facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Młodzież AP Kmity grała z rywalami z USA

Młodzież AP Kmity grała z rywalami z USA

W dniu 11 lipca 2017 r. na stadionie w Zabierzowie na zaproszenie Akademii Piłkarskiej Kmita Zabierzów, gościliśmy polonijną drużynę ze Stanów Zjednoczonych – S.C. Vistula Garfield New Jersey. Warto podkreślić, że nasz przeciwnik to jednocześnie najstarszy klub polonijny na wschodnim wybrzeżu USA, założony w 1952 roku. Przy tej okazji odbyły się więc 3 mecze towarzyskie roczników 2009, 2007 i 2004. Wszystkie z nich odbywały się na świetnie przygotowanej przez organizatorów murawie (efekt niedawnego UEFA EURO U21), co skrzętnie zauważyli nasi goście. Przy dopingu licznie zgromadzonych rodziców zarówno zawodników AP Kmita Zabierzów, jak i drużyny z USA byliśmy świadkami dużych emocji i wielu widowiskowych akcji. Była to również świetna okazja do sprawdzenia własnych umiejętności na tle przeciwnika z innego kontynentu, wymiany doświadczeń, czy też dzielenia się rozmaitymi spostrzeżeniami. 

Mecze obfitowały w wiele emocji i podbramkowych spięć, choć nie dało się ukryć że drużyna Vistuli Garfield cechowała się świetnym przygotowaniem motorycznym młodych piłkarzy, jak i bardzo wysokimi umiejętnościami typowo piłkarskim poszczególnych zawodników. Ich przyjazd do Polski był elementem przygotowań do nowego sezonu (wystąpili między innymi na turnieju we Wrocławiu), podczas gdy dla naszych zawodników był to okres odpoczynku po długim sezonie. Tym niemniej pomimo okresu wakacji, cieszyć musi mobilizacja wszystkich uczestników, zaś wartością dodaną była świetna postawa naszej drużyny Młodzików (rocznik 2004/05), która po wyrównanym meczu ostatecznie wygrała 4-3. Warto odnotować, że gościem specjalnym był Kazimierz Kmiecik – legenda Wisły Kraków, który pomógł w zorganizowaniu zawodów.     
 
Po zakończonych meczach goście (zawodnicy, rodzice, trenerzy) zostali zaproszeni na poczęstunek w formie grilla, jak i smaczne wypieki przygotowane przez niezawodnych rodziców dzieci z naszej Akademii. Nie zabrakło też wymiany upominków pomiędzy przedstawicielami obu zespołów. Wszystkie dzieci z obu zespołów otrzymały również okolicznościowe gadżety sportowe. 
 
Liczymy, że ta wizyta to jedynie początek dłuższej i owocnej współpracy pomiędzy klubami. Jak zapewniali nas zresztą działacze i trenerzy S.C. Vistula Garfield, w podzięce za życzliwość i bardzo miłe przyjęcie, Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów otrzyma zaproszenie na 2018 rok na turniej piłkarski do Stanów Zjednoczonych. Przed osobami związanymi z naszą Akademią wyzwanie najbliższego kalibru, choć perspektywa obozu sportowego w New Jersey zachęca do aktywnego działania! 
 
Lista zawodników rocznik 2009:
Mikołaj Banach, Dawid Czeszyk, Marcel Kępa, Mateusz Ballada, Oskar Kukla, Piotr Kukla, Przemek Piechnik, Klaudiusz Cholewa, Kacper Łoziński, Szymon Mazur, Szymon Chmiel, Gabriel Piekarz, Adrian Mirek, Patryk Pochopień.

Lista zawodników rocznik 2007:
Adrian Woźniak, Wiktor Wożniak, Piotr Wójcik, Ignacy Kozłowski, Filip Kucharczyk, Erwin Mirek, Filip Kędra, Bartosz Głowacz, Oskar Mach. 

