facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

"Akcja na jedną bramkę". Cetnarski, Chorążka, Laskoś i Słomka w SMS Kraków

Reprezentacja Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. J.Kałuży i H.Reymana rozegrała mecz charytatywny z Drużyną Gołębia. W "Akcji na jedną bramkę" zagrały: Drużyna Gołębia, która składała się z obcokrajowców oraz reprezentantów różnych religii i kultur i zespół uczniów szkoły.

 

Mecz zakończył się remisem 3:3.

 

Gośćmi specjalnymi przedsięwzięcia byli zawodnicy krakowskich drużyn LOTTO Ekstraklasy. Z Cracovii Mateusz Cetnarski oraz Kacper Laskoś (Kacper jest uczniem SMS Kraków), Wojciech Słomka i Kacper Chorążka z Wisły Kraków.

 

"Akcja na jedną bramkę" nawiązuje do meczu piłkarskiego „Zjednoczeni dla pokoju”, którego celem była pomoc ludziom dotkniętym ostatnim trzęsieniem ziemi w środkowych Włoszech oraz apel o pokój na świecie.

Pomysł rozegrania meczu poparł Ojciec Święty Franciszek, który powiedział, że piłka nożna i piłkarze to dobry przykład, wzór szczególnie dla młodzieży całego świata. W meczu udział wzięli między innymi Diego Armando Maradony, Ronaldinho, Francesco Totti, Roberto Carlos czy Hernan Crespo.

 

Mecz, który został rozegrany na boisku SMS Kraków był podsumowaniem międzyszkolnej akcji "Przekaż plaster". Przedsięwzięcie polegało na zbieraniu przez uczniów środków opatrunkowych dla szpitala w Tanzanii. Oprócz SMS Kraków, w akcji wzięły udział Gimnazjum nr 25 w Krakowie oraz Publiczne Gimnazjum im. Jozefa Tischnera w Szczawnicy.

 

Mecz oraz akcja zbierania opatrunków, były wspólną inicjatywą Keepers Foundation i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie.

 

Wybór SMS Kraków jako miejsca rozegrania meczu "Akcja na jedną bramkę" był nieprzypadkowy.

Patronami szkoły są Józef Kałuża i Henryk Reyman - legendy krakowskich klubów Cracovii i Wisły. W szkole propagowana jest zdrowa rywalizacja sportowa. Młodzież z różnych środowisk klubowych uczy się braterstwa i szacunku dla odmiennych barw.

 

 

Wodę uczestnikom meczu zapewniła firma THIER, producent wody mineralnej Małopolanka Zdrój.

 

 

 

Źródło: sms.krakow.pl

Dodano: 2017-06-02 16:52:56


Galeria zdjęć

 

SMS 

Komentarze


Ekstraklasa

Górnik Zabrze
3:0
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
19.02.2018
18:00

Futsal Ekstraklasa

Słoneczny Stok Białystok
5:5
Clearex Chorzów
19.02.2018
20:00