Hutnik Kraków – Orzeł Piaski Wielkie 4:1 (2:0)

Żółte kartki: Sobala – A. Wiśniewski
Widzów: 400

Hutnik: Siwiecki – Makuch (88 Barnaś), Jaklik, Bienias, Byrski – Król (60 Kotwica), Kędziora (85 Radwanek), Gawęcki, Świątek, Antoniak (46 Sargsyan) – Sobala (70 Pachowicz)
Orzeł: D. Wiśniewski – Kapera, Wolak, Lepiarz (46 Studnicki),  Szaroń (83 Sawczuk) – Bruzda, Wajda, Stasik, A. Wiśniewski, Szczytyński (46 Śliski) – Kozieł

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu nad Orłem, Hutnik wskoczył na pozycję lidera. Co prawda drugi w tabeli Dalin Myślenic, ma do rozegrania jeden zaległy mecz. Spotkanie Górnika Wieliczka z Dalinem zostało przełożone na 8 listopada, więc jeżeli piłkarze z Nowej Huty utrzymają dotychczasową formę, mogą na dobre zadomowić się na pierwszej pozycji. Tym bardziej, że w klubie panuje dobra atmosfera a Hutnik jest głównym kandydatem do awansu.
Podopieczni Leszka Janiczaka, po raz kolejny udowodnili, że niektóre zespoły są dla Hutnika tylko tłem. Co prawda Orzeł grał niezwykle ambitnie, ale przewaga Hutnika na boisku była ogromna.

Wynik strzałem z rzutu wolnego otworzył Świątek. Popularny Święty tym trafieniem zdobył 99 bramkę w barwach nowohuckiego klubu. Już w tym meczu mógł świętować  setne trafienie, ale nie wykorzystał podyktowanej w drugiej połowie jedenastki. Pięć minut przed zejściem do szatni, wynik na 2:0 dla gospodarzy, podwyższył Sobala.
Po zmianie stron, kontaktową bramkę dla Orła zdobył Kozieł, który pewnie wykorzystał rzut karny.
Chwilę później rzutu karnego nie wykorzystał wspomniany już Świątek. Hutnik potwierdził jednak swoją dominację na boisku. W 78 minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Kotwica. Już w doliczonym czasie gry, wynik zawodów ustalił Pachowicz.

Źródło: Dariusz Grochal

Dodano: 2017-10-02 12:30:58