facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Rekordowe Gołcza Cup (foto)

Rekordowe Gołcza Cup (foto)

Tegoroczny Turniej Mikołajkowy Orlików Gołcza Cup przebiegał pod hasłem "Pobić Rekord". Czy i kto zdołał to uczynić, dowiecie się z relacji z wielkiej piłkarskiej imprezy, która w weekend zdominowała lokalną społeczność w Gminie Gołcza.

 

 

W pierwszym dniu oglądaliśmy zmagania w fazie grupowej, która była jednocześnie eliminacją przed niedzielnymi finałami. Do tych właśnie awans wywalczyły po dwie najlepsze ekipy z obu grup oraz lepiej punktująca drużyna z miejsca trzeciego.
 
Prym w eliminacjom nadawała ekipa Korony Kielce, która zdobyła komplet punktów w dość efektownym stylu. Podopieczni Michała Kostuchy świetnie operowali piłką, widoczna gołym okiem była dojrzałość piłkarska. Szybkość akcji oraz częste szukanie najlepszego w kieleckiej ekipie Aleksandra Cerka przyniosło tej ekipie same korzyści. To zawodnik, który wyróżniał się nie tylko zmysłem snajperskim ale i piłka kleiła się mu się wręcz do nogi. Jego solowe rajdy, okraszone niejednokrotnie efektownym przekładaniem nóg nad piłką, przeplatane przytomnym rozgrywaniem piłki, przy wsparciu równie dobrze w tych elementach radzącego sobie Jakuba Minuczyca, raz za razem siały popłoch w defensywie rywali. Korona nie pozostawiła żadnych złudzeń. Dwóch najgroźniejszych rywali: Sandecję oraz Rekord Bielsko Biała pokonała bezlitośnie, a awans na dobrą sprawę zapewniła sobie już po dwóch kolejkach.
 
Walkę o drugie, premiowane jeszcze z urzędu awansem do grupy finałowej miejsce, stoczyły zatem na dobrą sprawę Rekord Bielsko Biała i Sandecja. Niesłychanie istotny dla tej batalii okazał się już mecz w pierwszej kolejce, w której obie ekipy skrzyżowały pięści. I choć obejrzeliśmy naprawdę ciekawe i wyrównane piłkarsko widowisko, to kluczowe dla losów meczu detale prezentowali bielszczanie. Rekord, którego chlubą jest bez wątpienia sekcja futsalowa, wyraźnie zacięcie futsalowe w Gołcza Cup prezentował. Biało-zieloni grali szybko, celnie i krótkimi podaniami zdobywali teren. Trudno było wyróżnić lidera tej ekipy ale to wobec wyników osiąganych na parkiecie, tylko w najlepszy sposób świadczy o tym zespole. Najważniejsze dla losów spotkania okazały się wyczyny pod bramką rywala. W tym elemencje nowosądeczanie byli zdecydowanie mniej konkretni od Ślązaków i końcowy rezultat wybitnie o tym świadczy. Bielszczanie trafiali i z dystansu i z bliska, byli po prostu bardzo skuteczni. W przekroju rywalizacji w całej grupie A, bielszczanie byli faktycznie numerem dwa wyraźnie jednak za Koroną Kielce. 
 
Bój o wicemistrzostwo grupy A Sandecja zatem ostatecznie przegrała. Terminarz nie był dla nowosądeczan łaskawy, bo po inauguracyjnym starciu z Rekordem, biało-czarni musieli postawić się rewelacyjnej Koronie Kielce. Druga z rzędu porażka 0:4 w zasadzie przekreśliła szanse Sandecji na drugie miejsce w tabeli. Jako że jednak trzecia lokata, przy odpowiedniej ilości punktów także otwierała furtkę do finałów, podtatrzańska ekipa w pełni zmobilizowana ograła pewnie gospodarzy oraz WAP Wolbrom kompletując ostatecznie sześć punktów. Jak się później okazało, wystarczyło by załapać się jeszcze na ścieżkę medalową Gołcza Cup. Nowosądeczanie na ten awans naprawdę zasłużyli bo w przekroju składu obu grup prezentowali się wyraźnie lepiej od dwóch ostatnich ekip w obu grupach. W zespole Sandecji na pewno za nieziemską wolę walki wyróżnić należy Ksawiera Korala, a za bycie pod grą i instynkt w wyprowadzaniu akcji Eryka Kosińskiego. Drugi zespół Korony kieleckiej także grał mile dla oka ale zgubił niespodziewanie punkty z dysponującą wąską kadrą tego dnia Cracovią i po prostu zaprzepaścił szansę na awans. 
 
Czwartą siłą w grupie A zostali gospodarze. Drużyna AP Gołcza tak naprawdę nawiązała wyrównaną walkę z faworytami ale ci byli tego dnia po prostu odrobinę od nich silniejsi. Na wyniki AP Gołcza bez wątpienia miały też względy szkoleniowe. Miejscowi wyraźnie stawiali na realizowanie założeń taktycznych. Nie szczędzili zatem wyprowadzania akcji z własnej połowy, unikali zbędnego pozbywania się piłki dalekimi podaniami, co w kilku i być może kluczowych momentach dodawało skrzydeł wyżej notowanym. Dużo dobrego przy wyprowadzaniu akcji z własnej połowy robił Jan Kucharski. Jego spokój, przytomność umysłu i umiejętne markowanie podań pozwalało zespołowi dłużej utrzymać się przy piłce. Zawodnik ten urzędował dużo na lewej obronie, gdzie miał kontynuatora swoich poczynań. Lewoskrzydłowy Mikołaj Piega był bowiem naprawdę trudnym orzechem do zgryzienia. Jego niesłychany ciąg na bramkę budził podziw i dodatkową motywację u rywali. Trzeba było się bowiem sporo napocić, by pozbawić tego gościa piłki. 
 
