2LFM: Maxfarbex - AZS UEK 3:2 (video)

2LFM: Maxfarbex - AZS UEK 3:2  (video)

Zacięty pojedynek w Busku-Zdroju !

Zdziesiątkowana kadrowo przez choroby i kontuzje drużyna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie wybrała się w sobotni wieczór do Buska, z nastawieniem sprawienia niespodzianki i niewiele brakowało aby tak się stało.

Już w 14 sekundzie meczu po uderzeniu z dystansu Kamila Krajewskiego goście objęli prowadzenie, co całkowicie zaskoczyło gospodarzy. Akademicy przez całą pierwszą połowę byli bardzo dobrze zorganizowani w obronie, a kiedy nawet zdarzały im się błędy to w bramce mogli liczyć na bardzo dobrze dysponowanego Macieja Prusia. Gospodarze próbowali odrobić straty, ale nie potrafili znaleźć recepty na zdobycie bramki. Akademicy po kontrach bliscy byli podwyższenia wyniku, ale brakło precyzji.

Na początku drugiej połowy pomiędzy 25 a 27 minutą meczu Rafał Charyga, a później Łukasz Mika dwukrotnie pokonali bramkarza gości i mecz nabrał rumieńców, ponieważ grający defensywnie akademicy zmuszeni byli się zaryzykować. Trzy minuty później po błędzie kapitana gości, Marcin Taler podwyższył wynik na 3-1. Chwilę później mogło być 4-1, ale gospodarzy zawiodła skuteczność i szybkim wyprowadzeniem piłki popisał się Krzysztof Leksander, który idealnie wyłożył piłkę Traczowi i ten tylko dopełnił formalności.

Po zdobyciu bramki kontaktowej cały czas na bramkę Augustyna napierali krakowianie, ale pomimo kilku okazji nie potrafili zdobyć bramki i ostatecznie zasłużenie zwyciężyli gospodarze.

2 Liga Futsalu (Małopolsko-Świętokrzyska), Hala PMOS Kusocińskiego 3 Busko-Zdój 02-12-2017 r. g.20:00
MAXFARBEX Busko-Zdrój - AZS UEK Kraków 3:2 (0:1)