Lista zawodników rocznik 2004/05:
Karol Gąsiorowski, Stanisław Kawęski, Jakub Kawęski, Jakub Helbin, Adrian Rusin, Patryk Bazgier, Michał Marek, Karol Krzywiecki.  
 
Tekst i zdjęcia:
Piotr Łacheta, Artur Gaweł, www.akademiakmita.pl 

 

 

Źródło: Piotr Łacheta, Artur Gaweł, www.akademiakmita.pl

Dodano: 2017-07-17 22:21:29


Kmita Zabierzów 

Komentarze


Ekstraklasa

Cracovia Kraków
3:3
Górnik Zabrze
18.08.2017
20:30
Lechia Gdańsk
2:3
Sandecja Nowy Sącz
18.08.2017
18:00
Arka Gdynia
:
Pogoń Szczecin
19.08.2017
15:30
Jagiellonia Białystok
:
Śląsk Wrocław
19.08.2017
20:30
Piast Gliwice
:
Korona Kielce
19.08.2017
18:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Lech Poznań
20.08.2017
18:00
Wisła Płock
:
Legia Warszawa
20.08.2017
15:30
Zagłębie Lubin
:
Wisła Kraków
21.08.2017
18:00

I liga polska

Chojniczanka Chojnice
4:0
Podbeskidzie Bielsko Biała
18.08.2017
20:00
Miedź Legnica
4:1
Zagłębie Sosnowiec
18.08.2017
20:00
Górnik Łęczna
3:4
Stal Mielec
18.08.2017
20:00
Ruch Chorzów
3:1
Stomil Olsztyn
18.08.2017
20:45
Puszcza Niepołomice
:
Odra Opole
19.08.2017
17:00
Raków Częstochowa
:
GKS Katowice
19.08.2017
17:00
Pogoń Siedlce
:
Wigry Suwałki
19.08.2017
17:00
Olimpia Grudziądz
:
Chrobry Głogów
19.08.2017
17:00
GKS Tychy
:
Bytovia Bytów
19.08.2017
14:45

II liga polska

MKS Kluczbork
1:1
Olimpia Elbląg
18.08.2017
19:30
Gwardia Koszalin
0:3
Warta Poznań
18.08.2017
17:30
Błękitni Stargard Szczeciński
:
Znicz Pruszków
19.08.2017
15:00
Gryf Wejherowo
:
ŁKS Łódź
19.08.2017
16:00
Legionovia Legionowo
:
Radomiak Radom
19.08.2017
17:00
Stal Stalowa Wola
:
GKS Jastrzębie
19.08.2017
17:00
Rozwój Katowice
:
Garbarnia Kraków
19.08.2017
17:00
ROW Rybnik
:
Wisła Puławy
19.08.2017
19:00
GKS Bełchatów
:
Siarka Tarnobrzeg
19.08.2017
19:00

III liga (gr. IV)

Orlęta Radzyń Podlaski
2:1
MKS Trzebinia-Siersza
19.08.2017
11:00
Avia Świdnik
:
Spartakus Daleszyce
19.08.2017
17:00
Wólczanka Wólka Pełkińska
:
Soła Oświęcim
19.08.2017
17:00
Podhale Nowy Targ
:
Unia Tarnów
19.08.2017
14:00
Podlasie Biała Podlaska
:
Karpaty K.
19.08.2017
17:00
KSZO Ostrowiec Św.
:
JKS Jarosław
19.08.2017
17:00
Chełmianka Chełm
:
Wiślanie Jaśkowice
20.08.2017
17:00
Wisła Sandomierz
:
Stal Rzeszów
20.08.2017
17:00
Resovia Rzeszów
:
Motor Lublin
20.08.2017
17:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