Grupa A
AP Gołcza - Korona I 1:7
Rekord - Sandecja 4:0
AP Gołcza - WAP 4:0
Korona I - Sandecja 4:0
AP Gołcza - Rekord 1:2
Korona I - WAP 10:0
AP Gołcza - Sandecja 1:3
Korona I - Rekord 4:1
Sandecja - WAP 4:1
Rekord - WAP 2:1

1. Korona I  4 12 22-1
2. Rekord 4  9  9-6
3. Sandecja 4  6  7-10
4. AP Gołcza 4  3  7-12
5. WAP 4  0  2-20

 
W grupie B działo się równie wiele. Walkę o awans zdominowali co prawda nowohucianie i wrocławianie ale szczególnie ci drudzy okazali się prawdziwym objawieniem tej grupy. Na głównego faworyta bowiem, po pierwszej serii gier wyrastali gracze Progresu. To oni imponowali siłą fizyczną, zdecydowaniem ale i szybkością w grze. Dobry przegląd pola obrońców oraz świetna gra bez piłki pozostałych graczy, na taki styl gry zwyczajnie krakowianom pozwalały. Okładką stylu gry Progresu była zadziorność, waleczność i bezkompromisowość Oskara Bieńka. I choć te cechy wystarczyły na spokojne ogranie Pasów, Korony II czy Polonii Nysa, co wobec remisu w meczu Korony z Cracovią - dawało Progresowi awans - to na bój z... FC Wrocław już nie. I co ciekawe, wrocławianie ograli Progres nie prezentując wcale lepszego stylu gry od nowohucian. Wydawało się wręcz, że wrocławianie zepchnięci przez większość meczu do defensywy skazani są na porażkę. Ale konskewencja w grze i cierpliwość pozwoliły wrocławianom wywalczyć w tym spotkaniu trzy punkty i okazało się, że Progres był po prostu najtrudniejszym dla wrocławian rywalem. Potem ekipa z Dolnego Śląska zachwycała już piłkarsko. Rozbicie Pasów 7:1, Korony 5:0 oraz Polonii 4:0 wyprowadziło ten zespół na szczyt tabeli i szczyt listy drużyn pretendujących do mistrzostwa w całym turnieju. 
 
Solidnie na inaugurację turnieju zaprezentowała się też Korona II Kielce. Kielczanie ograli pewnie Polonię Nysa 4:2, w meczu w którym uwidoczniły się dobrze ułożone nogi choćby Eryka Jakubowskiego czy Bartosza Michty. Obaj chłopcy celowali świetnie z dystanu idealnie obok słupka, a ten drugi popisywał się też solowymi akcjami na dłuższych dystansach. Kielczanie prezentowali wyższy poziom wyszkolenia technicznego, dobre odejście z piłką, umiejętną grę zespołową. Jak się potem jednak okazało, rzeczywistość mocno zweryfikowała miejsce kielczan w szeregu. Drugi team Korony przełknął gorzką pigułkę w meczach z Wrocławiem i Progresem, co zmusiło ich do ofiarnej walki o awans z trzeciego miejsca. Aby tego dokonać, kielczanie musieli wyżej niż minimalnie pokonać Cracovię i czekać na końcową tabelę grupy A. Pojedynek z Cracovią zakończył się ostatecznie tylko remisem 3:3, co nie tylko nie dało kielczanom awansu ale i zepchnęło ich (gorszy o jedną bramkę ogólny bilans bramkowy od Cracovii) na czwarte miejsce w tabeli. Trzecie ostatecznie były Pasy ale ta lokata i tak desygnowała podopiecznych Łukasza Wali do walki o miejsca 6-10. Cracovia może czuć na pewno jakiś niedosyt. Wąska kadra meczowa zmniejszyła znacznie pole manewru trenerowi noi trochę do awansu zabrakło. "Cracoviacy" jak to zwykle bywa prezentowali zalążki krakowskiego futbolu, prezentowali się nieźle i nienajgorsze mieli wyniki. Owszem, rozstrzelani zostali przez wrocławian, ale już Progresem przegrali minimalnie, urwali punkty Koronie i odprawili z kwitkiem Polonię. Zabrakło więc i dużo i mało. Fajnie oglądało się z piłką przy nodze filigranowego Jakuba Łobodę, którego panowanie nad piłką i szybkość operowania stopą, można zachowując odpowiednie proporcje porównać do ruchów Lionela Messiego.
 
Na końcu stawki zamedlowała się Polonia Nysa. Zerowy dorobek punktowy nie napawał wielkim optymizmem ale poczynania na boisku już wcale tak złe nie były. Poloniści nieznacznie przegrali na wstępie z Koroną i Cracovią, co ustawiło ich na kiepskiej pozycji do rywalizacji o punkty. Walkę o punkty z Progresem i FC Wrocław przegrali ale jako jedyni poza Progresem, nie dali się wrocławianom rozstrzelać. Warte uwagi były poczynania szczególnie dwóch nysaninów. Znakomicie z nogą na piłce na prawej obronie zastawiał się przed rywalami Łukasz Oleksyk, na jej środku wybijał się Antoni Piwowarczyk. To gracz który świetnie wyczuwał dystans przy kryciu, umiejętnie się ustawiał, uprzedzał rywali, wyskakiwał napastnikom zza pleców przerywając posyłane doń podania. Ostatecznie Polonii po niezłej grze nie udało się zgromadzić choćby punktu ale w walce o miejsca 6-10 ich losy zapowiadały się całkiem obiecująco.
 
Grupa B
Korona II - Polonia 4:2
Progres - Cracovia 3:2
Progres - FC Wrocław 1:2
Cracovia - Polonia 2:1
Progres - Korona II 3:0
Cracovia - FC Wrocław 1:7
Progres - Polonia 4:1
Cracovia - Korona II 3:3
Polonia - FC Wrocław 0:4
Korona II - FC Wrocław 0:5

1. FC Wrocław 4 12 18-2
2. Progres 4  9 11-5
3. Cracovia 4  4  8-14
4. Korona II 4  4  7-13
5. Polonia 4  0  4-14


 
Ach cóż to był za dzień! Niedzielne zmagania w Gołcza Cup to także rywalizacja w dwóch grupach. W grupie C walka toczyła się o mistrzostwo, w D zaś o miejsca 6-10. W obu losy wybranych lokat ważyły się dosłownie w ostatnich sekundach ostatniego pojedynku! Takich właśnie emocji oczekiwali kibice w pękającej w szwach hali sportowej w Gołczy.
 
