facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Kowalik: Przesiąknąłem filozofią Kasperczaka

Kowalik: Przesiąknąłem filozofią Kasperczaka

Awansował z Kmitą do drugiej ligi, został Najlepszym Trenerem Małopolski. Prowadził Polonię Warszawa i Zagłębie Sosnowiec. Dziś pracuje na szczeblu regionalnym w Małopolsce. O swojej filozofii futbolu, ostatnim roku i planach na kolejny opowiada trener Jerzy Kowalik.

 

 

Jerzy Kowalik

W latach 1973-83 związany był z Wisłą Kraków, którą łącznie reprezentował 39 razy zdobywając dwie bramki. Po opuszczeniu Krakowa grał jeszcze dla Szombierek Bytom i Górnika Wałbrzych. W 1987 roku związał się na niemal dziesięć lat z Hutnikiem Kraków, z którym po trzech latach awansował do pierwszej ligi (wtedy odpowiednik dzisiejszej ekstraklasy).  W 1996 roku Kowalik zakończył profesjonalną przygodę z piłką, ale przez kilka kolejnych lat można go było oglądać na boiskach w barwach Lubania Maniowy. W 1996 roku rozpoczął pracę jako trener. Pierwszym jego klubem był Górnika Wieliczka.  Po roku trafił na trenerską ławkę w Wiśle Kraków, początkowo jako asystent Wojciecha Łazarka, by pod koniec sezonu 1997/98 po odejściu Łazarka samodzielnie prowadzić drużynę. Po zatrudnieniu w Wiśle Franciszka Smudy, Kowalik objął stanowisko drugiego trenera. W rundzie wiosennej sezonu 1998/99 Kowalik szkolił wiślacką młodzież, zaś w rundzie jesiennej kolejnego sezonu wrócił ponownie na stanowisko pierwszego trenera pierwszej drużyny. Po sezonie 1999/2000 Kowalik opuścił Wisłę i prowadził krakowskiego Hutnika, z którym awansował do II ligi.  Kiedy przy Reymonta pojawił się Henryk Kasperczak, Kowalik wrócił do Wisły zostając jego asystentem i trenerem trzecioligowych rezerw. W czerwcu 2005 roku za namową Henryka Kasperczaka odbył staż we francuskim Saint-Etienne. Z początkiem sezonu 2005/2006 Kowalik został trenerem Kmity Zabierzów, z którą awansował do II ligi (wtedy odpowiednik dzisiejszej I ligi). Wybrano go wówczas najlepszym trenerem Małopolski. Później poprowadził Polonię Warszawa, Nidę Pińczów, Zagłębie Sosnowiec, Kolejarza Stróże i Pcimianki. W styczniu 2018 roku rozpocznie pracę w MKS Trzebinia.

 

Bilans Trenera Jerzego Kowalika w rundzie jesiennej (Pcimianki Pcim)

6 miejsce w tabeli. 27 punktów. 9 zwycięstw (w tym 8 pod rząd !!!) i 6 porażek.


Wojciech Tracz: - Przed sezonem Pcimianka była upatrywana jako jeden z kandydatów do spadku, a Pan praktycznie zapewnił jej utrzymanie. Czy w chwili obejmowania stanowiska spodziewał się Pan aż tak dobrych wyników? Czy były jednak pewnego rodzaju zaskoczeniem?


Jerzy Kowalik:
- Faktycznie Pcimianka utrzymała się dzięki temu, że awans do 3 ligi wywalczyli Wiślanie Jaśkowice. Po dłuższej przerwie nosiłem się z zamiarem powrotu do pracy trenera. Bodźcem do powrotu były namowy mojego znajomego Zbyszka z Pcimia, który jest tam jednocześnie sponsorem Pcimianki. Po rezygnacji z pracy trenera Grzegorza Staszewskiego (25-07-2017 przejście do Cracovii na stanowisko asystenta trenera Michała Probierza), otrzymałem propozycję objęcia drużyny z Pcimia. Przed podjęciem decyzji zdążyłem obejrzeć tylko jeden mecz drużyny z Limanovią. Nie miałem wielkiego pola manewru jak chodzi o kadrę, musiałem zaakceptować ją taką jaką była, ponieważ była ona przygotowywana przez kogoś innego. Mnie udało się do zespołu pozyskać bramkarza Konrada Napieralskiego i Chaikh'a Niane . Być może moglibyśmy lepiej rozpocząć ligę, gdybym miał możliwość poświęcić pracy z drużyną jeszcze ze dwa tygodnie więcej. Dwa pierwsze mecze z Dalinem i Orłem pozostawiły niedosyt ponieważ z Dalinem graliśmy jedną z najlepszych pierwszych połów w tej rundzie. Gdyby udało się wykorzystać dwie dwustuprocentowe sytuacje (Fall i Sołtys), mecz miałby zupełnie inny przebieg. W drugiej odsłonie zadecydowały błędy indywidualne. Zdecydowałem się wtedy na zmianę krycia w defensywie ze strefowego na indywidualne, co przyniosło efekty w przełomowym dla nas meczu z Węgrzcami. Największym dla mnie zaskoczeniem było to, że znalazłem zespół bardzo dobry piłkarsko, z którym szybko znalazłem wspólny język co przełożyło się na wysoką frekwencję na treningach (95%). Mając od 17-19 osób na każdym treningu mogłem realizować wszystko co zaplanowałem.

 

- Niezależni obserwatorzy twierdzili, że pod koniec rozgrywek mieliście kiepskie warunki do treningów, a wasza płyta główna również nie pomagała drużynie chcącej operować piłką ?