TS Węgrzce
1:3
Wiślanka Grabie
19.08.2017
11:00
Jutrzenka Giebułtów
4:1
Hutnik Kraków
19.08.2017
11:00
Iskra Klecza Dolna
:
KS Olkusz
19.08.2017
17:00
Orzeł Ryczów
:
Orzeł Piaski Wielkie
19.08.2017
17:00
Michałowianka Michałowice
:
Górnik Wieliczka
19.08.2017
17:00
Unia Oświęcim
:
Dalin Myślenice
19.08.2017
17:30
Pcimianka Pcim
:
Clepardia Kraków
20.08.2017
17:00
Sosnowianka Stanisław Dln
:
Beskid Andrychów
20.08.2017
17:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Poprad Muszyna
0:1
Olimpia Pisarzowa
19.08.2017
11:00
BKS Bochnia
:
Sandecja II Nowy Sącz
19.08.2017
15:30
Tuchovia Tuchów
:
KS Tymbark
19.08.2017
17:00
Glinik Gorlice
:
Limanovia Limanowa
19.08.2017
17:00
Wolania Wola Rzędzińska
:
Barciczanka Barcice
19.08.2017
17:00
MLKS Żabno
:
Tarnovia Tarnów
19.08.2017
17:00
Lubań Maniowy
:
GKS Drwinia
20.08.2017
16:00
Poprad Rytro
:
Watra Białka Tatrzańska
20.08.2017
17:00

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Zieleńczanka Zielonki
:
Przebój Wolbrom
19.08.2017
17:00
Strażak Przybysławice
:
Bolesław Bukowno
19.08.2017
17:00
Grębałowianka Kraków
:
Spójnia Osiek
19.08.2017
17:00
Proszowianka Proszowice
:
Sokół Kocmyrzów
20.08.2017
17:00
Orzeł Iwanowice
:
Słomniczanka Lex Słomniki
20.08.2017
17:00
Piliczanka Pilica
:
Przemsza Klucze
20.08.2017
12:00
Bibiczanka Bibice
:
Prądniczanka Kraków
20.08.2017
17:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Iskra Radwanowice
:
Nadwiślan Kraków
19.08.2017
14:00
Błękitni Modlnica
:
Świt Krzeszowice
19.08.2017
17:00
Bronowianka Kraków
:
Prokocim Kraków
19.08.2017
17:00
Wisła Jeziorzany
:
Wieczysta Kraków
19.08.2017
17:00
Kmita Zabierzów
:
Kaszowianka Kaszów
19.08.2017
17:00
Skawinka Skawina
:
Piast Wołowice
19.08.2017
17:00
Borek Kraków
:
Garbarnia II Kraków
19.08.2017
17:00

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Czarni Staniątki
:
Zielonka Gamar Wrząsowice
19.08.2017
17:30
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
:
Gościbia Sułkowice
19.08.2017
17:00
Tempo Rzeszotary
:
Karpaty Siepraw
19.08.2017
17:00
Radziszowianka Radziszów
:
Orzeł Myślenice
19.08.2017
17:00
Raba Dobczyce
:
Pasternik Ochojno
19.08.2017
15:00
Wolni Kłaj
:
Gdovia Gdów
20.08.2017
17:00
Targowianka Targowisko
:
LKS Mogilany
20.08.2017
17:30