Niesłychanie ciekawie po sobotnich eliminacjach zapowiadała się batalia w grupie C. Tam trafiły bowiem zdecydowanie najsilniejsze ekipy, a co najistotniejsze, każdy z tych zespołów był faworytem całego turnieju. Noi wyniki dobitnie pokazały, że różnice punktowe między poszczególnymi zespołami rodziły się w detalach, odrobinie szczęścia czy ciut wyższych umiejętnościach. Jak to zwykle bywa, dobrze jest rozpocząć fazę grupową od zwycięstwa. Grające najdojrzalszy futbol ekipy Rekordu i Korony I zapewne liczyły na udany start. O ile kielczanie zgarnęli dość pewnie trzy punkty w meczu z Progresem, to Rekord nieco nieoczekiwanie zgubił punkty z Sandecją. Czy zatem nowosądecznie wyrośli na lidera grupy mistrzowskiej? Owszem, po drugiej serii gier w której pokonali pewnie FC Wrocław można było tak powiedzieć ale późniejsza wysoka porażka z Progresem dała do zrozumienia że w tej grupie tasowanie lokatami trwać będzie w najlepsze. Meczem prawdy dla nowosądeczan był zatem pojedynek z Koroną Kielce. Ekipa ze Świętokrzyskiego po świetnym starcie oraz porażce z Rekordem, potrzebowała pilnie zwycięstwa by pozostać w grze o prym w tabeli. Pojedynek był iście wysokich lotów i dopóki gra toczyła się w środku pola, trudno było wskazać faworyta. Ten jednak uwidocznił się w ofensywie. Nowosądeczanie nie byli produktywni bo w środku defensywy kielczan dzielił i rządził Wiktor Jakubowski. Jego umiejętności w grze bez piłki to klasa sama w sobie. Natychmiastowe szukanie gry po pozbyciu się piłki pozwoliły kielczanom na zachowanie czystego konta. W ofensywie "Scyzoryków" było w czym wybierać. Patryk Plisak błyszczał umiejętnym zbieganiem ze skrzydła do środka i dogrywaniem kluczowych piłek do partnerów. Świetnie na lewej flance radzili sobie naprzemiennie Jakub i Kacper Minuczycowie. Obaj dryblowali nieprzeciętnie, obaj potrafili też myśleć kilka kroków naprzód. Dzięki temu obrona nowosądeczan miała podwójnie trudne zadanie. I właśnie te elementy pozwoliły kielczanom zgaranąć pełną pulę i pozostać kosztem Sandecji w grze o złoto. W boju o pierwsze miejsce pozostawał wciąż także Progres. Nowohucian czekała w przedostatniej serii gier potyczka z Rekordem. To był mecz o kolosalnej stawce. Rekord mógł zaklepać sobie mistrzostwo, a Progres wskoczyć na fotel lidera. Mecz miał niecodzienny przebieg, bo krakowianie otrzymali trzy gongi w trzy minuty i w zasadzie było już pozamiatane. Progres co prawda podniósł się kilka chwil później po mistrzowskiej akcji Stareńczyka z Semikiem ale choć mecz się później wyrównał, to na więcej ekipę trenera Zielińskiego w tym meczu nie było już stać. Rekord zapewnił sobie zatem mistrzostwo, choć wywalczone po naprawdę morderczej walce. Warto wspomnieć, że Rekordziści stracili dwa punkty już na starcie w meczu z Sandecją. Uciekli spod topora także w pojedynku z FC Wrocław. Bielszczanie przegrywali już w tym pojedynku 1:3 by w ostatnich sekundach trafić na 4:3 i rzutem na taśmę pozostać w grze o najwyższe laury. Wrocławianie, którzy przez eliminację przeszli jak burza, wyraźnie zgubili rytm po bolesnej porażce z Rekordem, i choć kończyli mecze na pograniczu remisów, to uplasowali się ostatecznie na czwartym miejscu. Niezwykłe emocje towarzyszyły ostatniemu pojedynkowi w grupie. FC Wrocław za wszelką cenę chciał ugrać choćby punkt w finałach, Progres zaś koniecznie musiał wygrać by obronić ostatnie miejsce na podium. I choć wynik tej potyczki zmieniał się jak w kalejdoskopie, to w samej końcówce dzięki dwum trafieniom Igora Boruty, drużyna z Dolnego Śląska wydarła zwycięstwo Progresowi, spychając go z podium (i to na samo dno tabeli!), dając jednocześnie pełnię radości nowosądeczanom, którzy dzięki temu wynikowi ugrali brązowe medale.
 
 
Grupa C (o miejsca 1-5)
Sandecja - Rekord 2:2
Progres - Korona I 0:3
Sandecja - FC Wrocław 3:1
Rekord - Korona I 4:1
Sandecja - Progres 1:4
Rekord - FC Wrocław 4:3
Sandecja - Korona 0:3
Rekord - Progres 3:1
Korona - FC Wrocław 3:1
Progres - FC Wrocław 2:3

1. Rekord 4 10 13-7
2. Korona I 4  9 10-5
3. Sandecja 4  4  6-10
4. FC Wrocław 4  3  8-12
5. Progres 4  3  7-10

 
W grupie D było równie emocjonująco. A może nawet i bardziej. Duża w tym zasługa Cracovii, która w niedzielę nieco wzmocniona kadrowo, bezdyskusyjnie wygrała co się dało, a walkę o pozostałe lokaty można było oglądać z zapartym tchem. Najwięcej emocji towarzyszyło rywalizacji o miejsce siódme, tu bowiem startły się ekipy Wolbromskiej AP oraz gospodarze - AP Gołcza. Już w drugiej serii gier doszło do bezpośredniego starcia obu ekip. Po niezwykle zaciętym spotkaniu, zanosiło się na skromną wygraną wolbromian. To co jednak wydarzyło się niemal równo z syreną kończącą mecz, odbiło się echem na reszcie walki o wicemistrzostwo grupy D. Gołczanie bowiem, a żeby było ciekawiej golkiper Dawid Krysa przelobował całe boisko i doprowadził do remisu. Piłka ugrzęzła w siatce, mecz się niemal natychmiast zakończył ale emocje trwały jeszcze kilka minut. Arbiter gola bowiem nie uznał bo padł w niezgodzie z regulaminem turnieju (gol zza połowy). Tego punktu, gołczanom ostatecznie zabrakło w końcowym rozrachunku choć drużyna Szymona Wesołowskiego śmiało mogła ugrać ich jeszcze kilka, choćby z Cracovią z którą minimalnie przegrała. To, oraz wyniki WAP doprowadziły do remisu punktowego między AP Gołcza i WAP właśnie. O siódmym miejscu w turnieju decydował więc bilans spotkań bezpośrednich. Tu, dzięki wygranej z Gołczą 1:0 lepsi w "generalce" okazali się wolbromianie. Ostatnie miejsce w tabeli przypadło Koronie II choć z przebiegu gry jest to pewnego rodzaju zaskoczenie. Kielczanie po zaciętej walce przegrali z Pasami 3:6 i wydawało się, że powalczą o czołowe lokaty w tej grupie tym bardziej, że wkrótce uporali się łatwo z WAP 3:0. Na koniec przyszły jednak dwie bolesne porażki i trzeba było pogodzić się losem. Najpierw po ciekawym widowisku, Korona II uległa AP Gołcza, a katem złocisto-krwistych okazał się Jędrzej Lewartowski (zdobywca dwóch goli). Dziewiąta była Polonia Nysa, która wyprzedziła kielczan w ostatnim meczu tej grupy wygrywając bezpośredni z nimi bój. Co ciekawe, zwycięstwo nysanie zapewnili sobie równo z syreną kończącą mecz, a trafienie Sławomira Sosulskiego było najboleśniejszym ciosem dla Korony.
 
