:00
Limanovia Limanowa
:
Profi Zielonki
23.09.2018
11:00

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Limanovia Limanowa
:
Hutnik Kraków
22.09.2018
10:00
Dąb P.
:
Sandecja Nowy Sącz
22.09.2018
11:00
Tarnovia Tarnów
:
Podgórze Kraków
23.09.2018
11:00
Garbarnia Kraków
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
23.09.2018
14:00

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Dalin Myślenice
:
Soła Oświęcim
22.09.2018
13:30
Unia Tarnów
:
Pcimianka
22.09.2018
14:45
Sandecja II Nowy Sącz
:
Okocimski Brzesko
23.09.2018
16:00
Victoria Jaworzno
:
Podhale Nowy Targ
23.09.2018
10:00

I Małopolska Liga Trampkarzy

Unia Oświęcim
:
Krakus Nowa Huta
19.09.2018
17:00
Krakus Nowa Huta
:
Limanovia
22.09.2018
10:00
Glinik
:
AS Progres Kraków
22.09.2018
11:00
Tarnovia Tarnów
:
Unia Tarnów
22.09.2018
10:00
Unia Oświęcim
:
Cracovia Kraków
22.09.2018
10:00

II Małopolska Liga Trampkarzy

Górnik Wieliczka
4:1
Unia II Tarnów
19.09.2018
18:30
Dunajec Nowy Sącz
:
Orzeł Myślenice
22.09.2018
10:00
Unia II Tarnów
:
Górnik Wieliczka
22.09.2018
10:00
MKS Trzebinia
:
Okocimski Brzesko
23.09.2018
10:00
Hutnik Kraków
:
Karol Wadowice
23.09.2018
09:30

Ekstraliga Kobiet

AZS Wrocław
0:9
Górnik Łęczna
19.09.2018
17:00
Polonia Poznań
:
SMS Łódź
22.09.2018
17:00
AZS PSW Biała Podlaska
:
AZS Wrocław
22.09.2018
11:00
GKS Katowice
:
Górnik Łęczna
22.09.2018
13:00
Czarni Sosnowiec
:
Olimpia Szczecin
22.09.2018
11:00
AZS UJ Kraków
:
AZS PWSZ Wałbrzych
22.09.2018
14:00
Mitech Żywiec
:
Medyk Konin
22.09.2018
11:00

I liga kobiet (południe)

Wanda Nowa Huta
:
Rysy Bukowina Tatrzańska
22.09.2018
16:00
Tarnovia Tarnów
:
Czwórka Radom
22.09.2018
13:00
Respekt Myślenice
:
Resovia Rzeszów
22.09.2018
15:00
Rolnik Głogówek
:
Sokół Kolbuszowa Dolna
23.09.2018
14:00
ISD-AJD Częstochowa
:
Dargfil Tomaszów Mazowiecki
23.09.2018
16:30

II liga małopolska kobiet

Sparta Daleszyce
:
Łysica Bodzentyn
22.09.2018
14:00
Widok Lublin
:
Naprzód Sobolów
22.09.2018
15:00
Starówka Nowy Sącz
:
Potok Sitno
22.09.2018
15:30
UKS Staszkówka Jelna
:
GKS Majdan Sieniawski
22.09.2018
14:00
Prądniczanka Kraków
:
KSP Kielce
22.09.2018
16:00
Resovia II Rzeszów
:
LKS Wierzchowiska
23.09.2018
16:00

III liga małopolska kobiet

Podgórze Kraków
:
Puszcza Niepołomice
22.09.2018
14:30
Iskra Brzezinka KKPN
:
FSA Kraków
22.09.2018
13:00
Pogorzanka Pogorzyce
:
Prądniczanka II Kraków
23.09.2018
14:00
Olimpia Osieczany
:
Bronowianka Kraków
23.09.2018
11:00
Piast Skawina
:
Tuchovia Tuchów
23.09.2018
10:00
Górnik Wieliczka
:
Rysy II Bukowina Tatrzańska
23.09.2018
13:00