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Nadwiślanin Gromiec
:
Halniak Maków Podhalański
19.08.2017
16:00
Brzezina Osiek
:
Naroże
19.08.2017
17:00
Dąb Paszkówka
:
KS Chełmek
19.08.2017
17:00
Garbarz Zembrzyce
:
Niwa Nowa Wieś
19.08.2017
17:00
Kalwarianka Kalwaria Z.
:
Tempo Białka
19.08.2017
17:00
Górnik Libiąż
:
Zagórzanka Zagórze
19.08.2017
17:00
LKS Żarki
:
LKS Jawiszowice
20.08.2017
17:00
Victoria Jaworzno
:
Zatorzanka Zator
20.08.2017
17:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Novi/Rzezawianka Rzezawa
:
Orzeł Dębno
19.08.2017
17:00
Olimpia B.
:
Olimpia Kąty
19.08.2017
17:30
Okocimski Brzesko
:
LKS Gnojnik
19.08.2017
17:30
Jadowniczanka Jadowniki
:
Sokół Maszkienice
19.08.2017
17:00
Tarnavia
:
Strażak Mokrzyska
19.08.2017
17:30
Naprzód Sobolów
:
Rylovia Rylowa
20.08.2017
17:00
Radłovia Radłów
:
Sokół Borzęcin Górny
20.08.2017
17:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Zorza Zaczarnie
:
Wisła Szczucin
19.08.2017
17:00
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
:
LKS Wietrzychowice
19.08.2017
17:00
KS US Śmigno
:
Olimpia Wojnicz
19.08.2017
17:30
Dunajec Zbylitowska Góra
:
LUKS Skrzyszów
19.08.2017
18:00
Ciężkowianka Ciężkowice
:
LKS Nowa Jastrząbka
20.08.2017
16:00
Łukovia Łukowa
:
Metal Tarnów
20.08.2017
17:00
GLKS Gromnik
:
MLKS II Żabno
20.08.2017
17:00
Dunajec Zakliczyn
:
Victoria Koszyce Małe
20.08.2017
18:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz)

Zalesianka
:
Orzeł Wojnarowa
19.08.2017
17:00
LKS Rupniów
:
Sokół Słopnice
19.08.2017
17:00
Huragan Waksmund
:
Orkan Raba Wyżna
20.08.2017
17:00
Kolejarz Stróże
:
Skalnik Kamionka Wielka
20.08.2017
17:00
Bobowa
:
Orkan Szczyrzyc
20.08.2017
17:00
Jarmuta
:
Płomień Limanowa
20.08.2017
17:00
Ogniwo Piwniczna Zdrój
:
AKS Ujanowice
20.08.2017
17:00
LKS Szaflary
:
Gród Podegrodzie
20.08.2017
18:00

Klasa A (Kraków I)

MKS Skała 2004
2:4
LKS Niedźwiedź
19.08.2017
11:00
Partyzant Dojazdów
:
Juvenia Prandocin
19.08.2017
15:00
Ekler Baranówka
:
Galicja Raciborowice
19.08.2017
17:00
Hutnik II Kraków
:
Pogoń Wronin
20.08.2017
16:00
Jastrzębiec Książ Wielki
:
Czarni 03 Grzegorzowice
20.08.2017
17:00
Wierzbowianka Wierzbno
:
Strażak Goszcza
20.08.2017
17:00

Klasa A (Kraków II)

Wawel Kraków
:
Zwierzyniecki Kraków
19.08.2017
15:30
Podgórze Kraków
4:0
Bratniak Kraków
19.08.2017
11:00
Górzanka Nawojowa Góra
:
Dragon Szczyglice
19.08.2017
17:00
Wanda Nowa Huta
:
Liszczanka Liszki
19.08.2017
18:00
Krakus Swoszowice
:
JKS Zelków
19.08.2017
18:00
Dąbski Kraków
:
Prądniczanka II Kraków
19.08.2017
17:00
LOT Balice
:
Sportowiec Modlniczka
20.08.2017
17:00

Klasa A (Kraków III)

Armatura Kraków
:
Strażak Rączna
19.08.2017
17:30
Nadwiślan Rusocice
:
Bieżanowianka Kraków
19.08.2017
17:00
Sokół Rybna
:
Cedronka Wola Radziszowska
19.08.2017
17:00
Tęcza Piekary
:
Gajowianka Gaj
19.08.2017
17:00
LKS Libertów
:
Lotnik Kryspinów
19.08.2017
17:45
Wiślanie II Jaśkowice
:
Iskra Krzęcin
20.08.2017
11:00

Klasa A (Wieliczka)