Grupa D (o miejsca 6-10)
Cracovia - WAP 3:0
Polonia - AP Gołcza 0:1
Cracovia - Korona II 6:3
WAP - AP Gołcza 1:0
Cracovia - Polonia 3:1
WAP - Korona II 0:3
Cracovia - AP Gołcza 2:1
WAP - Polonia 4:2
AP Gołcza - Korona II 4:2
Polonia - Korona II 3:2

6. Cracovia 4 12 14-5
7. WAP 4  6  5-8
8. AP Gołcza 4  6  6-5
9. Polonia 4  3  6-10
10. Korona II 4  3 10-13
 
 
Koniec końców, turniej jak co roku trzymał w ogromnym napięciu do samego końca. Formuła turnieju oraz jego skład tak poukładał emocje, że obie finałowe grupy były nieziemsko wyrównane. Dzięki temu niemal każdy mecz był zwyczajnie zagadką. Wygrał zespół Rekordu Bielsko Biała - ekipa która pozbawiona lidera tworzyła monolit na miarę triumfu w Gołcza Cup. 
 
Jak co roku, organizatorzy zadbali także o liczne atrakcje, catering oraz obiady dla wszystkich uczestników, nie wspominając także o noclegach. Ceremonię wręczenia nagród uświetniły dynamiczne występy lokalnej grupy cheerleaderek oraz oczywiście wizyta Świętego Mikołaja, który przygotował dla każdego zawodnika worek prezentów. 
 
Nagrody ufundowane przez Gminę Gołcza, firmę Marpol Marcin Kubik, sklep motoryzacyjny Auto-Serwis Paweł Kosiba, a także Wypożyczalnię Przyczep Paulina Kosiba i Saria Polska - oddział Wielkanoc, wręczali Wójt Gminy Lesław Blacha oraz Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Makola. Nagradzano każdy zespół z osobna oraz indywidualnie pięciu najlepszych graczy turnieju. 
 
TOP 5 Turnieju:
- Maciej Fiust (najlepszy bramkarz, Progres)
- Aleksander Cerek (król strzelców, Korona - 19 goli)
- Maciej Polański (Sandecja)
- Jakub Hałas (AP Gołcza)
- Oliwier Foxa (Rekord)
 
KOŃCOWA KLASYFIKACJA:
1. Rekord Bielsko Biała:
 Wiktor Grycierek, Ksawery Lazar, Oliwier Foxa, Piotr Wykręt, Michał Kwaśniak, Maksymilian Kobędza, Jakub Ciepielowski, Radosław Śliwa, Jakub Bednarz. Trener: Arkadiusz Lazar.
2. Korona I Kielce: Antoni Palacz, Wiktor Jakubowski, Aleksander Cerek, Oskar Długosz, Jakub Minuczyc, Kacper Minuczyc, Patryk Plisak, Szymon Rząca, Wiktor Stawecki. Trener: Michał Kostucha.
3. Sandecja Nowy Sącz: Adrian Damasiewicz, Franciszek Łukaszczyk, Tomasz Najduch, Maciej Polański, Konrad Michalik, Konrad Janik, Xawier Koral, Eryk Kosiński.
4. FC Wrocław: Piotr Borowiec, Igor Boruta, Michał Lewandowski, Wojciech Napora, Aleksander Okrzesik, Mateusz Trojanowski, Kamil Kasperda, Wojciech Wolicki, Maciej Wolicki.
5. Progres Kraków: Maciej Fiust, Igor Stareńczak, Sebastian Wawro, Kacper Morawiec, Jeremi Lubomcz, Ksawery Semik, Oskar Bieniek, Mateusz Truchan, Daniel Majczyk, Oliwier Jeż, Piotr Kurek. Trener: Krzysztof Zieliński.
6. Cracovia Kraków: Emil Plesiński, Patryk Lipiński, Jakub Łoboda, Piotr Plezie, Maciej Modelski, Grzegorz Doniel. Trener: Łukasz Wala.
7. WAP Wrolbom: Krzysztof Broda, Jakub Rotlarz, Olaf Witkowski, Kamil Płowiec, Mateusz Marchalski, Jakub Prokop, Piotr Kosałka, Dawid Myszor, Kacper Łyczak.
8. AP Gołcza: Dawid Krysa, Jakub Hałas, Jan Kucharski, Dominik Miś, Jędrzej Lewartowski, Kewin Roch, Olaf Gajos, Mateusz Grządziel, Mikołaj Piega, Wiktor Cieśliński, Patryk Słowiński. Trener: Szymon Wesołowski.
9. Polonia Nysa: Jakub Gabryliszyn, Artus Kiniasz, Łukasz Oleksyk, Jakub Perlik, Antoni Piwowarczyk, Wojciech Razacz, Sławomir Sosulski, Aleksander Stawski, Jakub Wilman, Kajetan Żarów. Trener: Rafał Mazański.
10. Korona II Kielce: Bartosz Kundera, Krzysztof Mądzik, Nataniel Marszałek, Eryk Jakubowski, Jacek Bilski, Oliwier Popeć, Dawid Czwartosz, Jakub Iwan, Bartosz Michta. Trener: Michał Kostucha.

Marcin Dudziński (AP Gołcza, organizator turnieju): Turniej jak najbardziej udany. Wygrał go jeden z głównych faworytów, drużyna Rekordu. Ja osobiście nie znam tego rocznika ale trener naszego zespołu wspominał mi, że orliki Rekordu, z którymi już mierzył się wcześniej - to naprawdę silny zespół. Oczywiście do grona głównych faworytów należała też Korona. Oba te zespoły okazały się najlepsze więc można powiedzieć, że większych niespodzianek nie było. Trzeba natomiast nadmienić, że tegoroczny Gołcza Cup miał niesłychanie wyrównany poziom. Czy łatwo zachęcić rozpoznawalne w całym kraju ekipy do udziału w Gołcza Cup? Na pewno pomagają nam w tym dobre kontakty z trenerami poszczególnych ekip. Naturalnie nie jest tak, że Gołcza Cup jest na tyle renomowanym turniejem, by czołowe zespoły w Polsce z własnej inicjatywy się zapisywały ale trochę też dzięki poczcie pantoflowej, o organizacji i poziomie naszego turnieju snują się wici po Polsce i silne zespoły chętnie przyjmują nasze zaproszenia.