 

- Na pewno muszę się z tym zgodzić. Kiepskie warunki pojawiły się już pod koniec deszczowego września, co sprawiło że prawie w ogóle nie trenowaliśmy na boisku, tylko na małym orliku w Kasince Małej (10 km za Pcimiem w kierunku Zakopanego). W tygodniu przed meczem z Hutnikiem trenowaliśmy na śniegu. Najlepsze warunki były w okresie lipca i sierpnia, kiedy młodsze grupy wyjechały na obozy piłkarskie i mieliśmy płytę główną prawie wyłącznie do własnej dyspozycji. Pomimo, że mieliśmy rosłych zawodników, było nam bardzo trudno pracować nad stałymi fragmentami gry mając do dyspozycji małego orlika.

 

- Trenerzy zazwyczaj tego nie robią ale nie da się ukryć że postronni obserwatorzy często wspominali o bardzo dobrej postawie takich zawodników jak Konrad Napieralski, Cheikh Niane, Kacper Sołtys i Bartek Chlebda. Jakich zawodników mógłby Pan wyróżnić w drużynie ?

 

- Generalnie w każdej formacji miałem bardzo dobrych zawodników, bardzo dobrze graliśmy na 1-2 kontakty. Czasami buduje się zespół dwa-trzy lata, ale pomimo krótkiego okresu czasu udało się nam stworzyć zespół. Poczynając od bramkarza, który w ciężkich meczach bronił nam praktycznie wszystko, idąc dalej Nowak i Kwiecień, Poniedziałek trzymali grę w defensywie. W pomocy udało się pozyskać Niane, który przyszedł tu grać specjalnie dla mnie z czego się bardzo cieszyłem, bo przecież znaliśmy się jeszcze z Kolejarza Stróże, Kmity. Niane bardzo pozytywnie się zmienił (schudł 14 kilo). Oprócz Niane doskonale spisywał się Mateusz Dąbrowa i ofensywny Fall Ousseynou. Pomoc grała bardzo dobrze, potrafiła przytrzymać piłkę, rozegrać. Na bokach grę ciągnął nam Bartek Chlebda, a w ataku Kacper Sołtys, którego niestety zabrakło pod koniec rundy (czerwona kartka)

 

- Największą niespodzianką według kibiców było pokonanie na wyjeździe faworyzowanej i doświadczonej Unii Oświęcim z Maciejem Iwańskim w składzie i to w stosunku (4:1) czy też bardzo solidnej Jutrzenki Giebułtów (2:1), również na wyjeździe. Czy zgadza się Pan z tą opinią i czy to właśnie te zwycięstwa były najcenniejsze?

 

- Najcenniejsze było zwycięstwo z Węgrzcami, ponieważ pierwsze dwa mecze przegraliśmy i przed trzecim meczem w klubie była odczuwalna presja. Pod kątem mentalnym, przełamanie się było dla nas bardzo ważne i od tego momentu rozpoczęła się nasza zwycięska passa. Bardzo trudnym meczem był również mecz z Orłem Ryczów. Zwycięstwo na trudnym terenie w Oświęcimiu bardzo podbudowało morale drużyny. Na koniec jeszcze chciałem dodać, że w tej rundzie graliśmy u siebie jedynie 5 meczów, a pozostałych 10 na wyjazdach.

 

- Największym rozczarowaniem dla kibiców była porażka z Iskrą Klecza i to u siebie w stosunku 2:3. Dostaliście wtedy czerwone kartki w 52 min (Mateusz Kubik), a następnie zaraz po zdobyciu bramki na 2:3 w 90 minucie Kacper Sołtys. Nie wykorzystaliście również rzutu karnego. Czy to był wasz najsłabszy mecz ?

 

- Spodziewałem się tego, że kiedyś ta seria (8 zwycięstw z rzędu) musi się zakończyć i bałem się tego meczu. W pewnym momencie przestaliśmy być anonimowi. Zagraliśmy słabszy mecz. Rozegraliśmy go bardzo głupio bo nie dość, że od 52 minuty graliśmy w dziesiątkę goniąc wynik, to. w końcówce meczu przy stanie 1-3 Sołtys zdobył bramkę kontaktową (2-3), chciał wyciągnąć piłkę z siatki, ale doświadczony i sprytny bramkarz z Kleczy w przepychance o piłkę zasłonił piłkę, rzucił się z nią i arbiter był przekonany, że bramkarz został uderzony. Sołtys musiał opuścić boisko. Przed meczem przestrzegałem piłkarzy przed podobnymi sytuacjami, ale stało się i myślę, że Sołtys miał z tego nauczkę na przyszłość. Reasumując nie dość, że przegraliśmy mecz to straciliśmy dwóch zawodników. Po meczu było ciężko, ale pozbieraliśmy się na mecz w Olkuszu i tam pokazaliśmy charakter. Sytuacja kadrowa w tym meczu była na tyle trudna, że zostałem wtedy sam na ławce (tego dnia na ławce nie było nawet kierownika). W tym meczu mieliśmy wiele szczęścia i na pięć minut przed końcem zdobyliśmy zwycięską bramkę. Na tej nieprzewidywalności polega właśnie piękno piłki.

 

- Wynik z Hutnikiem mógłby wskazywać na dużą różnicę, jednak do 38 minuty pomimo utraty bramkarza Napieralskiego za czerwoną kartkę Hutnik nie umiał znaleźć sposobu na zdobycie bramki?

