facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Prezydent na Suchych Stawach (foto/video)

Prezydent na Suchych Stawach (foto/video)

Nowe sztuczne boisko dla Hutnika !

 

 

We środę 12 lipca o godzinie 10:00 przy ulicy Ptaszyckiego 4 w Krakowie odbyło się oficjalnie otwarcie boiska ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem. 
Nowym operatorem boiska zostało Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010.
Przed uroczystością rozegrany został mecz towarzyski najmłodszych roczników z Hutnika Kraków i Akademii Piłkarskiej Ochojno, a także treningi niedawno powstałej Akademii Piłkarskiej Hutnik Kraków.
W części oficjalnej dzisiejszej uroczystości głos zabierali kolejno: Prezydent Miasta Krakowa - Jacek Majchrowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa - Sławomir Pietrzyk, przewodniczący Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta - Stanisław Moryc oraz dyrektor sportowy i trener Hutnika - Leszek Janiczak. Na koniec ojciec Wincenty Zakrzewski z pobliskiego Opactwa Cystersów poświęcił obiekt modlił sie w intencji zawodników. 
Na uroczystości był równiez obecny Pan Krzysztof Dębowski reprezentujący Zarząd Infrastruktury Sportowej, który realizował tą inwestycję, Prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożej Ryszard Niemiec, Tomasz Urynowicz – Przewodniczący Komisji Komisja Sportu i Kultury Fizycznej, a także piłkarz ekstraklasowej Jagiellonii Białystok i wychowanek Hutnika Piotr Tomasik.
Przemawiający zwrócili uwagę na tradycje nowohuckiego sportu i wyrazili nadzieję, że na nowym obiekcie wyrośnie kolejne pokolenie hutniczych talentów, takich jak chociażby Michał Pazdan, czy Piotr Tomasik - wręczający pamiątkowe medale najmłodszym adeptom futbolu. 
Leszek Janiczak podziękował za przekazanie obiektu klubowi i zapewnił, że będzie on właściwie użytkowany. Po chwili nastąpiła wymiana okolicznościowych prezentów,
Prezydent Majchrowski przekazał hutniczej młodzieży zestaw futbolówek, a dyrektor Janiczak zrewanżował się pamiątką koszulką Hutnika z numerem 5 i nazwiskiem prezydenta, życząc Prezydentowi kolejnej elekcji. 
Nowy obiekt jest najnowocześniejszym sztucznym boiskiem w Małpolsce i z pewnością będzie dobrze służył Hutnikowi jak i innymi klubom, które z pewnością w porze zimowej będą mogły rozgrywać tam swoje mecze sparingowe.

FOTOGALERIA WOJCIECHA TRACZA


Jak powstawało boisko (historia budowy)
Źródło: nh2010.pl, wojciech tracz

Dodano: 2017-07-13 23:18:10


Zobacz też: IV liga (Kraków-Wadowice)

Hutnik Nowa Huta  Hutnik Kraków 

Komentarze