Na pewno ten turniej jest jaki jest dzięki osobom wspierającym działanie naszej akademii. Koniecznie trzeba tu wymienić osobę Wójta Gminy Pana Lesława Blachę. To dzięki niemu Gołcza Cup na stałe wpisał się do piłkarskiego kalendarza rozgrywek ale i nam pozwala przez cały rok pracować z dziećmi w dobrych warunkach. Gołcza Cup funkcjonuje na takim poziomie dzięki wielu osobom wspierającym organizację turnieju, pomagających przy jego przeprowadzeniu ale i dzięki sponsorom. Dzięki nim ten turniej przeprowadzony został z pompą. Nieocenione wsparcie otrzymaliśmy też od rodziców naszych podopiecznych, za co tradycyjnie już należą im się serdeczne podziękowania.

 Jak prezentuje się na tle silnych ekip AP Gołcza? Wcale nie najgorzej. Proszę zauważyć, że mimo dużych rozmiarów bramek, długiego czasu gry, wcale nie padało w naszych meczach za wiele goli. Notowaliśmy minimalne, bo jednobramkowe porażki z Cracovią czy mistrzem turnieju Rekordem. Cieszy więc to, że jesteśmy gdzieś tam blisko piłkarsko tych ekip. Rywalizacja z nimi pozwala nam jednak dostrzec to czy idziemy właściwą ścieżką czy jednak należy zmienić coś w priorytetach treningowych. Ogólnie mówiąc, turniej pokazał że idziemy dobrą drogą, choć mam też sporo innych spostrzeżeń, które oczywiście zostawię dla siebie, dla zawodników i trenerów naszej akademii.


Relacja wykonana w ramach usługi:
Patronat Medialny Futbol-Małopolska (www.futmal.pl/patronat) 

Źródło: Piotr Kwiecień

Dodano: 2017-12-11 23:29:55


Galeria zdjęć

 

Gołcza Cup 

Komentarze


Ekstraklasa

Jagiellonia Białystok
2:1
Pogoń Szczecin
19.10.2018
20:30
Piast Gliwice
1:1
Lechia Gdańsk
19.10.2018
18:00
Śląsk Wrocław
:
Arka Gdynia
20.10.2018
18:00
Lech Poznań
:
Korona Kielce
20.10.2018
20:30
Zagłębie Sosnowiec
3:1
Miedź Legnica
20.10.2018
15:30
Zagłębie Lubin
:
Wisła Płock
21.10.2018
15:30
Legia Warszawa
:
Wisła Kraków
21.10.2018
18:00
Cracovia Kraków
:
Górnik Zabrze
22.10.2018
18:00

I liga

Sandecja Nowy Sącz
2:0
Wigry Suwałki
19.10.2018
19:10
Stal Mielec
2:0
GKS Katowice
19.10.2018
20:45
Garbarnia Kraków
1:3
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
19.10.2018
18:00
ŁKS Łódź
2:0
GKS Jastrzębie
20.10.2018
15:00
Bytovia Bytów
1:1
Odra Opole
20.10.2018
16:00
GKS Tychy
:
Raków Częstochowa
20.10.2018
17:45
Podbeskidzie Bielsko Biała
:
Chojniczanka Chojnice
20.10.2018
18:00
Stomil Olsztyn
2:2
Puszcza Niepołomice
20.10.2018
15:30
Warta Poznań
:
Chrobry Głogów
21.10.2018
14:00
GKS Katowice
:
Garbarnia Kraków
23.10.2018
17:00

II liga

Siarka Tarnobrzeg
0:3
Górnik Łęczna
20.10.2018
15:00
Radomiak Radom
3:2
Pogoń Siedlce
20.10.2018
15:00
GKS Bełchatów
0:0
Elana Toruń
20.10.2018
17:00
Olimpia Grudziądz
:
Resovia Rzeszów
20.10.2018
18:00
Olimpia Elbląg
:
ROW Rybnik
20.10.2018
19:45
Skra Częstochowa
:
Błękitni Stargard
20.10.2018
15:30
Ruch Chorzów
:
Widzew Łódź
20.10.2018
18:00
Rozwój Katowice
2:1
Gryf Wejherowo
20.10.2018
15:00

III liga, gr. IV

Wólczanka Wólka Pełkińska
5:1
Hutnik Kraków
20.10.2018
14:00
Podhale Nowy Targ
1:0
Sokół Sieniawa
20.10.2018
14:00
Stal Rzeszów
2:2
Motor Lublin
20.10.2018
15:00
Wiślanie Jaśkowice
2:1
Czarni Połaniec
20.10.2018
15:00
Avia Świdnik
1:1
Podlasie Biała Podlaska
20.10.2018
15:00
Chełmianka Chełm
1:3
Stal Kraśnik
20.10.2018
15:30
KSZO Ostrowiec Św.
3:0
Wisła Sandomierz
20.10.2018
19:29
Soła Oświęcim
1:0
Spartakus Daleszyce
20.10.2018
15:00
Orlęta Radzyń Podlaski
2:0
Wisła Puławy
20.10.2018
15:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

MKS Trzebinia
0:2
Clepardia Kraków
20.10.2018
15:00
Dalin Myślenice
1:2
Unia Oświęcim
20.10.2018
15:00
KS Olkusz
2:1
Beskid Andrychów
20.10.2018
15:00
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
:
Pcimianka Pcim
21.10.2018
15:00
Orzeł Piaski Wielkie
:
Jutrzenka Giebułtów
21.10.2018
12:00
LKS Jawiszowice
:
Orzeł Ryczów
21.10.2018
15:00
Kaszowianka Kaszów
:
Wiślanka Grabie
21.10.2018
14:00
Słomniczanka Słomniki
:
Górnik Wieliczka
21.10.2018
15:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

LKS Szaflary
0:3
Glinik Gorlice
20.10.2018
15:00
Poprad Muszyna
1:0
BKS Bochnia
20.10.2018
14:30
Okocimski Brzesko
1:0
Lubań Maniowy
20.10.2018
15:00
Watra Białka Tatrzańska
4:1
Barciczanka Barcice
20.10.2018
15:00
Orkan Szczyrzyc
2:1
Olimpia Pisarzowa
20.10.2018
15:00
Limanovia Limanowa
2:0
Sandecja II Nowy Sącz
20.10.2018
15:00
Dunajec Zakliczyn
:
Tarnovia Tarnów
21.10.2018
15:00
GKS Drwinia
:
Unia Tarnów
21.10.2018
15:00