 

- Gdyby w prześledzić relację z tego meczu, to można by powiedzieć, że przed jego rozegraniem byliśmy bardzo osłabieni kadrowo. Na mojej ławce miałem chłopaków po 17 i 18 lat, którzy o godzinie 11-stej przed południem grali mecz juniorów starszych w Sułkowicach i przyjechali na mecz po 45-minutowym występie nawet nie zmieniając strojów, a Hutnik miał tak mocną ławkę, że podczas piątej zmiany na boisko wchodził doświadczony Marcin Makuch. Sytuacja była na tyle kryzysowa że gdyby wypadł ktoś w pierwszej połowie z rezerwowego składu to nie miałbym jedenastego zawodnika. Mecz ułożył się fatalnie bo w 38 minucie straciliśmy bramkarza Konrada Napieralskiego (czerwona kartka) i mieliśmy tego dnia za mało argumentów na Hutnika. Po meczu wyjaśniliśmy sobie, że lepszym rozwiązaniem dla nas byłoby stracenie bramki niż bramkarza, ale nie mieliśmy do niego pretensji bo bardzo dużo zawdzięczamy mu w tej rundzie. Do tego tak jak już wcześniej wspominałem nie mieliśmy gdzie trenować, a Hutnik dysponuje aktualnie wspaniałą bazą, której bardzo im zazdroszczę.

 

- Pomimo tych wszystkich kłopotów mecz mógł mieć odmienny przebieg. W okolicach 30 minuty Adrian Siatka z Hutnika napomniany wcześniej przez arbitra żółtą kartką dość zdecydowanie faulował zawodnika Pcimianki, za co zdaniem wielu obserwatorów powinien był zobaczyć drugi żółty kartonik. Skończyło się jednak na reprymendzie od kolegów z drużyny.

 

- Nie mam o to pretensji do arbitra. Prawda jest taka, że gdybyśmy grali w jedenastu zawodników i bylibyśmy w optymalnym składzie, tanio skóry byśmy nie sprzedali. Oczywiście zależało mi na tym, żeby pokazać się z dobrej strony Hutnikowi, ale patrząc na skład personalny Hutnika w którym trener Janiczak miał dylemat w wybraniu najlepszej 18-stki meczowej, a tak jak wcześniej wspomniałem bałem się, żeby dograć bez dalszych strat osobowych co najmniej do przerwy. Brakło też naszego jedynego napastnika Kacpra Sołtysa.

 

- W czerwcu 2015 roku po niespodziewanej rezygnacji Andrzeja Paszkiewicza, został Pan  zaproszony do rozmów przez Zarząd Hutnika. Jeżeli dobrze pamiętam na początku lipca, tuż przed rozpoczęciem przygotowań. Ostatecznie Hutnika poprowadził Mateusz Staniec.

 

- Tak, to prawda. Prowadziliśmy takie niezobowiązujące rozmowy. Był taki temat. Gdyby to było odrobinę później to wtedy pewnie sprawy ułożyłyby się inaczej, ale w tym czasie byłem związany biznesowo. Wybrano wtedy inne rozwiązanie.

 

- Czy Jerzy Kowalik jako trener jest bezkompromisowy tak jak wyniki Pcimianki (wszystko albo nic)?

 

- Jest takie powiedzenie "Jeżeli nie możesz wygrać to zremisuj". Ja zawsze uważałem, że gramy o pełną pulę czyli o 3 punkty i taką filozofię udało mi się zaszczepić drużynie. Tak naprawdę mało brakowało, żebyśmy zremisowali z Wiślanką Grabie, bo to był taki głupio przegrany mecz. Mogliśmy się też pokusić o remis w meczu z Orłem Piaski Wielkie czy też z Iskrą Klecza, ale tak się złożyło, że nie zremisowaliśmy. Trochę też chyba jestem przesiąknięty filozofią trenera Henryka Kasperczaka, który uważał że czasem coś z tyłu można stracić, ale najważniejsze żeby grać do przodu, ofensywnie. Dlatego też uważam, że zawsze trzeba dążyć do tego co jest najpiękniejsze w piłce czyli zdobycia bramki. Owszem widziałem też ładne mecze remisowe na 0:0, ale mam tak zakodowane, że zawsze gram o zwycięstwo.

 

- Wedle jakiego wypracowanego schematu prowadzi Pan swoje zespoły jeżeli chodzi na przykład o taktykę, filozofię gry? Czy dobiera Pan odpowiednie rozwiązania do konkretnego zespołu ludzkiego jaki jest do dyspozycji?

 

- Na samym początku staram się zespół poznać. Najważniejsze dla mnie jest to co prezentuje piłkarsko. Zawsze mam taki swój trening, gdzie są ćwiczenia z grą na 1-2 kontakty i wtedy staram się zdiagnozować na ile zespół jest zaawansowany technicznie. Bo jeżeli zespół jest słaby technicznie to możesz dać najmniej zaawansowane zadanie i może ono nie wyjść. W Pcimiance miałem szczęście i od razu zauważyłem, że zespół ma spory potencjał piłkarski. Wiedziałem, że jeżeli pewne rzeczy poćwiczymy, to będziemy mogli iść szczebel wyżej i wtedy będę się starał przekazać zespołowi swoją filozofię gry. Zawodnicy mnie zrozumieli i dzięki temu mogłem liczyć na wysoką frekwencję na treningach. Jestem zadowolony z tego co udało się nam osiągnąć, chociaż uważam że udało mi się zrealizować zaledwie 50% z tego co chciałem.

 

- Jak układała się współpraca z Zarządem i Prezesem Pawlikiem?

