Angulo - raz, Angulo - dwa, Angulo - trzy!

Liderująca w Lotto Ekstraklasie Wisła Kraków udała się w sobotnie popołudnie do Zabrza, gdzie o 20.30 rozpocząć miała spotkanie z tamtejszym Górnikiem. Zabrzanie w dotychczasowych spotkaniach pokonali Legię Warszawa i minimalnie przegrali z Jagiellonią Białystok. Komplet widzów na trybunach już przed pierwszym gwizdkiem sędziego stworzył niesamowitą atmosferę.
Wisła rozpoczęła od mocnego uderzenia, gdyż już w 5 minucie Lopez strzelił gola, jednak sędzia Marciniak odgwizdał pozycję spaloną. Goście poszli za ciosem i między 13 a 15 minutą powinni zdobyć dwa gole. Najpierw kapitalnie uderzył Wojtkowski, ale Loska jakimś cudem wybił piłkę na rzut rożny, zaś chwilę później Lopez minimalnie chybił po rzucie rożnym. Po przewadze Wisły w pierwszym fragmencie spotkania do głosu doszli gospodarze. Ostrzeżeniem numer 1 była akcja z 30 minuty, gdy po błędzie Gonzaleza z kilku metrów chybił jego rodak Angulo. Hiszpański napastnik zabrzan kolejną okazję miał w 36 minucie, jednak znów nie trafił do celu. Trzecie podejście Angulo było już skuteczne i od 38 minuty gospodarze prowadzili 1:0.
Wisła doprowadziła do remisu tuż po przerwie. Sadlok zagrał do Wojtkowskiego, ten uderzył mocno, ale w słupek, zaś do odbitej od niego piłki dopadł Boguski i dał swojej drużynie wyrównanie. To były miłe złego początki w drugiej odsłonie. W 52 minucie Angulo uderzył z pola karnego po rzucie rożnym i piłka ugrzęzła w siatce Cuesty. Dwie minuty później błąd popełnił Gonzalez, Angulo zabrał mu piłkę, popędził w pole karne i podwyższył na 3:1. Trener Ramirez wprowadził na boisko Brożka i napastnik Wisły w 62 minucie powinien zdobyć bramkę kontaktową, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Loską. Napastnik Białej Gwiazdy znakomicie uderzył w 86 minucie z półwoleja, ale jego strzał został zablokowany przez Wieteskę. Kilkadziesiąt sekund później Wisła zdobyła upragnionego gola kontaktowego, gdy po centrze Małeckiego świetnie główkował Bartosz. To był jednak ostatni miły moment dla wiślaków w tym meczu i po dwóch zwycięstwach w pierwszych meczach, ponieśli pierwszą porażkę.
Wiślacy wracają do Krakowa bez punktów, zaś bohater wieczoru - Igor Angulo wraca ze stadionu Górnika z kogutem, które zgodnie ze śląską tradycją otrzymał po zakończeniu spotkania w nagrodę dla najlepszego gracza meczu. Za tydzień Biała Gwiazda jedzie na mecz do Płocka, gdzie zmierzy się ze swoją imienniczką z Mazowsza.