Hutnik najlepszy w Memoriale Jeziora i Bobera (video/foto)

Hutnik Nowa Huta został tegorocznym zwycięzcą Memoriału Michała Jeziora i Michała Bobera. W finale podpieczni Andrzeja Paszkiewicza pokonali drużynę SMS-u Kraków 2:0. Na najniższym stopniu podium rywalizację zakończyła Garbarnia, która okazała się lepsza od Krakusa.

Zanim jednak doszło do spotkań o poszczególne miejsca, tradycyjnie wszystkie drużyny rozegrały po trzy mecze w grupach A i B. I tak, zwycięzcą grupy A został Hutnik, który jednak tylko dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu wyprzedził Garbarnię. W bezpośrednim meczu tych drużyn padł remis 0:0. Trzecie miejsce w tej grupie zajęła Cracovia, a stawkę zamknął GKS Katowice, któremu nie udało się zdobyć choćby jednego punktu.

Rywalizacja grupowa niepowodzeniem zakończyła się też dla drugiego zespołu z Górnego Śląska - Górnika Zabrze. Podobnie jak "Gieksa" w grupie A, tak Górnik w grupie B zajął ostatnie miejsce z zerowym dorobkiem punktowym. Prawo do gry o końcowe zwycięstwo zapewnił sobie natomiast SMS Kraków pokonując (poza Górnikiem) Wisłę Kraków i remisując z Krakusem, któremu przypadło drugie miejsce. Trzecia w tabeli Wisła, Krakusowi ustępowała tylko ze względu na słabszy dorobek bramkowy.

4. Górnik 0

Rozstrzygnięcia w obydwu grupach spowodowały, że w meczu o VII miejsce doszło do rywalizacji dwóch zespołów z Górnego Śląska - Górnika Zabrze i GKS-u Katowice, natomiast w meczu o miejsce V zmierzyły się Wisła i Cracovia. Ostatecznie siódmą lokatę zajął katowicki GKS, który dzięki trafieniom Szombierskiego, Stanika i Góry pokonał Zabrzan 3:1. Zwycięstwo "Gieksy" mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale dogodne sytuacje zmarnowali między innymi Szombierski i Bajor. Honorowe trafienie dla Górnika w końcówce meczu zanotował Patryk Caliński. Zdecydowanie więcej emocji, choć mniej goli było w starciu "Białej Gwiazdy" z "Pasami". Na bramki w tym spotkaniu trzeba było czekać aż do serii rzutów karnych, bowiem wcześniej mimo kilku znakomitych okazji, ani jednej ani drugiej drużynie nie udało się posłać piłki do siatki. Po stronie Cracovii mylili się między innymi Pawlusiński, Czarnecki i Leśniak, a najlepszą okazję zmarnował ten drugi z bliska posyłając piłkę wysoko nad bramką. W drużynie Wisły skuteczności zabrakło Traczowi, Wydrze i Bonieckiemu. O losach rywalizacji przesądziła seria rzutów karnych, które lepiej egzekwowali Wiślacy.

Sporo ciekawego działo się w meczu o "brąz" czyli o III miejsce pomiędzy Garbarnią a Krakusem. Początkowa dominacja tych pierwszych pozwoliła im na osiągnięcie trzybramkowej przewagi po pierwszej połowie, a gdyby nie fatalny błąd bramkarza "Brązowych" to prowadzenie mogło być jeszcze wyższe. 4:1 do przerwy chyba jednak uśpiło czujność podopiecznych Roberta Włodarza bo w drugiej połowie do głosu doszli zawodnicy z Nowej Huty. Najpierw jednak masowo marnowali oni swoje szanse na zdobycie drugiej bramki. Sztuka ta Krakusowi udała się dopiero na dwie minuty przed końcem meczu za sprawą Krystiana Grochalskiego. Co więcej na kilka sekund przed końcową syreną, sędziowie podyktowali rzut karny dla Krakusa, którego na bramkę ponownie zamienił  Grochalski. Na wyrównanie zabrakło już jednak czasu i z trzeciego miejsca cieszyć mogli się zawodnicy Garbarnii.

Finał to oczywiście starcie najlepszych w swoich grupach czyli Hutnika i SMS-u. Spotkanie z animuszem rozpoczęli ci drudzy. Najpierw pojedynek z bramkarzem Hutnika Michałem Siwieckim przegrał Tomasz Olejarz, a po chwili niecelnie strzelali Kluska i Czubin. W odpowiedzi tuż obok bramki uderzył Karol Filipek. Kilkanaście sekund później zespół SMS-u dwukrotnie od utraty bramki uchronił Michał Galos broniąc strzały Chlebdy i Pachowicza. Niemoc strzelecka jednych i drugich zakończyła się dopiero w piątej minucie drugiej połowy. Wówczas na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą pięknej bramki Damiana Kuzika, który w sytuacji sam na sam z Galosem lekko podciął piłkę i ta wpadła do bramki. Cztery minuty później ten sam zawodnik ustalił wynik meczu pakując piłkę do siatki po dwójkowej akcji z Karolem Filipkiem.

Emocji nie zabrakło też w meczu przyjaciół Michała Jeziora  i Michała Bobera. W spotkaniu Niebieskich i Białych padł remis 5:5, a o zwycięstwie tych pierwszych zdecydowały rzuty karne.