 

- Po pierwszych dwóch meczach, niestety porażkach - Prezes kręcił nosem, a sponsor był delikatnie załamany. Potem przyszły zwycięstwa i atmosfera się poprawiła, choć nie zawsze zgadzaliśmy się w Prezesem w niektórych kwestiach. Najtrudniejsze były dla mnie sprawy organizacyjne. Po początkowym okresie letnim, gdzie mieliśmy pełny dostęp do boiska, w późniejszym okresie musieliśmy dzielić boisko z jedenastoma innymi grupami młodzieżowymi. Dostęp do boiska mieliśmy dopiero po godzinie 19-stej. W późniejszym okresie kiedy wcześniej robiło się ciemno mieliśmy do dyspozycji tylko jedną słabo oświetloną połowę boiska. Na dobrze oświetlonym małym orliku, jak już wcześniej wspominałem nie można było zrealizować wszystkich ćwiczeń. Prosiliśmy o możliwość trenowania od czasu do czasu na pełnowymiarowym boisku Dalinu w Myślenicach, ale ostatecznie nie udało się dopiąć tej sprawy. Klub ma spory potencjał, ale w przyszłości musi powalczyć o sztuczną dobrze oświetloną nawierzchnię.

 

- Po serii rewelacyjnych wyników zaczęły spływać propozycje z innych klubów, w tym z MKS Trzebinia, który poprowadzi Pan wiosną? Nieoficjalnie mówiło się, że może Pan odejść nawet w trakcie rundy, jak na prawdę wyglądała sytuacja?

 

- Tak, to prawda. Miałem kilka propozycji, ale ja osobiście uważam, że jeżeli podałem dłoń Prezesowi i zadeklarowałem się podjąć pracy to uważałem, że muszę sprawę doprowadzić do końca. Spotkałem się również z Prezesem MKS Trzebinia Panem Jackiem Augustynkiem i powiedziałem, że jestem otwarty ale sprawę współpracy musimy odłożyć do ostatniego meczu Pcimianki w rundzie jesiennej. Myślę, że gdybym chciał odejść wcześniej to znalazłbym wspólny język z Zarządem i Prezesem Pcimianki, ale nie chciałem zostawić zespołu, z którym się bardzo dobrze czułem. Jak zapowiedziałem tak też się stało.

 

- Kiedy udało się dopiąć sprawę umowy w Trzebini?

 

-  Do obecnej chwili jeszcze nie dopięliśmy wszystkich szczegółów. Na razie jeszcze niczego nie podpisałem, a sprawa poszła w eter i teraz byłaby bardzo niezręczna sytuacja, gdyby nic z tego nie wyszło. Jestem jednak przekonany, że to tylko kwestia czasu.

 

- Czy obserwował Pan drużynę po otrzymaniu propozycji i jakie były pierwsze wrażenia? Czy odbyło się już jakieś spotkanie organizacyjne z drużyną i czy ma Pan już wstępne rozeznanie w potencjale zespołu?

 

- Przed podjęciem decyzji miałem ten komfort, że mogłem obejrzeć zapis z dziewięciu meczów ligowych. Po ich obejrzeniu miałem swoje spostrzeżenia i chciałem je omówić z Zarządem. Kilku zawodników występujących w Trzebini znam z rozgrywek Regions’ Cup. Z drużyną na razie się nie spotkałem i prawdopodobnie nastąpi to dopiero po Nowym Roku.

 

- Czy można się spodziewać jakiś zmian w składzie / transferów czy też obejdzie się bez rewolucji?

 

- Na pewno obejdzie się bez rewolucji, ponieważ uważam, że obecny zespół ma spory potencjał Chciałbym dokonać dwóch zmian, które możemy nazwać retuszem.

 

- Jaki jest cel minimum na rundę wiosenną?

 

- Planem minimum jest utrzymanie, ale ja osobiście chciałbym, żeby w obecnych rozgrywkach drużyna ulokowała się bezpiecznie w środku tabeli.

 

- Dziękuję za poświęcony czas i trzymam kciuki !

 


- Ja również dziękuję za rozmowę i korzystając z okazji chciałem podziękować Waszej Redakcji za możliwość wykorzystania Waszych materiałów filmowych. Chciałem również Wam i wszystkim czytelnikom Futbol-Małopolska życzyć Wesołych Świąt, Szampańskiego Sylwestra i Wszelkiej Pomyślności w Nowym 2018 roku.
ZOBACZ TAKŻE:
Źródło: Wojciech Tracz

Dodano: 2017-12-15 16:27:53


wywiad  Jerzy Kowalik 

Komentarze


Ekstraklasa

Jagiellonia Białystok
2:1
Pogoń Szczecin
19.10.2018
20:30
Piast Gliwice
1:1
Lechia Gdańsk
19.10.2018
18:00
Śląsk Wrocław
:
Arka Gdynia
20.10.2018
18:00
Lech Poznań
:
Korona Kielce
20.10.2018
20:30
Zagłębie Sosnowiec
3:1
Miedź Legnica
20.10.2018
15:30
Zagłębie Lubin
:
Wisła Płock
21.10.2018
15:30
Legia Warszawa
:
Wisła Kraków
21.10.2018
18:00
Cracovia Kraków
:
Górnik Zabrze
22.10.2018
18:00

I liga

Sandecja Nowy Sącz
2:0
Wigry Suwałki
19.10.2018
19:10
Stal Mielec
2:0
GKS Katowice
19.10.2018
20:45
Garbarnia Kraków
1:3
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
19.10.2018
18:00
ŁKS Łódź
2:0
GKS Jastrzębie
20.10.2018
15:00
Bytovia Bytów
1:1
Odra Opole
20.10.2018
16:00
GKS Tychy
:
Raków Częstochowa
20.10.2018
17:45
Podbeskidzie Bielsko Biała
:
Chojniczanka Chojnice
20.10.2018
18:00
Stomil Olsztyn
2:2
Puszcza Niepołomice
20.10.2018
15:30
Warta Poznań
:
Chrobry Głogów
21.10.2018
14:00
GKS Katowice
:
Garbarnia Kraków
23.10.2018
17:00

