Garbarnia Kraków - Unia Tarnów 3:1 (1:0)

Sędziowały: Sylwia Biernat oraz Magdalena Bilska i Daria Kokoszka
Żółte kartki: Penszkal, Baranik - Szczepanik, Mróz, Wierzchowiec, Malinowski.
Garbarnia: Buryło - Strzeboński, Penszkal,  Pasternak, Baranik - Paczka, Kołton, Klimczyk, Radłowski (69 Burkowicz) - Baran (78 Kloc), Obtułowicz (85 Piotrowski).
Unia: Sutkowski - Bąska, Wierzchowiec, Malinowski, Mróz (75 Kawula), Ptak, Szczepanik , Ostrowski (35 Kasprzykowski), Wardzała, Żurek (62 Bil), Starzyk (46 Wantuch).

Ciekawe i toczone w szybkim tempie widowisko stworzyli, pomimo trudnych warunków pogodowych młodzi piłkarze Garbarni i Unii Tarnów. Gospodarze od początku narzucili ostre tempo i zepchnęli tarnowian do głębokiej defensywy. Pomimo sporej przewagi długo bo do 40 min utrzymywał się wynik bezbramkowy, a najbliż​​si pokonania nieźle dysponowanego Sutkowskiego byli Paczka w 16 min i Klimczyk w 32 min, którzy oddali  mocne strzały z dystansu. Goście najlepszą okazję zmarnowali w 28 min, kiedy strzelał Wierzchowiec, a futbolówkę próbował jeszcze dobić Ostrowski. W 40 min brązowi przeprowadzili piękną akcję, Strzeboński podał wzdłuż lini bocznej do Paczki, ten wypatrzył w polu karnym Obtułowicza, który strzałem z pierwszej piłki nie dał szans Sutkowskiemu. Jeszcze przed przerwą mógł wyrównać Wardzała, lecz będąc w polu karnym zbyt długo zwlekał ze strzałem.

Po przerwie w 55 min Garbarze podwyższyli na 2-0, po dynamicznym 30 metrowym rajdzie Kołtona i dograniu do Barana, ten ostatni popisał się z 20 m strzałem godnym oka kamery. Trzy minuty później na 3-0, podwyższył wynik Obtułowicz strzałem głową, po kornerze bitym przez Kołtona. Choć brązowi nie zwalniali tempa i stwarzali kolejne sytuacje, m. in. Kołton dwukrotnie w 77 i 89 min ostemplował poprzeczkę bramki, to niespodziewanie  to goście za sprawą Wardzały, który wykorzystał zbyt lekkie podanie Kloca do bramkarza, zaliczyli trafienie honorowe, ustalając wynik zawodów. Na koniec relacji chciałbym wyróżnić Marcina Kołtona, który rozegrał kapitalne zawody i był w środku pola nie do zatrzymania dla zawodników Unii.

Źródło: Piotr Prochownik

Dodano: 2017-09-25 12:23:23