facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Marcin Gędłek nowym Dyrektorem ds. Sportowych SMS Kraków

Marcin Gędłek nowym Dyrektorem ds. Sportowych SMS Kraków

Marcin Gędłek został nowym Dyrektorem ds. Sportowych w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. J. Kałuży i H. Reymana w Krakowie.

Trener Gędłek od lat związany jest ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego, w której prowadzi zajęcia z młodzieżą. W ostatnim czasie pełnił funkcję asystenta trenera Jacka Zielińskiego w pierwszej drużynie Cracovii.

 

Jakie są plany szkoleniowe SMS Kraków ?
Szkoła Mistrzostwa Sportowego to historia i tradycja. W szkoleniu sięgamy do najlepszych wzorców szkoły. Będziemy koncentrowali się jeszcze bardziej na  indywidualizacji procesu szkoleniowego. Ta indywidualizacja będzie polegała odpowiednim doborze  środków  treningowych i pomocniczych pod konkretną grupę treningową  i konkretnego zawodnika.

 

Czy coś jeszcze?
Do współpracy będziemy zapraszali byłych znanych zawodników. Chcemy aby podczas treningów pokazowych przekazywali praktyczną wiedzę boiskową. Naszymi gośćmi będą na pewno Paweł Nowak i Piotrek Giza. Będziemy starali się również zapraszać innych byłych znanych zawodników a obecnie trenerów.

 

Na czym koncentruje się obecnie proces szkolenia w SMSie?
Od strony piłkarskiej koncentrujemy się na doskonaleniu elementów techniki, w przełożeniu na późniejszą grę o stawkę. Dużą wagę kładziemy na przygotowanie fizyczne, ale nie pod kątem kształtowania motoryki tylko nauki (technika biegu, trening funkcjonalny - mają być elementem profilaktyki przed kontuzjami, lepiej przygotować uczniów do właściwego treningu motorycznego). Uczniowie SMS mają sporo jednostek treningowych, właśnie dlatego w przyszłości osiągną przewagę nad innymi zawodnikami. Ilość różnorodnych treningów piłkarskich w szkole, jest znacznie większa niż u zawodników, którzy trenują w swoich klubach trzy lub cztery razy w tygodniu. Ilość  powtórzeń i jakość treningu sprawią, iż po kilkuletnim procesie szkoleniowym każdy uczeń będzie zaopatrzony w umiejętności  i wiedzę (na miarę swoich możliwości) , która pomoże mu w osiągnięciu celu sportowego.
Kolejnym istotnym elementem to zdrowie naszych uczniów. W tym elemencie współpracujemy już od roku z Health Sport Management. Dzięki tej współpracy możemy jeszcze lepiej opiekować się naszymi uczniami, monitorować ich stan zdrowia, w razie konieczności leczyć i rehabilitować.

 

W jakie umiejętności szkoła chce wyposażyć swoich uczniów?
Chcemy młodych zawodników zaopatrzyć w cały kompleks umiejętności. Absolwenci szkoły będą lepiej  przygotowani mentalnie, praktycznie i teoretycznie do gry w zespołach seniorskich. W procesie szkolenia obok treningów piłkarskich są zajęcia teoretyczne - przygotowanie mentalne, świadomość procesu treningowego, odżywianie, odnowa biologiczna.

 

Bardzo ważne jest połączenie tego wszystkiego z nauką.
Świadomość, iż kariera piłkarska może zostać przerwana w każdej chwili np. przez kontuzje, powoduje, iż młodzi ludzie muszą być zabezpieczeni w drugą, alternatywną drogę rozwoju.
Nie wszyscy zrealizują swoje marzenia o grze w najlepszych klubach. Część z nich będzie grała w niższych ligach. Poprzez zaszczepienie naszym uczniom określonych zasad, umiejętności i wiedzy, będą mogli skorzystać z nauki, którą dostaną w SMS na każdym szczeblu przygody z piłką.

 

Kto pracuje z uczniami SMS?
W sztabie trenerskim mamy mieszankę doświadczonych znanych w środowisku piłkarskim trenerów oraz młodych na dorobku.

 

Czego nowy dyrektor sportowy życzy uczniom?
Przede wszystkim zdrowia.  W tak kontaktowej dyscyplinie, jaką jest piłka nożna, jest ono bardzo ważne. Życzę poprawy swoich umiejętności, indywidualnego rozwoju. Życzę, aby każdy miał możliwość spełnienia swoich marzeń i gry nie tylko w  Ekstraklasie ale tak jak Mateusz Klich - nasz absolwent, z  którym miałem możliwość pracy w szkole przez 6 lat -  w mocnej lidze europejskiej.

 

 

Marcin Gędłek jest absolwentem AWF Kraków, posiada licencję trenerską UEFA A. Ukończył podyplomowe studia Organizacja i Zarządzanie w Sporcie na AWF Poznań.

Najpierw jako zawodnik, później jako trener związany z Cracovią. W sezonie 2006/2007 prowadził drużynę juniorów młodszych Cracovii, z którą dotarł do finału Mistrzostw Polski, a sezon później przejął juniorów starszych, z którymi zagrał w ćwierćfinale MP.

W latach 2008/2009 prowadził drużynę Młodej Ekstraklasy Cracovii. Był również trenerem zespołów II i III ligowych (m.in. Dalin Myślenice, RKS Garbarnia, Cracovia II). 2015-2017 Asystent Trenera Jacka Zielińskiego.

Obecnie prowadzi drużynę juniorów młodszych Cracovii.

 

 

 

Źródło: sms.krakow.pl

Dodano: 2017-09-18 23:39:43


SMS 

Komentarze


Ekstraklasa

Zagłębie Lubin
0:0
Arka Gdynia
23.02.2018
18:00
Jagiellonia Białystok
4:1
Lechia Gdańsk
23.02.2018
20:30
Pogoń Szczecin
:
Wisła Płock
24.02.2018
18:00
Cracovia Kraków
:
Legia Warszawa
24.02.2018
20:30
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Sandecja Nowy Sącz
24.02.2018
15:30
Korona Kielce
:
Lech Poznań
25.02.2018
18:00
Śląsk Wrocław
:
Górnik Zabrze
25.02.2018
15:30
Piast Gliwice
:
Wisła Kraków
25.02.2018
15:30

Futsal Ekstraklasa

FC Toruń
3:2
Red Dragons Pniewy
23.02.2018
18:00
MKF Sole Miasto Wieliczka
:
Słoneczny Stok Białystok
24.02.2018
18:00
Piast Gliwice
:
Gatta Zduńska Wola
24.02.2018
18:00
AZS UG Gdańsk
:
Clearex Chorzów
25.02.2018
18:00
Rekord Bielsko Biała
:
AZS UŚ Katowice
26.02.2018
20:00

II Liga Futsalu (Małopolsko-Świętokrzyska)

BSF Bochnia
:
Marfarbex Busko Zdrój
24.02.2018