II liga

Siarka Tarnobrzeg
0:3
Górnik Łęczna
20.10.2018
15:00
Radomiak Radom
3:2
Pogoń Siedlce
20.10.2018
15:00
GKS Bełchatów
0:0
Elana Toruń
20.10.2018
17:00
Olimpia Grudziądz
:
Resovia Rzeszów
20.10.2018
18:00
Olimpia Elbląg
:
ROW Rybnik
20.10.2018
19:45
Skra Częstochowa
:
Błękitni Stargard
20.10.2018
15:30
Ruch Chorzów
:
Widzew Łódź
20.10.2018
18:00
Rozwój Katowice
2:1
Gryf Wejherowo
20.10.2018
15:00

III liga, gr. IV

Wólczanka Wólka Pełkińska
5:1
Hutnik Kraków
20.10.2018
14:00
Podhale Nowy Targ
1:0
Sokół Sieniawa
20.10.2018
14:00
Stal Rzeszów
2:2
Motor Lublin
20.10.2018
15:00
Wiślanie Jaśkowice
2:1
Czarni Połaniec
20.10.2018
15:00
Avia Świdnik
1:1
Podlasie Biała Podlaska
20.10.2018
15:00
Chełmianka Chełm
1:3
Stal Kraśnik
20.10.2018
15:30
KSZO Ostrowiec Św.
3:0
Wisła Sandomierz
20.10.2018
19:29
Soła Oświęcim
1:0
Spartakus Daleszyce
20.10.2018
15:00
Orlęta Radzyń Podlaski
2:0
Wisła Puławy
20.10.2018
15:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

MKS Trzebinia
0:2
Clepardia Kraków
20.10.2018
15:00
Dalin Myślenice
1:2
Unia Oświęcim
20.10.2018
15:00
KS Olkusz
2:1
Beskid Andrychów
20.10.2018
15:00
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
:
Pcimianka Pcim
21.10.2018
15:00
Orzeł Piaski Wielkie
:
Jutrzenka Giebułtów
21.10.2018
12:00
LKS Jawiszowice
:
Orzeł Ryczów
21.10.2018
15:00
Kaszowianka Kaszów
:
Wiślanka Grabie
21.10.2018
14:00
Słomniczanka Słomniki
:
Górnik Wieliczka
21.10.2018
15:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

LKS Szaflary
0:3
Glinik Gorlice
20.10.2018
15:00
Poprad Muszyna
1:0
BKS Bochnia
20.10.2018
14:30
Okocimski Brzesko
1:0
Lubań Maniowy
20.10.2018
15:00
Watra Białka Tatrzańska
4:1
Barciczanka Barcice
20.10.2018
15:00
Orkan Szczyrzyc
2:1
Olimpia Pisarzowa
20.10.2018
15:00
Limanovia Limanowa
2:0
Sandecja II Nowy Sącz
20.10.2018
15:00
Dunajec Zakliczyn
:
Tarnovia Tarnów
21.10.2018
15:00
GKS Drwinia
:
Unia Tarnów
21.10.2018
15:00

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Pogoń Miechów
1:4
Zieleńczanka Zielonki
20.10.2018
15:00
Grębałowianka Kraków
0:0
Spójnia Osiek
20.10.2018
15:00
Piliczanka Pilica
2:3
Przebój Wolbrom
20.10.2018
15:00
Orzeł Iwanowice
:
Przemsza Klucze
21.10.2018
15:00
Proszowianka Proszowice
:
LOT Balice
21.10.2018
15:00
Bibiczanka Bibice
:
Sokół Kocmyrzów
21.10.2018
15:00
Prądnik Sułoszowa
:
Prądniczanka Kraków
21.10.2018
15:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Borek Kraków
0:1
Wieczysta Kraków
20.10.2018
11:00
Iskra Radwanowice
5:1
Hutnik II Kraków
20.10.2018
15:00
Prokocim Kraków
1:1
Skawinka Skawina
20.10.2018
15:00
Świt Krzeszowice
1:3
Błękitni Modlnica
20.10.2018
15:00
Nadwiślan Kraków
2:3
Wiślanie II Jaśkowice
20.10.2018
15:00
Garbarnia II Kraków
:
Bronowianka Kraków
21.10.2018
11:00
Piast Wołowice
:
TS Węgrzce
21.10.2018
15:00

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Orzeł Myślenice
1:2
Raba Dobczyce
20.10.2018
15:00
Karpaty Siepraw
1:1
Tempo Rzeszotary
20.10.2018
15:00
Gościbia Sułkowice
1:3
Wiarusy Igołomia
20.10.2018
11:00
Gdovia Gdów
1:3
Dziecanovia Dziekanowice
20.10.2018
15:00
LKS Śledziejowice
2:0
Radziszowianka Radziszów
20.10.2018
15:00
Pasternik Ochojno
:
Czarni Staniątki
21.10.2018
15:30
Wróblowianka Wróblowice
:
Targowianka Targowisko
21.10.2018
11:00

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Halniak Maków Podhalański
1:4
Tempo Białka
20.10.2018
15:00
Arka Babice
1:0
Kalwarianka Kalwaria Z.
20.10.2018
15:00
LKS Żarki
1:1
Niwa Nowa Wieś
20.10.2018
15:00
LKS Rajsko
3:2
Brzezina Osiek
20.10.2018
15:00
Relaks Wysoka
5:0
Garbarz Zembrzyce
20.10.2018
11:00
Nadwiślanin Gromiec
:
KS Chełmek
21.10.2018
15:00
Victoria Jaworzno
:
Sosnowianka Stanisław Dln
21.10.2018
14:30