Złomex Branice
:
Nadwiślanka Nowe Brzesko
19.08.2017
17:30
Wiarusy Igołomia
:
LKS Śledziejowice
19.08.2017
17:00
Zryw Szarów
:
Błękitni Bodzanów
20.08.2017
17:30
Zieloni Niegowić
:
Piast Łapanów
20.08.2017
17:30
Wilga Instalbud Golkowice
:
Strażak Kokotów
20.08.2017
17:30
Wieliczanka Wieliczka
:
UKS Sygneczów
20.08.2017
16:00

Klasa A (Myślenice)

LKS Rudnik
:
Jordan Sum Zakliczyn
19.08.2017
17:30
Górki Myślenice
:
Iskra Głogoczów
19.08.2017
18:00
Lubomir Wiśniowa
:
LKS Trzebunia
19.08.2017
17:00
Orzeł Nowa Wieś
:
Wróblowianka Wróblowice
19.08.2017
18:00
Skalnik Trzemeśnia
:
Clavia Świątniki Górne
19.08.2017
17:00
Topór Tenczyn
:
Wrzosy Osieczany
19.08.2017
17:00
Gościbia II Sułkowice
:
Beskid Tokarnia
19.08.2017
17:00
Rokita Kornatka
:
Dziecanovia Dziekanowice
20.08.2017
17:30

Klasa A (Olkusz)

Wielmożanka Wielmoża
5:3
Unia Jaroszowiec
19.08.2017
11:00
Pogoń Miechów
:
Centuria Chechło
19.08.2017
17:00
Pilica Wierbka
:
Legion Bydlin
19.08.2017
17:00
Trzy Korony Żarnowiec
:
Northstar Miechów
20.08.2017
17:00
Prądnik Sułoszowa
:
Promień Przeginia
20.08.2017
17:00
Olimpia Łobzów
:
Piliczanka Pilica
20.08.2017
17:00
Leśnik Gorenice
:
Spartak Charsznica
20.08.2017
17:00

Klasa A (Chrzanów)

Arka Babice
:
Promyk Bolęcin
19.08.2017
16:00
Jutrzenka Ostrężnica
:
Start Kamień
19.08.2017
17:00
UKS Dulowa
:
Victoria Zalas
19.08.2017
17:00
MKS Alwernia
:
Ciężkowianka Ciężkowice
19.08.2017
17:00
Błyskawica Maślachowice
:
Orzeł Balin
19.08.2017
17:00
Wolanka Wola Filipowska
:
Korona Lgota
19.08.2017
12:00
Wisła Jankowice
:
Fablok Chrzanów
20.08.2017
17:00

Klasa B (Wieliczka)

Start Brzezie
:
Batory Wola Batorska
19.08.2017
17:30
Rożnowa
:
Contra Sułków
19.08.2017
17:30
Gwiazda Brzegi
:
Gryf Wiatowice
19.08.2017
17:00
Czarnochowice
:
Promień Zakrzowiec
19.08.2017
17:30
Dąb Zabierzów Bocheński
:
Naprzód Ochmanów
19.08.2017
17:30
Sokół Chorągwica
:
Błyskawica Wyciąże
20.08.2017
17:00
Iskra Zakrzów
:
Gdovia II Gdów
20.08.2017
17:00

Klasa B (Myślenice)

Staw Polanka
:
Wicher Stróża
19.08.2017
17:30
Sokół Borzęta
:
Cyrhla Krzczonów
19.08.2017
17:00
Sęp Droginia
:
Dukla Bysina
19.08.2017
18:00
Raba II Dobczyce
:
Grodzisko Raciechowice
19.08.2017
18:00
Opatkowianka Opatkowice
:
Iskra Brzączowice
19.08.2017
18:00
Tempo II Rzeszotary
:
Cisy Harbutowice
20.08.2017
15:00
Orzeł II Myślenice
:
Hejnał Krzyszkowice
20.08.2017
17:00
Karpaty II Siepraw
:
Jawor Jawornik
20.08.2017
17:00

