facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

A: Twierdza Kamień niezdobyta! (foto)

A: Twierdza Kamień niezdobyta! (foto)

Start Kamień przystapił do ostatniego meczu sezonu 2016/17 z zamiarem utrzymania własnego boiska mianem twierdzy nie do zdobycia, gdyż  ostatnią porażkę zaliczył tu jeszcze jesienią 15 października z Alwernią (1:2), a na wiosnę wygrał wszystkie 5 pojedynków, dodatkowo gospodarze pałali chęcią rewanżu za dotkliwe 0:8 z poprzedniej rundy. Miejscowi odrobili lekcje z jesieni i swój plan zrealizowali w stu procentach. Ale do rzeczy.

Po 10 minutach badania rywala i gry w środkowej strefie boiska, pierwsi zaatakowali gospodarze. Tomasz Panek zagrał do Bulandy, ten do Pawła Panka, którego strzał minął cel, podobnie jak główka tego samego gracza, minutę później. Goście śmielej ruszyli do przodu po 20 minutach, pierwszy strzał oddał Kłęczek, ale Białecki instynktownie wybił piłkę nogami. W 28 minucie próbował Gaj, podobnie w 31 minucie z wolnego znowu Gaj, ale bramkarz gospodarzy miał swój dzień i nie dał się w tych sytuacjach zaskoczyć. W 33 minucie Paweł Panek obsłużył idealnym podaniem Pytkę, lecz ten skiksował w polu karnym. W 38 minucie pozornie niegroźna wrzutka Stanisława Kozła przyniosła bramkę gospodarzom. Nie popisał się bramkarz gości Mirek, który chyba zlekceważył to zagranie i próbując łapać piłkę został uprzedzony głową przez Pawła Panka i zrobiło się 1:0. Taki wynik utrzymał sie do przerwy, choć na bramkę uderzał jeszcze Ślusarczyk z Wolanki.

Drugą odsłonę gospodarze rozpoczęli z przytupem, bo już po 40 sekundach zdobyli gola. Ładne podanie Piotra Panka płaskim strzałem wykończył Tomasz Panek i wydawało się, że jest po meczu. Nic bardziej mylnego, w 49 i 58 minucie w roli głównej wystąpił Gaj, który wpierw ładnym strzałem zza szesnastki dał Wolance gola kontaktowego, a następnie mocno uderzył z  rzutu wolnego, i chociaż Białecki zdołał wybić futbolówkę, to wobec dobitki Piotra Żbika był już bezradny. Zawodnicy Startu nie załamali się takim obrotem sprawy i trzy minuty później wyszli na prowadzenie za sprawą Pawła Panka, który ponownie głową, przytomnie wykończył centrę swojego brata Grzegorza. W 68 minucie miejscowi podwyższyli wynik meczu na 4:2, po pięknym prostopadłym podaniu Gary, sytuacji sam na sam nie zmarnował Piotr Panek. W 70 minucie Paweł Panek idealnym podaniem obsłużył Pytkę, ale ten strzelił za lekko. Natomiast w 78 minucie w światło bramki nie trafił Wołek, po podniu Grzegorza Panka. Pomimo kilku okazji a nawet zdobytej bramki dla gospodarzy (sędzia pokazał ofsajd), wynik nie uległ już zmianie.

Start odniósł w pełni zasłużone zwycięstwo, a jego gra, poza kilkoma błędami mogła naprawdę przypapść do gustu, szczególnie próby przyśpieszenia i gry na jeden kontakt, a także próby prostopadłych podań do napastników. Te elementy rzadko można spotkać na tym szczeblu rozgrywek i widać, że gospodarze solidnie pracują i nie próżnują na treningach. W ekipie gości wyróżnił się Gaj, który widać, że ma instynkt rasowego snajpera. Natomiast wsród zawodników z Kamienia na wysokie noty zasłuzyli bramkarz Białecki oraz Tomasz i Paweł Panek. Jednak na MVP typuję Mateusza Garę, który wykonywał dziś czarną robotę i dosłownie zostawił serducho na każdym metrze boiska, a asysta na bramkę w 68 minucie to wisienka na torcie do jego wystepu.