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Olimpia B.
0:1
Rylovia Rylowa
20.10.2018
15:00
Olimpia Kąty
1:1
Orzeł Dębno
20.10.2018
15:00
Novi/Rzezawianka Rzezawa
1:1
Jadowniczanka Jadowniki
20.10.2018
15:00
Strażak Mokrzyska
3:1
Arkadia Olszyny
20.10.2018
15:00
Sokół Maszkienice
:
Tarnavia
21.10.2018
15:00
Naprzód Sobolów
:
Radłovia Radłów
21.10.2018
15:30
Raba Książnice
:
LKS Gnojnik
21.10.2018
15:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Wola Radłowska
:
Metal Tarnów
20.10.2018
15:00
LKS Ładna
:
Zorza Zaczarnie
20.10.2018
15:00
Tuchovia Tuchów
:
Wolania Wola Rzędzińska
20.10.2018
15:00
KS US Śmigno
:
Polan Żabno
21.10.2018
11:30
Pogórze
:
LUKS Skrzyszów
21.10.2018
14:00
Ciężkowianka Ciężkowice
:
Dunajec Zbylitowska Góra
21.10.2018
14:00
Wisła Szczucin
:
Olimpia Wojnicz
21.10.2018
15:00
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
:
GLKS Gromnik
21.10.2018
15:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz)

Sokół Słopnice
3:2
Ogniwo Piwniczna Zdrój
20.10.2018
15:00
LKS Łużna
2:0
Zalesianka
20.10.2018
15:00
Orzeł Wojnarowa
4:0
KS Tymbark
20.10.2018
15:00
Sokół Stary Sącz
3:1
LKS Rupniów
20.10.2018
15:00
Jarmuta
3:0
Huragan Waksmund
20.10.2018
14:30
Laskovia
1:5
Skalnik Kamionka Wielka
20.10.2018
15:00
Wierchy Rabka Zdrój
6:0
Kolejarz Stróże
20.10.2018
15:30
Poprad Rytro
:
Gród Podegrodzie
21.10.2018
15:00

Klasa A (Kraków I)

Partyzant Dojazdów
4:2
Michałowianka Michałowice
20.10.2018
15:00
LKS Niedźwiedź
2:1
Czarni 03 Grzegorzowice
20.10.2018
15:30
Spartak Wielkanoc
5:2
Wierzbowianka Wierzbno
20.10.2018
15:00
Strażak Goszcza
:
Ekler Baranówka
21.10.2018
15:30
Szreniawa Koszyce
:
Orzeł Bębło
21.10.2018
15:30
Kapitol Racławice
:
Jastrzębiec Książ Wielki
21.10.2018
11:00
Juvenia Prandocin
:
Galicja Raciborowice
21.10.2018
15:00

Klasa A (Kraków II)

Dragon Szczyglice
3:1
Lotnik Kryspinów
20.10.2018
14:00
Wisła Jeziorzany
2:3
Sportowiec Modlniczka
20.10.2018
15:00
Liszczanka Liszki
:
Górzanka Nawojowa Góra
20.10.2018
15:30
Kmita Zabierzów
2:1
Tęcza Piekary
20.10.2018
15:00
Orlęta Rudawa
:
Sokół Rybna
21.10.2018
12:00
Wisła Czernichów
:
JKS Zelków
21.10.2018
15:00
Nadwiślan Rusocice
:
Strażak Rączna
21.10.2018
15:00

Klasa A (Kraków III)

Zwierzyniecki Kraków
4:0
Strzelcy Kraków
20.10.2018
15:00
Dąbski Kraków
2:2
Iskra Krzęcin
20.10.2018
15:30
Cedronka Wola Radziszowska
1:2
Wanda Nowa Huta
20.10.2018
15:00
Wawel Kraków
1:3
Gajowianka Gaj
20.10.2018
15:30
Podgórze Kraków
2:1
Bieżanowianka Kraków
20.10.2018
12:00
Radziszowianka II
:
Tramwaj Kraków
21.10.2018
15:00
Płomień Kostrze
:
Krakus Swoszowice
21.10.2018
14:00

Klasa A (Wieliczka)

Contra Sułków
1:5
Czarnochowice
20.10.2018
15:00
Wieliczanka Wieliczka
2:5
Błękitni Bodzanów
20.10.2018
15:00
Nadwiślanka Nowe Brzesko
:
Zryw Szarów
21.10.2018
10:00
Piłkarz Podłęże
:
Zieloni Niegowić
21.10.2018
14:00
Piast Łapanów
:
Złomex Branice
21.10.2018
15:00
Strażak Kokotów
:
Wolni Kłaj
21.10.2018
15:00
Wilga Koźmice Wielkie
:
UKS Sygneczów
21.10.2018
15:00

Klasa A (Myślenice)

Topór Tenczyn
2:1
Iskra Głogoczów
20.10.2018
16:00
Skalnik Trzemeśnia
3:4
Jordan Sum Zakliczyn
20.10.2018
16:00
Beskid Tokarnia
5:0
Clavia Świątniki Górne
20.10.2018
15:00
Zielonka Wrząsowice
2:3
Iskra Brzączowice
20.10.2018
16:00
LKS Rudnik
1:1
Górki Myślenice
20.10.2018
14:30
Rokita Kornatka
:
LKS Trzebunia
21.10.2018
15:00
Orzeł Nowa Wieś
:
Lubomir Wiśniowa
21.10.2018
15:00

Klasa A (Olkusz)

Laskowianka Laski
1:5
Bolesław Bukowno
20.10.2018
15:00
Promień Przeginia
0:1
Pilica Wierbka
20.10.2018
15:00
Wielmożanka Wielmoża
:
Strażak Przybysławice
21.10.2018
11:00
Orzeł K.
:
Trzy Korony Żarnowiec
21.10.2018
11:00
Spartak Charsznica
:
Hetman Dłużec
21.10.2018
11:00
Unia Jaroszowiec
:
Centuria Chechło
21.10.2018
14:00
Leśnik Gorenice
:
Błysk Zederman
21.10.2018
15:00
Legion Bydlin
:
Olimpia Łobzów
21.10.2018
15:00

