facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Poznaliśmy nowego szkoleniowca Słomniczanki

Poznaliśmy nowego szkoleniowca Słomniczanki

Kilkanaście dni temu informowaliśmy, że Mateusz Miś nie będzie dłużej trenerem Słomniczanki Lex Słomniki. W ostatnich dniach poznaliśmy jest następcę, a został nim Marcin Dudziński.
 
40-letni Dudziński jest trenerem II klasy piłki nożnej. W przeszłości prowadził orliki i pierwszą drużynę Pogoni Miechów, był grającym asystentem szkoleniowca w czwartoligowej Sparcie Kazimierza Wielka, a w późniejszym czasie samodzielnie pełnił funkcję pierwszego trenera Sparty. Ostatnio trenował grający w IV lidze świętokrzyskiej Naprzód Jędrzejów. - W Jędrzejowie mieliśmy utrzymać IV ligę i na koniec sezonu zajęliśmy 10. miejsce. Z pracy w Naprzodzie zrezygnowałem ze względu na odległość jaką musiałem pokonywać do Jędrzejowa oraz przez inne obowiązki. W dodatku liga świętokrzyska jest znacznie większa terytorialnie. Do Słomnik mam zdecydowanie bliżej - powiedział świeżo upieczony szkoleniowiec Słomniczanki Lex, Marcin Dudziński

Nie można pominąć nagrody jaką Dudziński otrzymał w marcu 2016 roku. Nowy trener klubu ze Słomnik został laureatem konkursu "Solidarni w sporcie", którego założeniem jest nagradzanie ludzi sportu nie tylko odnoszących sukcesy sportowe, ale także promujących działania na rzecz innych i wcielających w życie zasady fair-play. 40-letni trener nagrodę dostał za pracę w Akademii Piłkarskiej Gołcza, w której od kilku lat, z powodzeniem, szkoli młodzież. 
 
Szkoleniowiec Słomniczanki Lex ma za sobą również bogatą karierę piłkarską. Wychowanek Pogoni Miechów występował m.in. w Stali Stalowa Wola, Cracovii (awans z III do Ekstraklasy), Górniku Zabrze czy Kolejarzu Stróże. W najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce rozegrał łącznie 16 meczów (4 w Cracovii, 12 w Górniku). 
 
Słomniczanka Lex Słomniki przygotowania do nowego sezonu rozpocznie 18 lipca. Zawodnicy rozegrają cztery mecze sparingowe. - Cięzko na ten moment mówić o konkretnych celach na przyszły sezon. Jest to na pewno uzależnione od sytuacji kadrowej. Mam zapewnienie, że dojdzie do nas dwóch zawodników. Analigocznie dwóch również może odejść. Plan mamy taki, żeby dobrze rozpocząć sezon w okręgówce i plasować się w górnej części tabeli - powiedział Marcin Dudziński
 
Plan sparingów
22 lipca - Tempo Rzeszotary;
29 lipca - Clepardia Kraków;
2 sierpnia - Świt Krzeszowice;
5 sierpnia - Kmita Zabierzów.
 

 

 

Źródło: własne

Dodano: 2017-07-15 13:25:33


Zobacz też: Klasa Okręgowa (Kraków I)

Słomniczanka  Klasa Okręgowa (Kraków) 

Komentarze