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Pogoń Miechów
1:4
Zieleńczanka Zielonki
20.10.2018
15:00
Grębałowianka Kraków
0:0
Spójnia Osiek
20.10.2018
15:00
Piliczanka Pilica
2:3
Przebój Wolbrom
20.10.2018
15:00
Orzeł Iwanowice
:
Przemsza Klucze
21.10.2018
15:00
Proszowianka Proszowice
:
LOT Balice
21.10.2018
15:00
Bibiczanka Bibice
:
Sokół Kocmyrzów
21.10.2018
15:00
Prądnik Sułoszowa
:
Prądniczanka Kraków
21.10.2018
15:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Borek Kraków
0:1
Wieczysta Kraków
20.10.2018
11:00
Iskra Radwanowice
5:1
Hutnik II Kraków
20.10.2018
15:00
Prokocim Kraków
1:1
Skawinka Skawina
20.10.2018
15:00
Świt Krzeszowice
1:3
Błękitni Modlnica
20.10.2018
15:00
Nadwiślan Kraków
2:3
Wiślanie II Jaśkowice
20.10.2018
15:00
Garbarnia II Kraków
:
Bronowianka Kraków
21.10.2018
11:00
Piast Wołowice
:
TS Węgrzce
21.10.2018
15:00

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Orzeł Myślenice
1:2
Raba Dobczyce
20.10.2018
15:00
Karpaty Siepraw
1:1
Tempo Rzeszotary
20.10.2018
15:00
Gościbia Sułkowice
1:3
Wiarusy Igołomia
20.10.2018
11:00
Gdovia Gdów
1:3
Dziecanovia Dziekanowice
20.10.2018
15:00
LKS Śledziejowice
2:0
Radziszowianka Radziszów
20.10.2018
15:00
Pasternik Ochojno
:
Czarni Staniątki
21.10.2018
15:30
Wróblowianka Wróblowice
:
Targowianka Targowisko
21.10.2018
11:00

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Halniak Maków Podhalański
1:4
Tempo Białka
20.10.2018
15:00
Arka Babice
1:0
Kalwarianka Kalwaria Z.
20.10.2018
15:00
LKS Żarki
1:1
Niwa Nowa Wieś
20.10.2018
15:00
LKS Rajsko
3:2
Brzezina Osiek
20.10.2018
15:00
Relaks Wysoka
5:0
Garbarz Zembrzyce
20.10.2018
11:00
Nadwiślanin Gromiec
:
KS Chełmek
21.10.2018
15:00
Victoria Jaworzno
:
Sosnowianka Stanisław Dln
21.10.2018
14:30

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Olimpia B.
0:1
Rylovia Rylowa
20.10.2018
15:00
Olimpia Kąty
1:1
Orzeł Dębno
20.10.2018
15:00
Novi/Rzezawianka Rzezawa
1:1
Jadowniczanka Jadowniki
20.10.2018
15:00
Strażak Mokrzyska
3:1
Arkadia Olszyny
20.10.2018
15:00
Sokół Maszkienice
:
Tarnavia
21.10.2018
15:00
Naprzód Sobolów
:
Radłovia Radłów
21.10.2018
15:30
Raba Książnice
:
LKS Gnojnik
21.10.2018
15:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Wola Radłowska
:
Metal Tarnów
20.10.2018
15:00
LKS Ładna
:
Zorza Zaczarnie
20.10.2018
15:00
Tuchovia Tuchów
:
Wolania Wola Rzędzińska
20.10.2018
15:00
KS US Śmigno
:
Polan Żabno
21.10.2018
11:30
Pogórze
:
LUKS Skrzyszów
21.10.2018
14:00
Ciężkowianka Ciężkowice
:
Dunajec Zbylitowska Góra
21.10.2018
14:00
Wisła Szczucin
:
Olimpia Wojnicz
21.10.2018
15:00
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
:
GLKS Gromnik
21.10.2018
15:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz)

Sokół Słopnice
3:2
Ogniwo Piwniczna Zdrój
20.10.2018
15:00
LKS Łużna
2:0
Zalesianka
20.10.2018
15:00
Orzeł Wojnarowa
4:0
KS Tymbark
20.10.2018
15:00
Sokół Stary Sącz
3:1
LKS Rupniów
20.10.2018
15:00
Jarmuta
3:0
Huragan Waksmund
20.10.2018
14:30
Laskovia
1:5
Skalnik Kamionka Wielka
20.10.2018
15:00
Wierchy Rabka Zdrój
6:0
Kolejarz Stróże
20.10.2018
15:30
Poprad Rytro
:
Gród Podegrodzie
21.10.2018
15:00

Klasa A (Kraków I)

Partyzant Dojazdów
4:2
Michałowianka Michałowice
20.10.2018
15:00
LKS Niedźwiedź
2:1
Czarni 03 Grzegorzowice
20.10.2018
15:30
Spartak Wielkanoc
5:2
Wierzbowianka Wierzbno
20.10.2018
15:00
Strażak Goszcza
:
Ekler Baranówka
21.10.2018
15:30
Szreniawa Koszyce
:
Orzeł Bębło
21.10.2018
15:30
Kapitol Racławice
:
Jastrzębiec Książ Wielki
21.10.2018
11:00
Juvenia Prandocin
:
Galicja Raciborowice
21.10.2018
15:00

Klasa A (Kraków II)

Dragon Szczyglice
3:1
Lotnik Kryspinów
20.10.2018
14:00
Wisła Jeziorzany
2:3
Sportowiec Modlniczka
20.10.2018
15:00
Liszczanka Liszki
:
Górzanka Nawojowa Góra
20.10.2018
15:30
Kmita Zabierzów
2:1
Tęcza Piekary
20.10.2018
15:00
Orlęta Rudawa
:
Sokół Rybna
21.10.2018
12:00
Wisła Czernichów
:
JKS Zelków
21.10.2018
15:00
Nadwiślan Rusocice
:
Strażak Rączna
21.10.2018
15:00

Klasa A (Kraków III)

Zwierzyniecki Kraków
4:0
Strzelcy Kraków
20.10.2018
15:00
Dąbski Kraków
2:2
Iskra Krzęcin
20.10.2018
15:30
Cedronka Wola Radziszowska
1:2
Wanda Nowa Huta
20.10.2018
15:00
Wawel Kraków
1:3
Gajowianka Gaj
20.10.2018
15:30
Podgórze Kraków
2:1
Bieżanowianka Kraków
20.10.2018
12:00
Radziszowianka II
:
Tramwaj Kraków
21.10.2018
15:00
Płomień Kostrze
:
Krakus Swoszowice
21.10.2018
14:00