Klasa B (Olkusz II)

Zryw Przesławice
:
Dłubnia Trzyciąż
19.08.2017
17:00
Błękitni Falniów
:
Błyskawica Kolbark
19.08.2017
17:00
Nidzica Słaboszów
:
Victoria Smroków
20.08.2017
17:00

Klasa C (Kraków III)

Topór Aleksandrowice
:
Piast II Wołowice
19.08.2017
17:30
Tęcza II Piekary
:
Sankowia Sanka
20.08.2017
16:00
Sparta Przeginia Duchowna
:
Lotnik II Kryspinów
20.08.2017
17:00

Klasa C (Wieliczka)

Wawrzynianka Wawrzeńczyce
:
Nadwiślanka II Nowe Brzesko
19.08.2017
17:30
Tęcza Słomiróg
:
Górnik II Wieliczka
19.08.2017
17:30
Start II Brzezie
:
Ledniczanka
20.08.2017
17:00
Wieliczanka II Wieliczka
:
Czarnochowice II
20.08.2017
15:00
Węgrzcanka II Węgrzce Wlk
:
Czarni II Staniątki
20.08.2017
17:00
Wiarusy II
:
Contra II
20.08.2017
17:00

Centralna Liga Juniorów (Wschód)

Wisła Kraków
1:0
AS Progres Kraków
19.08.2017
11:00
SMS Łódź
2:0
Resovia Rzeszów
19.08.2017
12:00
Korona Kielce
0:1
Motor Lublin
19.08.2017
12:00
Wisła Płock
0:0
Cracovia Kraków
19.08.2017
12:00
Stal Rzeszów
2:2
ŁKS Łódź
19.08.2017
12:00
MOSP Białystok
:
Polonia Warszawa
20.08.2017
14:00
Stomil
:
Znicz Pruszków
20.08.2017
16:00

Małopolska Liga Juniorów

Sandecja Nowy Sącz
4:1
Dunajec Zakliczyn
19.08.2017
10:00
Limanovia Limanowa
4:0
Dalin Myślenice
19.08.2017
10:00
Profi Zielonki
3:1
Dunajec Nowy Sącz
19.08.2017
10:00
AS Progres II
:
BKS Bochnia
20.08.2017
16:00
Garbarnia Kraków
:
Soła Oświęcim
20.08.2017
11:00
Unia Tarnów
:
Puszcza Niepołomice
20.08.2017
10:00
Hutnik Kraków
:
Sokół Słopnice
20.08.2017
10:00

Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Unia Tarnów
0:2
Tarnovia Tarnów
18.08.2017
10:00
Wisła Kraków
12:0
Karol Wadowice
19.08.2017
10:00
AS Progres Kraków
9:0
Limanovia Limanowa
19.08.2017
10:00
Dunajec Nowy Sącz
1:2
Profi Zielonki
19.08.2017
11:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Dunajec Ostrowsko
19.08.2017
12:00
Soła Oświęcim
0:3
Garbarnia Kraków
19.08.2017
10:00

I liga juniorów (Wieliczka-Myślenice)

UKS Sygneczów
:
Beskid Tokarnia
19.08.2017
11:00
Orzeł Myślenice
:
Gdovia Gdów
20.08.2017
12:00
Pcimianka Pcim
:
Contra Sułków
20.08.2017
12:00

Ekstraliga Kobiet

Czwórka Radom
1:1
AZS Wrocław
18.08.2017
18:00
AZS PSW Biała Podlaska
0:1
AZS UJ Kraków
19.08.2017
11:00
Olimpia Szczecin
2:4
Górnik Łęczna
19.08.2017
11:00
Unifreeze Górzno
:
AZS PWSZ Wałbrzych
19.08.2017
13:00
Czarni Sosnowiec
:
SMS Łódź
19.08.2017
15:00