A: Start punktuje na finiszu (foto)

Pewnym zwycięstwem 3-0 nad UKS Dulowa, zakończyli jesienną, jakże udaną dla siebie rundę zawodnicy Startu Kamień. Zwycięstwo choć okazałe, wcale nie przyszło podopiecznym trenera Pyli łatwo, ale do rzeczy. Przez pierwsze 15 minut niewiele się działo, a zespoły wzajemnie wyczekiwały na błąd przeciwnika, pierwsi popełnili go zawodnicy z Dulowej i po niepotrzebnej stracie w środku pola Czechowski prostopadłym podaniem uruchomił Pawła Panka, który nie zmarnował sytuacji oko w oko z Wilkiem. W 23 minucie mogło i powinno być 2-0, ponownie Czechowski podał tym razem do Bulandy, ale ten przegrał pojedynek z bramkarzem gości. W 26 minucie Paweł Panek uderzył mocno, niestety nad celem, to w zasadzie wszystko jeśli chodzi o sytuacje w pierwszej połowie. Ciężkie i błotniste boisko nie pozwoliło zespołom rozwinąć skrzydeł, a piłkarze czuli się na nim nadzwyczaj niepewnie.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gracze z Dulowej, starali utrzymywać się przy piłce i próbowali odrobić straty, niestety czynili to za wolno, natomiast Start szybko przechodził z obrony do ataku i wyprowadzał zabójcze kontry. Po jednej z nich, w 59 minucie Prokop skiksował w polu karnym i wyłożył praktycznie piłkę Pawłowi Pankowi, który nie zwykł marnować takich sytuacji i zrobiło się 2-0, co dawało miejscowym sporą zaliczkę i tym samym duży komfort gry. Start nie poprzestał jednak  tylko na obronie korzystnego wyniku, ale poszedł za ciosem i w 63 min przeprowadził najładniejszą akcję meczu, Wołek zagrał na prawe skrzydło do Wojtonia, ten w pole karne do nadbiegającego Czechowskiego, który pewnym strzałem podwyższył wynik na 3-0. W 71 minucie Gara zagrał na lewą flankę do Pawła Panka, ale tym razem Wilk był górą w pojedynku sam na sam. Goście choć utrzymywali się dłużej przy piłce praktycznie ani raz poważniej nie zagrozili bramce gospodarzy, a Dzierwa tylko raz w 79 minucie musiał się wykazać po strzale z rzutu wolnego Wallentina, notabene najlepszego zawodnika w ekipie z Dulowej. W 85 minucie kapitalną okazję na czwartego gola miał Jacek Kozioł, obsłużony idealnym podaniem przez Wojtonia, miał dużo czasu by dokładnie przymierzyć, lecz uderzył nad celem. Zwycięstwo Startu zasłużone, a na najwyższe noty zapracowali Wołek, Czechowski i zdobywca dwóch bramek Paweł Panek, którego nominuję do FUTMAL MVP tego meczu.

Klasa A (Chrzanów), 11.11.2017
Start Kamień - UKS Dulowa 3:0 (1:0)
Paweł Panek 15, 59, Czechowski 63

Sędziował: Michał Baldy
Żółte kartki: Jacek Kozioł - Grzesiakowski, Niewczas
Start: Dzierwa (89 Białecki) - Wróbel, Gorliński, Pyla, Kozioł Stanisław (88 Kabionek) - Panek Paweł, Kozioł Jacek, Gara (83 Pytka), Bulanda (58 Wojtoń) - Wołek, Czechowski
Dulowa: Wilk - Prokop (64 Kurek), Grzesiakowski, Rejdych, Niewczas, Tajs, Kurzański (38 Dulowski), Kurdziec (64 Lasik), Wallentin, Nowak, Cząstka (64 Skotniczny)
FUTMAL MVP: Mateusz Czechowski (Start)

Kacper Ślusarek (trener Dulowej): - Podsumowując mecz muszę przyznać, ze boisko utrudniało nam grę, próbowaliśmy utrzymywć się przy piłce rozgrywać ją, niestety zabrakło ostatniego podania i wykończenia akcji. Gospodarze nastawili się na grę z kontry i w zasadzie wykorzystali wszystkie sytuacje, które mieli i chwała im za to. Po zawieszeniach po pierwszej kolejce męczyliśmy się w tej rundzie, myślę, że trzeba budować drużynę pod kątem przyszłego sezonu, na wiosnę powalczymy o miejsca 3-5. Mamy kilku fajnych chłopaków Wallentina, Nowaka, Cząstkę, który prowadzi w tabeli strzelców, jest na kim oprzeć grę. Na usprawiedliwienie chcę nadmienić, że jutro czeka nas turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski U-20 w futsalu, niektórzy zawodnicy byli już myślami przy nim.

Stanisław Kozioł (prezes Startu): - Przed meczem byliśmy przygotowani na trudną przeprawę z Dulową, lecz strzeliliśmy dość szybko bramkę i fajnie otworzyliśmy to spotkanie. W pierwszej połowie i na początku drugiej to przeciwnik miał inicjatywę, ale to nam udało się strzelić wpierw pierwszą, później drugą bramkę, która uspokoiła na tyle mecz, że mogliśmy do końca grać to co sobie założyliśmy. Praca, którą wykonujemy na treningach przynosi efekty, frekwencja jest wysoka wszyscy są zmotywowani do pracy. Jeśli chodzi o infrastrukturę to jesteśmy w połowie inwestycji, mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie finisz, ale zobaczymy. Dziękuję chłopakom za to co zrobili, na dzień dzisiejszy spokojna głowa i walczmy tak jak do tej pory, a zakończenie sezonu będzie fajne.

Paweł Pyla (trener Startu): - Chcieliśmy zakończyć rundę zwycięstwem przed własną publicznością i tak się stało, w ten sposób zwieńczyliśmy udaną całą rundę w naszym wykonaniu. Dziękuję chłopakom za postawę, że mimo kontuzji i kartek udało się osiągnąć taki rezultat. Jesli chodzi o dzisiejszy mecz, Dulowa to ciekawa drużyna, próbowała grać piłką, my na szczęście mamy kilku fajnych zawodników, którzy indywidualnie potrafią  przesądzić o losach spotkania. Baliśmy się Cząstki, który jest najlepszym strzelcem ligi, ale dziś nie miał okazji na bramkę, za co należy pochwalić całą defensywę. Jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu, ciągle pracujemy nad szybkim wyprowadzeniem piłki spod pressingu,  dodatkowo brakuje nam jeszcze dwóch - trzech zmienników by wszystko funkcjonowało jak należy, ważne że w każdym meczu gramy o zwycięstwo, a na własnym obiekcie przegraliśmy tylko z liderem Arką Babice.