Klasa A (Wieliczka)

Contra Sułków
1:5
Czarnochowice
20.10.2018
15:00
Wieliczanka Wieliczka
2:5
Błękitni Bodzanów
20.10.2018
15:00
Nadwiślanka Nowe Brzesko
:
Zryw Szarów
21.10.2018
10:00
Piłkarz Podłęże
:
Zieloni Niegowić
21.10.2018
14:00
Piast Łapanów
:
Złomex Branice
21.10.2018
15:00
Strażak Kokotów
:
Wolni Kłaj
21.10.2018
15:00
Wilga Koźmice Wielkie
:
UKS Sygneczów
21.10.2018
15:00

Klasa A (Myślenice)

Topór Tenczyn
2:1
Iskra Głogoczów
20.10.2018
16:00
Skalnik Trzemeśnia
3:4
Jordan Sum Zakliczyn
20.10.2018
16:00
Beskid Tokarnia
5:0
Clavia Świątniki Górne
20.10.2018
15:00
Zielonka Wrząsowice
2:3
Iskra Brzączowice
20.10.2018
16:00
LKS Rudnik
1:1
Górki Myślenice
20.10.2018
14:30
Rokita Kornatka
:
LKS Trzebunia
21.10.2018
15:00
Orzeł Nowa Wieś
:
Lubomir Wiśniowa
21.10.2018
15:00

Klasa A (Olkusz)

Laskowianka Laski
1:5
Bolesław Bukowno
20.10.2018
15:00
Promień Przeginia
0:1
Pilica Wierbka
20.10.2018
15:00
Wielmożanka Wielmoża
:
Strażak Przybysławice
21.10.2018
11:00
Orzeł K.
:
Trzy Korony Żarnowiec
21.10.2018
11:00
Spartak Charsznica
:
Hetman Dłużec
21.10.2018
11:00
Unia Jaroszowiec
:
Centuria Chechło
21.10.2018
14:00
Leśnik Gorenice
:
Błysk Zederman
21.10.2018
15:00
Legion Bydlin
:
Olimpia Łobzów
21.10.2018
15:00

Klasa A (Chrzanów)

Zagórzanka Zagórze
6:2
Wolanka Wola Filipowska
20.10.2018
15:00
Tęcza Tenczynek
1:2
Błyskawica Myślachowice
20.10.2018
15:00
Ciężkowianka Jaworzno
2:0
UKS Dulowa
20.10.2018
15:00
MKS Libiąż
3:0
Wisła Jankowice
20.10.2018
15:00
MKS Alwernia
:
Fablok Chrzanów
21.10.2018
15:00
Korona Lgota
:
Start Kamień
21.10.2018
15:00
SPRiN Regulice
:
Victoria Zalas
21.10.2018
15:00

Klasa B (Kraków I)

Olimpia Czaple Wielkie
:
Słomniczanka II Słomniki
21.10.2018
15:00
Orzeł II Iwanowice
:
Iskra Pałecznica
21.10.2018
12:00
LKS Polanowice
:
Płomień Kościelec
21.10.2018
15:30
LKS Niedźwiedź II
:
Novi Narama
21.10.2018
14:00
Agricola Klimontów
:
Sparta Skrzeszowice
21.10.2018
11:00
Trątnowianka Trątnowice
:
Milenium Radziemice
21.10.2018
14:00

Klasa B (Kraków II)

Topór Aleksandrowice
9:3
Błękitni Czułówek
20.10.2018
15:00
Fitball Szklary
2:3
Sparta Przeginia Duchowna
20.10.2018
15:00
Wisła Rząska
3:3
Potok Więckowice
20.10.2018
15:30
Gwiazda Ściejowice
:
Tyniec Kraków
21.10.2018
15:00
Kmita II Zabierzów
:
Lotnik II Kryspinów
21.10.2018
15:00
Iskra Czułów
:
Niegoszowianka
21.10.2018
15:30

Klasa B (Kraków III)

Zawisza Sulechów
:
Polonia Wilczkowice
20.10.2018
15:00
Clepardia II Kraków
:
Prądniczanka II Kraków
21.10.2018
13:00
Orzeł II Bębło
:
MKS Skała 2004
21.10.2018
15:30
Grębałowianka II Kraków
:
Fairant Kraków
21.10.2018
15:00
Albertus Kraków
:
Błękitni II Modlnica
21.10.2018
15:00
Kabel
:
Bronowicki/Bratniak Kraków
21.10.2018
14:00

Klasa B (Kraków IV)

Rybitwy Kraków
11:2
Gajowianka II Gaj
20.10.2018
15:00
Universum Kraków
:
Trzebol Wielkie Drogi
21.10.2018
15:00
Pychowianka Kraków
:
Rzozovia Rzozów
21.10.2018
15:00
TKKF Kliny Kraków
:
Piast Skawina
21.10.2018
11:00
Pogoń Skotniki
:
Grom Kraków
21.10.2018
14:00
Borkowianka Borek Sz.
:
Pozowianka Pozowice
21.10.2018
15:30

Klasa B (Wieliczka)

Naprzód Ochmanów
4:1
Sokół Chorągwica
20.10.2018
15:00
Dąb Zabierzów Bocheński
8:1
Błyskawica Wyciąże
20.10.2018
15:00
Gwiazda Brzegi
6:1
Tęcza Słomiróg
20.10.2018
15:00
Rożnowa
1:3
Batory Wola Batorska
20.10.2018
15:00
Gryf Wiatowice
:
Wiarusy II
21.10.2018
15:00
Iskra Zakrzów
:
Start Brzezie
21.10.2018
15:00
Gdovia II Gdów
:
Wilga Instalbud Golkowice
21.10.2018
15:00

Klasa B (Myślenice I)

Orzeł II Myślenice
1:2
Sokół Borzęta
20.10.2018
15:00
Sęp Droginia
1:0
Górki II Myślenice
20.10.2018
15:00
Karpaty II Siepraw
:
Szczebel Lubień
21.10.2018
15:00
Grodzisko Raciechowice
:
Wicher Stróża
21.10.2018
15:00

Klasa B (Myślenice II)

Gościbia II Sułkowice
:
Raba II Dobczyce
20.10.2018
16:00
Cyrhla Krzczonów
:
Staw Polanka
21.10.2018
14:00
Dukla Bysina
:
Radwan Skomielna Czarna
21.10.2018
15:00

Klasa B (Olkusz I)

Pilica Wierbka
:
Stare Bukowno
21.10.2018
11:30
Piliczanka Pilica
:
Przemsza II Klucze
21.10.2018
11:00
Hetman II Dłużec
:
Przebój II Wolbrom
21.10.2018
15:00

