facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Janeczek: Jesień oceniam na czwórkę z plusem

Janeczek:  Jesień oceniam na czwórkę z plusem

Po spadku z IV ligi Jadowniczanka Jadowniki przechodziła małe problemy kadrowe. Jednak z biegiem czasu udało się drużynę poukładać i ostatecznie podopieczni Bartłomieja Janeczka zakończyli rundę jesienną na dobrej, trzeciej lokacie.

 

 

Początek sezonu w wykonaniu Jadowniczanki nie był zbyt rewelacyjny. Drużyna potrzebowała czasu i z tygodnia na tydzień kształtowała swój charakter, co podkreśla szkoleniowiec klubu z Jadownik, Bartłomiej Janeczek. - Jestem zadowolony z naszej gry bo była ona w wielu momentach na przyzwoitym poziomie mimo zazwyczaj trudnych warunków do grania w piłkę. Potrafiliśmy się utrzymywać przy piłce na połowie rywala co przekładało się na sporą ilość tworzonych przez nas sytuacji bramkowych. Niestety, naszą największą bolączką tej jesieni była skuteczność, która moim zdaniem zdecydowała o tym że nie zdobyliśmy kilku punktów więcej. Na pewno będziemy nad tym pracowali. Cechował nas także charakter bo w kilku spotkaniach potrafiliśmy odrabiać straty. To dobrze wróży na przyszłość. Te ponad cztery miesiące, które jestem w klubie były okresem w którym poznawaliśmy się wszyscy jako zespół. Po spadku z IV ligi, kadra drużyny uległa zmianie, ale była to bardziej ewolucja niż rewolucja. Skład został odmłodzony, do zespołu dołączyło kilku młodzieżowców i zawodników z zespołu rezerw. Ich dotychczasową postawę można ocenić na plus. W minionej rundzie zdążyło zadebiutować także dwóch juniorów. Mam nadzieję, że w przyszłości okazję do gry otrzymają kolejni o ile zasłużą na to swoją postawą na treningach. 
 
23-letni trener jest zadowolony z miejsca, jakie jego drużyny zajęła na koniec rundy jesiennej. - Ogólnie całą rundę w naszym wykonaniu oceniłbym na czwórkę z plusem w skali szkolnej. Początek był trudny ze względu na brak czasu i spore braki kadrowe. Z tygodnia na tydzień udało się jednak opanować sytuację i zaczęliśmy regularnie punktować. Na półmetku sezonu zajmujemy trzecie miejsce z niewielką stratą do wicelidera. Jednak ta liga charakteryzuje się małymi różnicami punktowymi pomiędzy większością zespołów. Po każdej kolejce, sytuacja w ligowej tabeli zmienia się jak w kalejdoskopie. 
 
Jadowniczanka w ramach przygotowań do rundy rewanżowej rozegra siedem sparingów. Jednak wiosna dla zespołu może być trudniejsza niż pierwsza część sezonu. - Runda wiosenna będzie dla nas o tyle trudniejsza, że z powodu renowacji boiska w Jadownikach, większość meczów będziemy musieli rozgrywać na wyjazdach. Treningi wznowimy na początku lutego. Mamy zaplanowane siedem gier kontrolnych. W miarę naszych możliwości, postaramy się jak najlepiej przygotować do rundy rewanżowej - komentuje Janeczek.
 
Na sam koniec jesiennych zmagań Jadowniczanka pokonała 5:2 Victorię Porąbka Uszewska w III rundzie okręgowego Pucharu Polski. Drużyna do liderującego Okocimskiego KS Brzesko traci 13 punktów.
 
Plan sparingów: 
18 lutego - Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska;
24/25 lutego - Olimpia Wojnicz;
28 lutego - KS Koszyce Wielkie;
3/4 lutego - Bruk-Bet Termalica Nieciecza U-19;
7 marca - Tarnovia Tarnów;
10/11 marca - Metal Tarnów;
17/18 marca - Dunajec Mikołajowice. 

Źródło: własne / fot: Piotr Kogut

Dodano: 2017-11-21 09:00:08


Zobacz też: Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Jadowniczanka Jadowniki 

Komentarze