Klasa A (Chrzanów), 17.06.2017
Start Kamień - Wolanka Wola Filipowska 4:2 (1:0)
Paweł Panek 38, 61, T.Panek 46, Piotr Panek 68 - Gaj 49, P.Żbik 58

Sędziowali:
Sebastian Celarek - Arkadiusz Dudek i Dariusz Zawadziński.
Żółte kartki: Tomasz Panek, Paweł Panek - Gaj
Start: Białecki - Bulanda, Pyla (89 Wróbel), Grzegorz Panek, Kozioł - Gara, Tomasz Panek, Piotr Panek, Pytka - Paweł Panek (90 Noga), Wołek.
Wolanka: Mirek - Bicz, Grochal, Kieres, Dyduła - Żbik Piotr, Gaj, Żbik Łukasz, Kłeczek - Noworyta, Ślusarczyk (89 Dudek).

FUTMAL MVP: Mateusz Gara (Start).
Tomasz Ryba (trener Wolanki): - Nie chcę się tłumaczyć, ale dziś nie mogło wystąpić pięciu zawodników z podstawowego składu, ale powalczyliśmy mimo to.  Tu jest ciężki teren i specyficzne boisko, a Start umie na nim grać, popełniliśmy kilka błędów i stało się. Generalnie jestem zadowolony z postawy zespołu w całych rozgrywkach, zajęliśmy czwarte miejsce, najwyżsce w ostatnich latach, i pomimo wielu kontuzji i absencji zawodników udało się to fajnie pociągnąć i wszystko się zazębiało. Jestem w tym klubie już dwunasty rok i staram się grać swoimi wychowankami, zawsze któregoś uda się wprowadzić do drużyny, tak było i w tym sezonie.

Paweł Pyla (trener Startu): Wolanka to bardzo trudny rywal, wystarczy spojrzeć na tabelę, wiedzieliśmy, że to będzie ciężki mecz i jestem wdzięczny drużynie za to cenne zwycięstwo. Przed tą rundą postawiliśmy sobie cel, że w Kamieniu nikt nie wygra i udało się to zrealizować, na wiosnę wygraliśmy na swoim obiekcie wszystkie sześć meczy i z tego się najbardziej cieszę. W tym meczu najbardziej obawialiśmy się środka pola, kapitan Wolanki Gaj to doświadczony zawodnik, który umie i rozegrać piłkę i strzelić, poza tym rywal dysponuje skuteczną obroną i posiada rosłych napastników, więc chwała chłopakom za to zwycięstwo. Pracujemy cały czas i staramy się robić postępy, teraz czekamy na romowę z zarządem i decyzję chłopaków co dalej. Powiem szczerze, cel minimum w tym sezonie osiągnęliśmy, bo chcieliśmy mieć w miarę spokojną wiosnę, co do gry to dużo ćwiczymy elementy w utrzymaniu piłki, a także staramy się wyeliminować niewymuszone straty, a takie nam się zdarzają, jeśli uda się to zrobić, moim zdaniem będziemy mieli drużynę na pierwszą czwórkę w lidze.

Paweł Panek (napastnik Startu): Bardzo dobrze dziś graliśmy piłką, w końcu piłką i wygraliśmy napewno zasłużenie. W dzisiejszym meczu zdobyłem swoje pierwsze bramki głową i to od razu dwie. Przy drugiej mojej bramce, goście reklamowali faul, ale nie było, tak jak nie było spalonego przy mojej asyście na piątą bramkę, przy której sędzia odgwizdał spolonego. W przyszłym sezonie gramy o awans, tylko o awans.
Relacja wykonana w ramach usługi:
Patronat Medialny Futbol-Małopolska (futmal.pl/patronat)

 

 

Źródło: Piotr Prochownik

Dodano: 2017-06-19 16:33:47


Galeria zdjęć

 

Zobacz też: Klasa A (Chrzanów)

Start  Wolania 

Komentarze