Klasa B (Olkusz II)

Northstar Miechów
0:1
Błyskawica Kolbark
20.10.2018
15:00
Dłubnia Trzyciąż
4:2
Trzy Buki Wierzchowisko
20.10.2018
15:00
Sokół Gołaczewy
:
Błękitni Falniów
21.10.2018
15:00
Nidzica Słaboszów
:
Zryw Przesławice
21.10.2018
15:00
Victoria Smroków
:
Czapla Czaple Male
21.10.2018
11:00

Klasa C (Wieliczka)

Czarnochowice II
0:4
Promień Zakrzowiec
20.10.2018
14:00
Górnik II Wieliczka
:
Wawrzynianka Wawrzeńczyce
21.10.2018
12:30

Centralna Liga Juniorów

Legia Warszawa
5:2
Jagiellonia
19.10.2018
13:00
Lech Poznań
7:0
Ruch Chorzów
19.10.2018
11:00
Elana Toruń
0:2
Zagłębie Lubin
20.10.2018
12:00
Pogoń Szczecin
1:1
Arka G.
20.10.2018
12:00
Wisła Kraków
0:0
GKS Bełchatów
20.10.2018
12:00
Śląsk Wrocław
1:4
Korona Kielce
20.10.2018
12:00
Escola Varsovia Warszawa
:
Górnik Zabrze
21.10.2018
15:00

Małopolska Liga Juniorów

Sandecja Nowy Sącz
5:1
Dalin Myślenice
19.10.2018
15:30
Garbarnia Kraków
4:0
Unia Tarnów
20.10.2018
11:00
Zatorzanka Zator
2:5
Górnik Wieliczka
20.10.2018
13:00
Hutnik Kraków
:
Sokół Słopnice
20.10.2018
10:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
7:1
Dunajec Nowy Sącz
20.10.2018
10:00
Podhale Nowy Targ
:
Okocimski Brzesko
21.10.2018
10:00
Limanovia Limanowa
:
Puszcza Niepołomice
21.10.2018
11:00
Profi Zielonki
:
BKS Bochnia
23.10.2018
14:00

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Limanovia Limanowa
0:1
Tarnovia Tarnów
20.10.2018
10:00
Sandecja Nowy Sącz
4:0
Garbarnia Kraków
20.10.2018
10:00
Dąb P.
3:0
Podgórze Kraków
20.10.2018
11:00
Hutnik Kraków
0:3
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
20.10.2018
12:30

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Podhale Nowy Targ
1:4
Dalin Myślenice
20.10.2018
10:00
Victoria Jaworzno
3:0
Okocimski Brzesko
20.10.2018
 
Unia Tarnów
3:1
Sandecja II Nowy Sącz
20.10.2018
10:00
Pcimianka
0:2
Soła Oświęcim
20.10.2018
10:00

I Małopolska Liga Trampkarzy

Cracovia Kraków
8:0
Krakus Nowa Huta
20.10.2018
10:00
Glinik
0:2
Tarnovia Tarnów
20.10.2018
10:00
Unia Oświęcim
1:1
Unia Tarnów
20.10.2018
12:00
AS Progres Kraków
:
Limanovia
21.10.2018
15:00

II Małopolska Liga Trampkarzy

Górnik Wieliczka
1:3
Dunajec Nowy Sącz
20.10.2018
10:00
Okocimski Brzesko
2:0
Orzeł Myślenice
20.10.2018
15:00
Unia II Tarnów
0:10
Karol Wadowice
20.10.2018
12:00
MKS Trzebinia
:
Hutnik Kraków
21.10.2018
10:00

Ekstraliga Kobiet

Polonia Poznań
:
Górnik Łęczna
20.10.2018
17:00
Medyk Konin
3:3
AZS PWSZ Wałbrzych
20.10.2018
11:00
AZS PSW Biała Podlaska
0:1
SMS Łódź
20.10.2018
11:00
Czarni Sosnowiec
4:1
GKS Katowice
20.10.2018
11:00
AZS UJ Kraków
1:1
Olimpia Szczecin
20.10.2018
11:00
Mitech Żywiec
1:2
AZS Wrocław
20.10.2018
11:00

I liga kobiet (południe)

Tarnovia Tarnów
0:1
Sokół Kolbuszowa Dolna
20.10.2018
15:00
Rolnik Głogówek
3:1
Wanda Nowa Huta
20.10.2018
15:30
ROW Rybnik
1:0
Resovia Rzeszów
20.10.2018
13:00
ISD-AJD Częstochowa
:
Czwórka Radom
21.10.2018
11:00
Respekt Myślenice
:
Rysy Bukowina Tatrzańska
21.10.2018
15:00
Rekord Bielsko Biała
:
Dargfil Tomaszów Mazowiecki
21.10.2018
15:00

II liga małopolska kobiet

Prądniczanka Kraków
2:3
Starówka Nowy Sącz
20.10.2018
11:00
Łysica Bodzentyn
2:1
KSP Kielce
20.10.2018
14:00
Sparta Daleszyce
1:4
UKS Staszkówka Jelna
20.10.2018
14:00
Widok Lublin
3:0
Potok Sitno
20.10.2018
15:00
Naprzód Sobolów
:
LKS Wierzchowiska
21.10.2018
13:00
Resovia II Rzeszów
:
GKS Majdan Sieniawski
21.10.2018
14:00

III liga małopolska kobiet

Podgórze Kraków
2:0
Górnik Wieliczka
20.10.2018
15:30
Pogorzanka Pogorzyce
:
FSA Kraków
20.10.2018
15:30
Bronowianka Kraków
:
Prądniczanka II Kraków
21.10.2018
14:00
Olimpia Osieczany
:
Rysy II Bukowina Tatrzańska
21.10.2018
15:00
Piast Skawina
:
Iskra Brzezinka KKPN
21.10.2018
10:00
Puszcza Niepołomice
:
Tuchovia Tuchów
21.10.2018
15:00

I liga futsalu (południe)

Heiro Rzeszów
4:4
Maxfarbex Buskowianka Busko Zdrój
20.10.2018
18:00
GKS Futsal Tychy
:
FC Pyskowice
21.10.2018
15:00
Berland OSiR Komprachcice
:
GST Gliwice
21.10.2018
17:00
Odra Futsal Opole
:
Gwiazda Ruda Śląska
21.10.2018
16:30
Futsal Team Brzeg
:
Futsal Nowiny
21.10.2018
18:00
AZS UMCS Lublin
:
KS Polkowice
21.10.2018
17:00