Klasa A (Chrzanów)

Zagórzanka Zagórze
6:2
Wolanka Wola Filipowska
20.10.2018
15:00
Tęcza Tenczynek
1:2
Błyskawica Myślachowice
20.10.2018
15:00
Ciężkowianka Jaworzno
2:0
UKS Dulowa
20.10.2018
15:00
MKS Libiąż
3:0
Wisła Jankowice
20.10.2018
15:00
MKS Alwernia
:
Fablok Chrzanów
21.10.2018
15:00
Korona Lgota
:
Start Kamień
21.10.2018
15:00
SPRiN Regulice
:
Victoria Zalas
21.10.2018
15:00

Klasa B (Kraków I)

Olimpia Czaple Wielkie
:
Słomniczanka II Słomniki
21.10.2018
15:00
Orzeł II Iwanowice
:
Iskra Pałecznica
21.10.2018
12:00
LKS Polanowice
:
Płomień Kościelec
21.10.2018
15:30
LKS Niedźwiedź II
:
Novi Narama
21.10.2018
14:00
Agricola Klimontów
:
Sparta Skrzeszowice
21.10.2018
11:00
Trątnowianka Trątnowice
:
Milenium Radziemice
21.10.2018
14:00

Klasa B (Kraków II)

Topór Aleksandrowice
9:3
Błękitni Czułówek
20.10.2018
15:00
Fitball Szklary
2:3
Sparta Przeginia Duchowna
20.10.2018
15:00
Wisła Rząska
3:3
Potok Więckowice
20.10.2018
15:30
Gwiazda Ściejowice
:
Tyniec Kraków
21.10.2018
15:00
Kmita II Zabierzów
:
Lotnik II Kryspinów
21.10.2018
15:00
Iskra Czułów
:
Niegoszowianka
21.10.2018
15:30

Klasa B (Kraków III)

Zawisza Sulechów
:
Polonia Wilczkowice
20.10.2018
15:00
Clepardia II Kraków
:
Prądniczanka II Kraków
21.10.2018
13:00
Orzeł II Bębło
:
MKS Skała 2004
21.10.2018
15:30
Grębałowianka II Kraków
:
Fairant Kraków
21.10.2018
15:00
Albertus Kraków
:
Błękitni II Modlnica
21.10.2018
15:00
Kabel
:
Bronowicki/Bratniak Kraków
21.10.2018
14:00

Klasa B (Kraków IV)

Rybitwy Kraków
11:2
Gajowianka II Gaj
20.10.2018
15:00
Universum Kraków
:
Trzebol Wielkie Drogi
21.10.2018
15:00
Pychowianka Kraków
:
Rzozovia Rzozów
21.10.2018
15:00
TKKF Kliny Kraków
:
Piast Skawina
21.10.2018
11:00
Pogoń Skotniki
:
Grom Kraków
21.10.2018
14:00
Borkowianka Borek Sz.
:
Pozowianka Pozowice
21.10.2018
15:30

Klasa B (Wieliczka)

Naprzód Ochmanów
4:1
Sokół Chorągwica
20.10.2018
15:00
Dąb Zabierzów Bocheński
8:1
Błyskawica Wyciąże
20.10.2018
15:00
Gwiazda Brzegi
6:1
Tęcza Słomiróg
20.10.2018
15:00
Rożnowa
1:3
Batory Wola Batorska
20.10.2018
15:00
Gryf Wiatowice
:
Wiarusy II
21.10.2018
15:00
Iskra Zakrzów
:
Start Brzezie
21.10.2018
15:00
Gdovia II Gdów
:
Wilga Instalbud Golkowice
21.10.2018
15:00

Klasa B (Myślenice I)

Orzeł II Myślenice
1:2
Sokół Borzęta
20.10.2018
15:00
Sęp Droginia
1:0
Górki II Myślenice
20.10.2018
15:00
Karpaty II Siepraw
:
Szczebel Lubień
21.10.2018
15:00
Grodzisko Raciechowice
:
Wicher Stróża
21.10.2018
15:00

Klasa B (Myślenice II)

Gościbia II Sułkowice
:
Raba II Dobczyce
20.10.2018
16:00
Cyrhla Krzczonów
:
Staw Polanka
21.10.2018
14:00
Dukla Bysina
:
Radwan Skomielna Czarna
21.10.2018
15:00

Klasa B (Olkusz I)

Pilica Wierbka
:
Stare Bukowno
21.10.2018
11:30
Piliczanka Pilica
:
Przemsza II Klucze
21.10.2018
11:00
Hetman II Dłużec
:
Przebój II Wolbrom
21.10.2018
15:00

Klasa B (Olkusz II)

Northstar Miechów
0:1
Błyskawica Kolbark
20.10.2018
15:00
Dłubnia Trzyciąż
4:2
Trzy Buki Wierzchowisko
20.10.2018
15:00
Sokół Gołaczewy
:
Błękitni Falniów
21.10.2018
15:00
Nidzica Słaboszów
:
Zryw Przesławice
21.10.2018
15:00
Victoria Smroków
:
Czapla Czaple Male
21.10.2018
11:00

Klasa C (Wieliczka)

Czarnochowice II
0:4
Promień Zakrzowiec
20.10.2018
14:00
Górnik II Wieliczka
:
Wawrzynianka Wawrzeńczyce
21.10.2018
12:30

Centralna Liga Juniorów

Legia Warszawa
5:2
Jagiellonia
19.10.2018
13:00
Lech Poznań
7:0
Ruch Chorzów
19.10.2018
11:00
Elana Toruń
0:2
Zagłębie Lubin
20.10.2018
12:00
Pogoń Szczecin
1:1
Arka G.
20.10.2018
12:00
Wisła Kraków
0:0
GKS Bełchatów
20.10.2018
12:00
Śląsk Wrocław
1:4
Korona Kielce
20.10.2018
12:00
Escola Varsovia Warszawa
:
Górnik Zabrze
21.10.2018
15:00

Małopolska Liga Juniorów

Sandecja Nowy Sącz
5:1
Dalin Myślenice
19.10.2018
15:30
Garbarnia Kraków
4:0
Unia Tarnów
20.10.2018
11:00
Zatorzanka Zator
2:5
Górnik Wieliczka
20.10.2018
13:00
Hutnik Kraków
:
Sokół Słopnice
20.10.2018
10:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
7:1
Dunajec Nowy Sącz
20.10.2018
10:00
Podhale Nowy Targ
:
Okocimski Brzesko
21.10.2018
10:00
Limanovia Limanowa
:
Puszcza Niepołomice
21.10.2018
11:00
Profi Zielonki
:
BKS Bochnia
23.10.2018
14:00

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Limanovia Limanowa
0:1
Tarnovia Tarnów
20.10.2018
10:00
Sandecja Nowy Sącz
4:0
Garbarnia Kraków
20.10.2018
10:00
Dąb P.
3:0
Podgórze Kraków
20.10.2018
11:00
Hutnik Kraków
0:3
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
20.10.2018
12:30

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Podhale Nowy Targ
1:4
Dalin Myślenice
20.10.2018
10:00
Victoria Jaworzno
3:0
Okocimski Brzesko
20.10.2018
 
Unia Tarnów
3:1
Sandecja II Nowy Sącz
20.10.2018
10:00
Pcimianka
0:2
Soła Oświęcim
20.10.2018
10:00

I Małopolska Liga Trampkarzy

Cracovia Kraków
8:0
Krakus Nowa Huta
20.10.2018
10:00
Glinik
0:2
Tarnovia Tarnów
20.10.2018
10:00
Unia Oświęcim
1:1
Unia Tarnów
20.10.2018
12:00
AS Progres Kraków
:
Limanovia
21.10.2018
15:00

II Małopolska Liga Trampkarzy

Górnik Wieliczka
1:3
Dunajec Nowy Sącz
20.10.2018
10:00
Okocimski Brzesko
2:0
Orzeł Myślenice
20.10.2018
15:00
Unia II Tarnów
0:10
Karol Wadowice
20.10.2018
12:00
MKS Trzebinia
:
Hutnik Kraków
21.10.2018
10:00

Ekstraliga Kobiet

Polonia Poznań
:
Górnik Łęczna
20.10.2018
17:00
Medyk Konin
3:3
AZS PWSZ Wałbrzych
20.10.2018
11:00
AZS PSW Biała Podlaska
0:1
SMS Łódź
20.10.2018
11:00
Czarni Sosnowiec
4:1
GKS Katowice
20.10.2018
11:00
AZS UJ Kraków
1:1
Olimpia Szczecin
20.10.2018
11:00
Mitech Żywiec
1:2
AZS Wrocław
20.10.2018
11:00

I liga kobiet (południe)

Tarnovia Tarnów
0:1
Sokół Kolbuszowa Dolna
20.10.2018
15:00
Rolnik Głogówek
3:1
Wanda Nowa Huta
20.10.2018
15:30
ROW Rybnik
1:0
Resovia Rzeszów
20.10.2018
13:00
ISD-AJD Częstochowa
:
Czwórka Radom
21.10.2018
11:00
Respekt Myślenice
:
Rysy Bukowina Tatrzańska
21.10.2018
15:00
Rekord Bielsko Biała
:
Dargfil Tomaszów Mazowiecki
21.10.2018
15:00

II liga małopolska kobiet

Prądniczanka Kraków
2:3
Starówka Nowy Sącz
20.10.2018
11:00
Łysica Bodzentyn
2:1
KSP Kielce
20.10.2018
14:00
Sparta Daleszyce
1:4
UKS Staszkówka Jelna
20.10.2018
14:00
Widok Lublin
3:0
Potok Sitno
20.10.2018
15:00
Naprzód Sobolów
:
LKS Wierzchowiska
21.10.2018
13:00
Resovia II Rzeszów
:
GKS Majdan Sieniawski
21.10.2018
14:00

III liga małopolska kobiet

Podgórze Kraków
2:0
Górnik Wieliczka
20.10.2018
15:30
Pogorzanka Pogorzyce
:
FSA Kraków
20.10.2018
15:30
Bronowianka Kraków
:
Prądniczanka II Kraków
21.10.2018
14:00
Olimpia Osieczany
:
Rysy II Bukowina Tatrzańska
21.10.2018
15:00
Piast Skawina
:
Iskra Brzezinka KKPN
21.10.2018
10:00
Puszcza Niepołomice
:
Tuchovia Tuchów
21.10.2018
15:00

I liga futsalu (południe)

Heiro Rzeszów
4:4
Maxfarbex Buskowianka Busko Zdrój
20.10.2018
18:00
GKS Futsal Tychy
:
FC Pyskowice
21.10.2018
15:00
Berland OSiR Komprachcice
:
GST Gliwice
21.10.2018
17:00
Odra Futsal Opole
:
Gwiazda Ruda Śląska
21.10.2018
16:30
Futsal Team Brzeg
:
Futsal Nowiny
21.10.2018
18:00
AZS UMCS Lublin
:
KS Polkowice
21.10.2018
17:00